Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Opat ako na Wifi..ale toto tu asi nebolo alebo som nechapal ked som nieco nasiel  (Přečteno 11746 krát)

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Zdravim ludia,
....len najskor,.....prosim Vas o radua pomoc a bol by som rad keby sa nasiel niekto s odpovedou viac ako ..skus haldat...skus sa najskor pozerat.....to uz tu bolo ...atd......
Dufam ze v tomto fore sa najdu aj ludia co pomozu uplnym baranom v linuxe ako som aj ja....ale niekde treba zacat.....dost ze som nainstaloval Ubuntu sam :)

ale moj problem......nejde mi pripojit na siet cez Wifi...siet mi sice najde a ja zadam heslo a zacne sa to akoby pripajat ale potom za a zas vyhodi okno kde mam opat zadat heslo......

ako som cital trebalo by pridat nejake info, tak tu su : NTB - MSI M673X, nvidia 7400, Wifi- Realtek RTL8168/8111 Family.

Nie som ani nejak extra dobry v manualnom nastavovani...Ping a pod....

skuste prosim ludkovia poradit...... :-\

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
pokud se vas to znovu pta na heslo, je pravdepodobne, ze bylo zadano spatne. heslo lze zatavat ve vice formatech (napr Hex, ASCII), takze se ujistete, ze ho zadavate v tom spravnem. pokud pocitac vidi wifi site, tak sitovka funguje ;)
« Poslední změna: 22 Února 2008, 20:06:05 od Marvn »
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
uuuuffff...tak som skusil dat heslo v inom formate.....a asi je to este horsie...vyhodi mi okno na zadanie hesla tak ci tak a dokonca teraz uz ani nemozem nic zmenit....ci dam ten alebo ten forman..buttonka na login do siete je stale seda........ :-\

nasiel som okno s info kde je IP 0.0.0.0 + vsetky dalsie info tiez nulove
a driver je nejakeho typu rt 2500 pci


vsetkosa zda ze by malo fungovat...wifi najde siete aj v okoli ale .......nejak sa jej nepaci co jej zadavam  :-\

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
ja ted musim jit (pivo volá), snad vam pomuze nekdo jiny
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
Ludia prosim na kolienkach Vas prosim..ako to rozbeham?...nechel by som zamrznut na tak skorom zaciatku  :-\

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
musim mat ja vobec nainstalovany driver pre tu wifi? ...ale asi nie ked mi ju naslo a aj siete......

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
můžeš napsat co používáš? Ubuntu, kubuntu, xubuntu.,..

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
mam ubuntu...

akurat som na nom a uy na nete..ale cez kabel...wifi nejde a nejde.....

teray idem skusit grafiku..nvidia 7400

viete ako a kde mam zacat?

gargy2002

  • Host
mam ubuntu...

akurat som na nom a uy na nete..ale cez kabel...wifi nejde a nejde.....

teray idem skusit grafiku..nvidia 7400

viete ako a kde mam zacat?
Na nVidiu by mel fungovat nesvobodny ovladac. Pokud jsi online, tak restricted drivers manager sam pripomene a nabidne driver k instalaci. Co se tyce wifi, tak nevim, zrovna jsem prisel..

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
akurat som tam bol v tom...restricted drivers manager......dal som ze enabled..ale.....the software source of package    nvidia-glx-new is not enabled....a tym som doupdatoval....


mam pokracovat s tymto?

sudo apt-get remove nvidia-glx
sudo apt-get install nvidia-glx-new

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Je pátek večer, vypadá to že jich momentálně na tom pivku bude víc   :(   :)
Co se týče wifi, tak zde existuje více druhů připojení a to svoje by si měl zhruba znát.
Někdy stačí nastavit - systém - správa - síť (network) zadáním  ESSID, typ hesla a automatická konfigurace. Tím to končí.
U jiné se musí (statické IP) napsat IP, maska, brána, (DNS) a někdy heslo. Tyto údaje zná přesně správce sítě.
Žádné další práce jsem s tím nikdy nemusel dělat.

