Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: grafika Intel [vyřešeno]  (Přečteno 9952 krát)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: grafika Intel
« Odpověď #25 kdy: 17 Března 2008, 14:41:43 »
To si nedelejte ani srandu. Planoval jsem s novym notebookem jit na 100% do Intelu a ted tohle  :'(
(shodou okolnosti si taky brousim zuby na IBM/Lenovo, to je uz druha rana behem jednoho prispevku)

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: grafika Intel
« Odpověď #26 kdy: 17 Března 2008, 17:59:15 »
Asi ma tu nikto nepocuva...  ::)

>>honorguard
Mozem tu hru skusit, hoci mam 945, ale snad tam velky rozdiel nie je, a aj tak mas lepsiu, tak ked to pojde mne, tak potom je chyba niekde u teba. Budem sa snazit este dnes.  ;)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

dixon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: grafika Intel
« Odpověď #27 kdy: 17 Března 2008, 18:13:19 »
Tak som vyskusal Torcs a ten SauerBraten.
Torcs - hra sa spusti, aj chvilu hram, po chvili vsak dojde k zatuhu.
Sauerbraten - objavi sa cierna obrazovka, chvilu hra hudba potom som spat na desktope v nizkom rozliseni a musim restartovat gdm. Kedze sa mi chyba neda pastnut(kedze prostredie je zmrznute) davam aspon jednu chybu co som zahliadol - Failed to initialize TTM buffer manager.

honorguard

  • Host
Re: grafika Intel
« Odpověď #28 kdy: 17 Března 2008, 19:55:33 »
Tak máme totožný problém. U Torcs zajedu do první zatýčky a pc zamrzne a musím tvrdý restart... (bliká obrazovka jako při restartx, objevuje se myš apod.) Co se týče Sauerbratenu tak se mi také pustí černá obrazovka a pak hra spadne. Ale naštěstí mi zůstane rozličení. Jsem si skoro jistý že tam je na konci shellu hláška Core dumped...
Takže to není problém u mě...
škoda. Když jsem šel do Intel grafiky, čekal jsem funkčnost a ono houby...
Klidně zkus ještě planeshift. Naběhne ti normálně hra a když pak spustíš hru tak ti to spadne a zase core dumped...
doufám že se to rychle vyřeší...

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: grafika Intel
« Odpověď #29 kdy: 17 Března 2008, 21:13:23 »
Problem je teda jenom v 3D akceleraci ve hrach? Video a normalni graficke prostredi bezi v poradku? Rychle me nekdo uklidnete, nebo se zhroutim  :-\  ;)

honorguard

  • Host
Re: grafika Intel
« Odpověď #30 kdy: 17 Března 2008, 21:39:19 »
Grafické prostředí běží v pořádku. Neběží některé hry (podle mě dost, ale moc jsem jich nezkoušel) a neběží compiz. Podle stanoviska compizu by měl běžet časem taky. potom ještě padá akcelerovaný kwin když si pustím nějakou openGL aplikaci (v KDE4). A ještě mi nejde KDE4 video. Tuhle chybu řeší nové jádro a xorg. S Quakerem jsme nainstalovali nové jádro a xorg do mého gustyho a video šlo. Pod KDE3 mi běží video normálně.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: grafika Intel
« Odpověď #31 kdy: 17 Března 2008, 21:51:50 »
Z toho vyplyva, pokud KDE4, tak s Hardy a pokud (pro me) KDE4, tak az bude odbugovany. Aspon z nejvetsiho. Zatim je to moc kompromisu. Trojku sem si odladil, tak ted budu vyckavat a sbirat informace o  chybach a opravach ctyrky a az to bude bezpecny, tak si ji s velkou slavou nainstaluju taky ;D
Diky za info
PS: i za info ohledne intelacky grafiky, koukam, ze se bavime paralelne ve vice vlaknech  :)

honorguard

  • Host
Re: grafika Intel
« Odpověď #32 kdy: 17 Března 2008, 23:45:21 »
Mno já si osobně myslím že KDE4 je již dost stabilní na to aby se dalo stabilně používat, ale je to věc názoru a taky pc... Já osobně s ním problémy nemám... teda do teď, co jsem si doinstaloval nějakej dementní balíček... Ještě aby mi běžela ta grafika a je vše linux (v poho) :-)))

dixon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Re: grafika Intel
« Odpověď #33 kdy: 18 Března 2008, 15:17:11 »
Este je tam zatial aj problem s tearingom videa - proste pri dynamickych scenach trochu lame obraz. Compiz a video uz ma ist v hardy v poho... Asi sme sa viaceri dostali na tie kecy, ze intel ovladace su najlepsie  >:(

honorguard

  • Host
Re: grafika Intel
« Odpověď #34 kdy: 18 Března 2008, 16:50:26 »
To byl ten důvod proč jsem do toho šel.
něco na tom že videa to nezvládá bude, protože jsem koukal na dobu ledovou 2 a taky mi jí to v některejch scénách úplně nebralo... Zkoušel jsem jádro a xorg z gustyho a tam mi to taky nešlo, ale možná to bude v poho až bude kompletní systém, uvidíme...

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: grafika Intel
« Odpověď #35 kdy: 18 Března 2008, 23:02:14 »
Ja som na ziadne kecy o Intel grafike nedal, totiz som o nej nic nevedel a ani som od nej vela necakal, predsa len az taky noob nie som, aby som si o nej namyslal, ale skutocnost je este horsia ako som si myslel.  :-\
PS: Asi to napisem aj do podpisu ako odstrasujuci priklad. :D
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

honorguard

  • Host
Re: grafika Intel
« Odpověď #36 kdy: 15 Dubna 2008, 11:30:27 »
Vážení, problém s grafikou byl vyřešen. Stačí přejít na HH a vše funguje jak má. Tedy spustil jsem Sauerbraten který mi předtím házel chyby které házela většina her... Takže myslím  že je to OK.

Pro uživatele KDE4:

Pokud jsou zapnuté efekty plochy/akcelerace kwinem tak nespouštět OpenGL aplikace (i hry). V opačném případě by hra zabila kwin (ten by se restartoval) a při tom by pak začala dělat blbosti grafika. Před vypnutím efektů doporučuji uzavřít všechna okna protože mi potom nechtěla vyskočit okna v liště...

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: grafika Intel [vyřešeno]
« Odpověď #37 kdy: 15 Dubna 2008, 12:22:59 »
Jak už jsem jednou psal - velmi populární řešení :) Trochu to ukazuje na kvalitu 8.04 LTS.
Označuji za vyřešené.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

honorguard

  • Host
Re: grafika Intel [vyřešeno]
« Odpověď #38 kdy: 15 Dubna 2008, 12:26:54 »
NJ, na to jsem úplně zapoměl, tak thnx.
Jinak tohle už byla úplně poslední možnost, protože už jsem fakt nevěděl jak to řešit... ani na ubuntuforums.org si nikdo nevěděl rady. Ještě že Ubuntu vychází tak často :D.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.