Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC  (Přečteno 2911 krát)

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC
« kdy: 17 Února 2008, 21:50:46 »
APTonCD lze použít pouze k záloze konkrétního PC, případně k přenosu balíčků na PC se shodným HW?
Na Xubuntu jsem tento nástroj použil na PC, které má přístup k netu a myslel jsem že přenesu balíčky na libovolné PC, které přístup nemá. Ale po instalaci z vytvořeného CD neproběhlo dodatečné počeštění, a např. když se pokusím spustit terminál restartují se Xka. Nebo může být chyba v tom, že na tom prvním PC jsem neměl nechat proběhnout aktualizace? Nejsou mezi staženými balíčky i aktualizace ke konkrétnímu HW a ty by mi dělaly gulage? Nebo mně ještě napadá jestli se ukládají i balíčky aktualizované příkazovou řádkou, jestli pro tento účel není třeba vše instalovat jedině přez Synaptic?

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC
« Odpověď #1 kdy: 18 Února 2008, 08:27:14 »
vaša otázka je vcelku komplexná, pokiaľ chcete prenášať balíky, skúste môj návod. a k jednotlivým podotázkam:
Citace
APTonCD lze použít pouze ...k přenosu balíčků na PC se shodným HW?
nie, programy nie sú závislé na type hw, pokiaľ sa však samozrejme nejedná o rozdiel medzi 32bit a 64 bit verziou. vtedy na tom záleží.
Citace
Ale po instalaci z vytvořeného CD neproběhlo dodatečné počeštění
na to treba na PC bez pripojenia dostať príslušné lokalizačné balíčky, skúste vyhľadať v zdrojoch balíky obsahujúce "cs" (ako čeština).
Citace
Nebo může být chyba v tom, že na tom prvním PC jsem neměl nechat proběhnout aktualizace?
aktualizácie sa samozrejme môžu dotýkať aj predmetných programov a knižníc, ak však nemažete stiahnuté balíky, mali by ostať v /var/cache/apt/archives/.
Citace
Nebo mně ještě napadá jestli se ukládají i balíčky aktualizované příkazovou řádkou, jestli pro tento účel není třeba vše instalovat jedině přez Synaptic?
nie, v tomto problém nebude, všetky nástroje (synaptic, apt-get, aptitude, pridať/odstrániť) vykonávajú tie isté príkazy.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC
« Odpověď #2 kdy: 18 Února 2008, 16:50:19 »
díky za vyčerpávající odpo, zkusím oba PC nainstalovat od nuly a znovu. Váš návod znám, dokonce mám stránky uložené v *.html a šoupnuté do iso obrazu na to cédéčko ;)
 klasické počeštění je OK, ale to doplňkové, na které jsem tady dostal návod: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=19439.0
to bych potřeboval dostat na to cédo.

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2008, 08:34:25 »
ááá tak už to mám. Váš návod je třeba dodržet celý (to je objev :-*)! Ty balíčky tam jsou, ale je nutné je skutečně instalovat některou z variant instalace balíčků. Není možné na druhém (případně dalších) PC nainstalovat pouze APTonCD, spustit ho a použít jeho nástroj RESTORE. Tedy možné to je, ale balíčky se nenainstalují :o, pouze zkopírují.
 Škoda bylo by to hodně efektní, sestavit si takové univerzální distříčko Xubuntu, APTonCDéčkem ho zazálohovat a pak už jen pár kliky instalovat xubuntu a jedním klikem ho dotáhnout z té zálohy.

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC
« Odpověď #4 kdy: 19 Února 2008, 08:59:41 »
Škoda bylo by to hodně efektní, sestavit si takové univerzální distříčko Xubuntu, APTonCDéčkem ho zazálohovat a pak už jen pár kliky instalovat xubuntu a jedním klikem ho dotáhnout z té zálohy.
ale veď ono sa to viac-menej dá, keď v synapticu vyberiete príslušný zdroj softvéru (v tomto prípade to cd), tak označíte všetky balíky a nainštalujete ich.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

nonferatus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: použití APTonCD k přenosu balíčků na různá PC
« Odpověď #5 kdy: 19 Února 2008, 12:45:15 »
jasně to mně taky napadlo, označit pouze to cédo, odznačit ostatní zdroje a pak vybrat vše. To jenom, že se mě líbil ten efekt jedním klikem to rozbalit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.