Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fatální Problém s Compiz - Xka nechtejí naběhnout [vyřešeno]  (Přečteno 4189 krát)

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Dobrý den
Nejdříve informace: Ubuntu 7.04
    VGA GeForce FX 5500 (mimochodem se mi v souboru xorg.conf jako driver zobrazuje VGA Geforce 4200 Ti, což je karta, kterou jsem měl v PC před FX 5500)

    Já jakožto velice nezkušený uživatel jsem byl okouzlen vidinou 3D akcelerace apod. pí*ovinek jsem podle návodu na: http://pctuning.tyden.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=9271&Itemid=42
jsem nainstaloval ovladače, následně Compiz Fusion.

    Pak jsem v System->Preferences klikl na GL Desktop a zbělala mi obrazovka. Tak jsem restartoval X Window: ty sice naběhly, ale v nouzovém režimu.

    V tomto případě jsem pomocí terminálu nahradil /etc/X11/xorg.conf předem zazálohovaným. A znovu restartoval X Window: zase naběhly v nouzovém modu. Tak jsem zase v terminálu editoval soubor xorg.conf a prepsal Driver:     "nvidia" na "nv" a pomocí sudo apt-get remove odebral balík compiz. Následně restartoval Xka a co se nestalo,objevila se Login Obrazovka. Když jsem se přihlásil jako admin obrazovka problikla, ale zůstává stále bílá. Zajímavé je, že když jedu myší a kliknu do míst kde by měl být shutdown button a a pak kliknu do míst kde by měl být např. odhlasit tak mě to odhlásí. Ale když se přihlásím jako běžný uživatel, Xka normálně fungují. Můžu pracovat v normálním GDM.
Nevíte jak zprovoznit administrátora?
Prosím pomožte mi!
« Poslední změna: 10 Března 2008, 22:09:54 od Marcel 'Maky' Šuška »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Fatalní Problém s Compiz .:. Xka nechtejí naběhnout
« Odpověď #1 kdy: 15 Února 2008, 14:46:52 »

Následně restartoval Xka a co se nestalo,oběvila se Login Obrazovka
když jsem se přihlásil jako admin obrazovka problikla ale zustava stale bíla.zajímave je ,že když jedu myší a kliknu do míst kde by měl být shutdown button a a pak kliknu do míst kde by měl být např. odhlasit tak mě to ohlasí.

Tak to je hodně divné, protože přihlášení na administrátora by vám systém vůbec neměl dovolit.

 
nevíte jak zprovoznit administratora?

Vím - nijak - viz http://wiki.ubuntu.cz/Root_sudo

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Fatalní Problém s Compiz .:. Xka nechtejí naběhnout
« Odpověď #2 kdy: 15 Února 2008, 18:19:48 »
Proč?
smím-li se ptát

aleman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
  • Skill: HLU (Happy Linux User)
    • CoMpTer`s
Re: Fatální Problém s Compiz - Xka nechtejí naběhnout
« Odpověď #3 kdy: 16 Února 2008, 22:55:27 »
protože "Výchozím nastavením Ubuntu je, že účet roota je zamčen, deaktivován. To znamená, že se nemůžete přihlásit jako root anebo použít příkaz su (příkaz pro změnu identity). Místo toho instalátor nastaví systém tak, aby správu počítače mohl provádět uživatel vytvořený při instalaci (tzn. prvně vytvořený uživatel), a to pomocí příkazu sudo. Ostatní uživatelé příkaz sudo používat nemohou, ale toto právo se jim může udělit." tj. že do rootu se lze přihlásit jen přes terminál - sudo -i či sudo příkaz. Jinak nejste sám komu GeForce FX 5500 blbne (http://portal.suse.cz/forum/nvidia-gf-fx5500)
NB:Celeron 1,86GHz; 15,4" WXGA; Intel Graphics Media Accelerator 950; 120 GB HDD;Ubuntu 8.10 II; 1GB DDR2

PC:Athlon 64 X2 4400+; 320 GB HDD; Ubuntu 8.10 II 64bit; 2GB DDR2; NVidia GeForce 8300 GS

Lorek

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Fatální Problém s Compiz - Xka nechtejí naběhnout
« Odpověď #4 kdy: 10 Března 2008, 15:43:07 »
omlouvám se že píšu takto pozdě.Problém dávno vyřešen.stačilo v recovery módu dát
sudo apt-get remove compiz*.
A co se nestalo Xka okamžitě naběhly.
Když jsem se pak díval do synapticu nekteré balíky kter souvisely s compizem byli požkozené.
takže problém vyřešen ale na compiz si počkám až bude trochu stabilnější.
jinak děkuji za podporu

2CoMpTer:administrátorem jsem myslel právě toho uživatele,ktery byl jako první vytvořen...ne roota
« Poslední změna: 08 Dubna 2009, 18:08:14 od Lorek »

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Fatální Problém s Compiz - Xka nechtejí naběhnout [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 11 Března 2008, 01:38:23 »
Asi lame otazka, ale nie je prave prikaz sudo -i prihlasenie pod roota a ziskanie jeho prav?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Fatální Problém s Compiz - Xka nechtejí naběhnout [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2008, 09:37:00 »
Asi lame otazka, ale nie je prave prikaz sudo -i prihlasenie pod roota a ziskanie jeho prav?
Není to je spuštění rootovského terminálu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.