Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S  (Přečteno 4779 krát)

BigAtom

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« kdy: 21 Února 2008, 19:52:02 »
Zdravím všechny příznivce Buntu linuxu.  ;)  Mám menší problém, po delším otálení jsem nahodil Kubuntu 7.10GG u švici na NB Acer, tam bylo vše ok a docela rychle jsem se zorientoval, linux už trochu znám. Na svém NB Sony VAIO jsem si je také nahodil, ale ouhej. Když chci přehrát zvuk, tak nic neslyším z integrovaných repráků, musím něco zapnout do sluchátkového výstupu, zvuk zvučí, když sluchátka vytáhnu, je zvuk slyšet i z repráčků. Netuší někdo co s tím? Nějak nevím co zkusit, takový problém jsem zatím neřešil. Díky za nakopnutí.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #1 kdy: 23 Února 2008, 16:38:25 »
Mam podobny problem. Tiez mi nejde zvuk na NB, ale vobec, ani na headsete, ani z integ repro :S Sice mam iny NB, ale myslim, ze by sa tento problem mohol zovseobecnit :)
« Poslední změna: 23 Února 2008, 19:11:40 od peanut »
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

gargy2002

  • Host
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #2 kdy: 23 Února 2008, 21:58:15 »
Mam podobny problem. Tiez mi nejde zvuk na NB, ale vobec, ani na headsete, ani z integ repro :S Sice mam iny NB, ale myslim, ze by sa tento problem mohol zovseobecnit :)
Tak kdyz uz nejde, tak sem aspon napiste, co to je za kartu a podobne. Napiste do terminalu prikaz lspci, pak sem napiste jakou mate zvukovku, neco jako tohle...
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 02)
Taky by neskodilo hned potom se mrknout na stranky vyrobce, zda tam maji driver pro linux. Nicmene ho sem napiste, vic hlav vic vi, nebo jak je ta reklama.. ;)

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #3 kdy: 24 Února 2008, 09:53:07 »
jj ja noob, takze tu to je:
lspci:
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) High Definition Audio Controller (rev 01)
aplay -l:
**** Zoznam PLAYBACK Hardwarových Zariadení ****
karta 0: Intel [HDA Intel], zariadenie 0: CONEXANT Analog [CONEXANT Analog]
  Subdevices: 1/1
  Subzariadenie #0: subdevice #0
karta 0: Intel [HDA Intel], zariadenie 1: Conexant Digital [Conexant Digital]
  Subdevices: 1/1
  Subzariadenie #0: subdevice #0
btw stalo sa mi to, ze som uspal pc, teda nb a po prebrati som sa nemohol pripojit na i-net lebo zblblo wifi (pouzivam neslobodny ovladac) a po retsarte mi zvuk naskocil len uvidim dokedy. Pocul som, ze tie neslobodne ovladace robia so zvukom problemy, ale vacsinou len pre graficke karty, tak neviem, preto to radsej pisem. A este, pri prehravani mp3 to sice ide, ale zvuk je v pozadi chraplavy.
PS: Skusal som hladat ovladace, ale nenasiel som nic normalne :/
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

gargy2002

  • Host
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #4 kdy: 24 Února 2008, 15:32:52 »
Tak to je ta sama karta co mam taky, jenom to je SiS, ne Conexant. Mam taky 2 nesvobodny ovladace na wifi a VGA, ktere slapou bez problemu rovnez. Laptop ale nehybernuji, pouzivam ho spise jako desktop. Tezko rict, kde je problem, me to jede od instalace s ubuntackym ovladacem. Zkusil bych nainstalovat novou Alsu. http://www.alsa-project.org/main/index.php/Main_Page
Pak bych si pohral s nastavenim, v Synapticu je graficke rozhrani na konfiguraci Alsy, tak bych to zkusil...

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2008, 15:32:06 »
No nasiel som tam tie tar subory, ale su v bz2 a neviem co s nimi a zistil som, ze zvuk mi raz ide, raz nie a suvisi to nejako s wifi a ovladacom (neslobodnym), lebo ked nejde wifi, tak ide zvuk, a ked wifi ide tak zvuk nie :/
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

gargy2002

  • Host
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2008, 01:25:44 »
No nasiel som tam tie tar subory, ale su v bz2 a neviem co s nimi a zistil som, ze zvuk mi raz ide, raz nie a suvisi to nejako s wifi a ovladacom (neslobodnym), lebo ked nejde wifi, tak ide zvuk, a ked wifi ide tak zvuk nie :/
http://wiki.ubuntu.cz/Pokro%C4%8Dil%C3%A1_spr%C3%A1va_softwaru
Podle toho bych to napred rozbalil a pak tam bude nekde readme.txt, nebo install.txt tam je navod...
Nejak jsem nezaregistroval co mas za wifi, mozna by to slapalo lepe pres ndiswrapper...

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2008, 08:52:34 »
Jasne, dik. Zatial zvuk zase ide, len neviem dokedy. Minule mi vypadol po troch restartoch, tak ked vydrzi takych 5-10, tak to bude dufam v pohode. Takze s intalom alsy este pockam. Teraz potrebujem pomoct skor s tou wifi, lebo ta vypadava a dokonca, ked mam nb na baterii, tak ani nenaskoci :/
wifi: 10:00.0 Network controller: Intel Corporation PRO/Wireless 3945ABG Network Connection (rev 02)

EDIT: Hladal som na fore a videl som, ze sa to riesilo aj inde, tak este prikladam vypis z lshw:
Kód: [Vybrat]
*-network
                description: Wireless interface
                product: PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
                vendor: Intel Corporation
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:10:00.0
                logical name: eth1
                version: 02
                serial: 00:1b:77:14:39:52
                width: 32 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
                configuration: broadcast=yes driver=ipw3945 driverversion=1.2.2mp.ubuntu1 firmware=14.2 1:0 () ip=147.251.201.197 latency=0 link=yes module=ipw3945 multicast=yes wireless=IEEE 802.11g
Ako tak pozeram, vizera to, ze je vsetko ako ma byt, tak neviem v com moze byt problem :/
« Poslední změna: 26 Února 2008, 10:55:12 od peanut »
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

gargy2002

  • Host
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2008, 14:22:49 »
Ta sama zvukovka a ta sama wifi co mam ja. Hmm, to by me zajimalo, co je spatne, protoze nemam paru. Tohle je moje wifi..
*-network
                description: Wireless interface
                product: PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
                vendor: Intel Corporation
                physical id: 0
                bus info: pci@0000:05:00.0
                logical name: eth1
                version: 02
                serial: 00:19:d2:5d:f0:5c
                width: 32 bits
                clock: 33MHz
                capabilities: bus_master cap_list ethernet physical wireless
                configuration: broadcast=yes driver=ipw3945 driverversion=1.2.2mp.ubuntu1 firmware=14.2 1:0 () ip=192.168.1.64 latency=0 module=ipw3945 multicast=yes wireless=IEEE 802.11g

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Zvuk na NB Sony VAIO VGN-CR21S
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2008, 16:01:58 »
No ved to.  :-\ Ale zatial to bezi, asi sa to vyriesilo nejako samo. Len som este neskusal cez bateriu, tak uvidim. A nechce nabehnut ani po prebrati zo spanku (hibernaciu som este neskusal).
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.