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
noooooooooooo.......uz je nvidia v poriadku...stahuju sa mi akurat updaty....

s tou wifi.......poznam heslo...sak mam doma router......maska...toto mi nic nehovori (nesmejte sa)   :)

ako a co by som mal dat dalej dokopy?


gargy2002

  • Host
V prve rade doporucuju zmenit network managera. Treba wifi-radar je slusnej, nebo ja pouzivam WICD. Tam nastavit co, je potreba, ale to krome vlastnika site nikdo nevi.. ;)

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
wifi radar alebo WICD ????????

mam zapnuty linux asi 20 min takze nemam potuchy o com je rec.....

ten komunikator pidgin ako funguje? ...to sa tam musim nanovo zaregistrovat ci mozem pouzit hesla a nicki s msn a icq?

dakujem ludia ze mi vobec odpovedate

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Maska bývá 255. 255. 255.0  IP např.192.168.0. 23 (každý má ale jinou !) Brána něco podobného jako IP, DSN mnohdy není nutné.
Toto vše ale jestli neznáš přesně, tak to těžko zprovozníš, - pokud nemáš ten první typ.
Chtělo by to někoho znalejšího než jsme oba   :(

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

no masku a IP teda viem.......

idem do restartu..hned som spat

gargy2002

  • Host
No, nekde ty IP adresy a masku musis zadavat. Ta vec se jmenuje network manager a ne vzdy funguje na 100%, popripade je nutne kvuli nastaveni pouzit jiny manager(program) uvedl jsem 2, jeden je v Synapticu(wifi-radar), coz je spravce balicku a softwaru. Druhy uz tam sice neni, ale da se najit pres google(wicd, staci zadat) a postupovat podle navodu..
Taky bych podotknul, ze pokud se zadavaji staticke ip adresy, je vesmes vzdy nutne zadat i DNS, nebot ji neprideluje automaticky DHCP, stejne jako adresu a masku...

člověk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 294
Tak má zkušenost je taková, že oživení sítě jsem zatím vždy prováděl přes síť (network) a nebo klikl na ikonu v pravo na vrchu plochy - ruční nastavení sítě - výsledek je stejný.  Po heslu klik na bezdrátové připojení - pak vlastnosti - a vyplním tabulku patřičnými údaji. DNS se vyplňuje hned po heslu v případě statické IP.
Je jasné, že možností oživení je více. Záleží jak komu která vyhovuje.
Nyní jsem si všiml, že pán má router (ne kartu) a tam to je malinko jiné.

nuclex

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
Připojení na Access Point - nevezme to WEP klíč
« Odpověď #18 kdy: 23 Února 2008, 02:48:16 »
Ahoj. Co jednoduchý test směr network manager? Pokuď mi nefunguje konfigurace udělám tohle:

0. Kontrola (instalace) poslední verze ovládačů.
1. Zruším šifrováni a otestuju připojení bez WEP nebo WPA klíče.

2. Pokuď připojení bez šifrování funguje, ale s WEP klíčem né - pokračování je:
2a: Změna software (použít lze třeba aplikaci pro konfiguraci WiFi v KDE, rutil atd)
2b: Změna WEP klíče na klíč bez !#&@{/ a jiných znaků

3: Pokuď používáš kanál od 11 nahoru nastav nižší kanál.
4: Pokuď nepomůže vložím konfiguraci ručně přímo do souboru, mrknu do konfigurace firewallu, udělám networking, dbus restart.
5: Poslední možnost je test karty na jiném počítači nebo distribuci oproti stejnému Access Pointu (klidně by live cd)
Pentest Tutoriály :: WiFi Hacking Ubuntu :: FreeWiFi HotSpot :: Gnome #LTS 10.04 / 2.6.32.24

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
uuuuufffff...tak ta kontrola ....skoda ze nepoznam mikoho kto by mohol dobehnut a spravit mi to....

aleeee...teraz nehavam wifi wifinou (zatial)..... vzdy ked som na internete zamrzne mi pc...po nejakych 3 minutach
chcel som si pridat Operu ale vyhodilo mi tabulku ze musim zrusit nejake druhe baliky ktore sa s operou byji...najskorej asi mozzilu cez synaptic......tak som si otvoril synaptic a zas dalsia prekazka........ktore baliky v tom mam zrusit aby som mohol nainstalovat a  pridat Operu prehliadac?  mozno sa  to mrznutie odstrani tym ze budem pouzivat prave peru...ci nie?

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Opera by nemela hlasit zadne takove veci jako ze potrebuje smazat mozilla. Na strankach opery na internetu je primo balicek ke stazeni. Nekde v sekci download, tak se tam podivej a stahni balicek pro ubuntu. (.deb)

K tomu internetu:
Jak se pripojujes ve windows? Nebo Ubuntu je tvuj prvni operacni system?
Pokud mas doma router predpokladam ze mas nastavene DHCP. V tom pripade by nemelo byt potreba nastavovat ip, masku, branu. Pokud ti network manager vidi wifi a zada te o heslo tak je driver v poradku. Takze jediny problem asi bude v tom heslu a mozna sifrovani sam jsem mel problemy se pripojit k wifi pokud pouzivala nejake sifrovani ale nyni uz to je ok.

Jeste sem prosimte napis vse co se pise tam kde zadavas to heslo. Myslim jako kdyz je tam nejaka tabulka do ktere to pise tak tam je asi nejakej text predtim tak ten. Nebot ja kdyz jsem se poprve pripojoval do wifi tak jsem musel zadat heslo k wifi, pak si toto heslo network manager ulozi a pri dalsim restartu mi automaticky pripoji k wifi ale protoze je chranena heslem ktere ma ulozene v sobe tak je potreba zadat heslo uzivatele ktere tam to wifi ulozil nebo spravce ted si nejsem jist kazdopadne u me to je jeden a ten sami clovek. Takze je mozne ze si zadal heslo dobre do wifi a ted to zada heslo spravce systemu nebo uzivatele...
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
k tej opere.......nasiel som a stiaho som s opera.com ...ale aj tak mi to vyhodilo chybovu hlasku.


mam aj vistu aj ubuntu...pravdaze musim prepinat...ozaj ked uz som u toho prepuinania...neda sa prehadzovat ubontu a vista - vista ubuntu bez restartu????

qUAKER

  • Host
bez restartu se přepnout nejde.

adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
toto mi ukayalo ked som chel dat instalovat operu :

adis@benji:~$ nautilus
adis@benji:~$ sudo apt-get install opera
[sudo] password for adis:
Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
Vytvára sa strom závislostí             
Reading state information... Hotovo
Niektoré balíky sa nedajú nainštalovať. To môže znamenať, že požadujete
nemožnú situáciu, alebo ak používate nestabilnú distribúciu, že
požadované balíky ešte neboli vytvorené alebo presunuté z fronty
Novoprichádzajúcich (Incoming) balíkov.


vie niekto ako na to, please?

Pretože ste požiadali iba o jednoduchú operáciu, je takmer isté, že
balík nie je inštalovateľný a mali by ste zaslať hlásenie o chybe
(bug report) pre daný balík.
Nasledovné informácie vám možno pomôžu vyriešiť túto situáciu:

Nasledovné balíky majú nesplnené závislosti:
  opera: Závisí na: libqt3-mt (>= 3:3.3.8really3.3.7) ale sa nebude inštalovať
E: Poškodené balíky
adis@benji:~$


adis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 60
a tak isto aj Mozila mi stale vypisuje _:Additional plugins are required to display all the media on this page...a buttonka...Install Missing Plugins...


kliknem na to.....otvori sa okno s Adobe Flash Player a Gnash SWF Player...vyznacim ze chcem Adobe Flash...dam dalej...a vyhodi mi zas error okno ze...Can not find flashplugin-nonfree


a mryne mi ta Mozilla a mrzne... :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.