Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problem s zapnutim efektov po nainstal. akcel. s neslob. ovladacmi [vyřešeno]  (Přečteno 2665 krát)

XDeamox

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
V Celom forume ubuntu sa vyskytuje tema "problem compiz,compiz zasa nejde,problem s enablovanim kompizu" atd.

Uz asi 3 mesiace v kuse vypisujem hladam a citam kopu for no nikde som doteraz nenasiel navod ako enablovat compiz ked mam problem co aj mam.....

Mam Ati Radeon 9600 SE -- Je aj videt
Moj pribeh je kratky a tak ho tu opisem ::

          Nainstaloval som si Ubuntu Gusty gibon najprv mi vsetko islo bol som rad ze som nemusel furt a furt kukat do tej obrazovky a logom windows a neviem kolko erkami za kazdym slovom ..... No hned sa mi aj zjavila tabulka -- Pouzivaju sa nove neslobodne ovladace a tak som si ich zapol -- cos sa moze stat aspon mi pojdu hry .......  Restartor som pocitac a pozeram nejdu mi efekty dal som ich cez menu /predvolby / vzhlad znova zapnut no nabehla vopred znama tabulka  desktop effect could not be enabled.....Hned som zacal pisat po fore, ze co robit no vsetci jak keby som bol jediny komu to nejde ..... Zacal som si piosat z jednym clovekom cez icq z komunity  :INAC VELMI DAKUJEM ZA OCHOTU: no ked zistil co som uz vsetko spravil a kolko pokusou som vycerpla zistil aj on ze je konec....
Dalej som cakal a cakal ci sa nestane zazrak no nie a tak som sa len tak hral a dosiel som na postup, ktory tieto problemi riesi.....



1.Po instalacie ubuntu neinstalujte slobodny softveeeeerrr........
1 b. ak ste ho uz nainstalovali nevadi radsej chodte do menu sprava neslobodne ovladace dajte heslo a potom ho nasledovne na to vypnite ..... mal by sa sam odinstalovat restarttujte pocitac......
2. Chodte na web ati.com kde najdete dole na stranke supports a dajte odkaz ati drivers  potom vyberte linux bud pre 32 bit verziu alebo 64 to je to posledne cislo ...... najdite svoju grafiku a stlacte go......
3.Stiahnite subor s priponou run....
4.Chodte cez koncolu do adresara kde je stiahnuty najlepsie je pouzit mc -- sudo apt-get install mc
5.Spuste prikaz  sudo sh ati-driver-installer-8-02-x86.x86_64.run
6.Dajte prvu polozku potom agrree custom install vyberte vsetko a potom budis malo by sa to instalovat .....
7.Restartujte comp
8.Zapnite efekty tak ako pisem hore ......cez menu !NE NASILIM!
9.Hotovo

Mozu sa vyskytnut aj problemi

1.Po zapati efektou mi nebehne biela obrazovka
2.Klavesnica sa zblazdnila pozor moze byt prehodene znaky z a y
3.System bezi v minimalnom rezime a tak dalej....

!Piste potom na icq !433542166! rad poradim


Posielam aj obrazok aby sa tento problem mohol lahsi vyriesit.....

                             Martix Deamon  -- SLOVAKIA
                                Non registred company Bluesys
                                       www.bluesys.tym.sk
      Dufam ze som pomohol a tak mnohy z vas neprejdu na windows co by spravilo Billovi radost .....       UBUNTU LINUX PRE LIDI.....

[attachment deleted by admin]
« Poslední změna: 24 Února 2008, 02:47:14 od Anna Taliánová »

---

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
    • http://---
ahoj, dekuji ya toto tema, hodne pomohlo

XDeamox

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Neni zaco :D

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Zdarec. Můžeš, prosím, napsat, pro které Ubuntu je tenhle návod psaný?

1) Pokud na 7.10, potom nemám výhrad
2) Pokud je to pro 8.04 či 8.10, potom bych radši doporučil celkem osvědčený návod na wiki
3) S tvojí kartou a se všemi z řady 9000 a X zarušeně nebude fungovat na Ubuntu 9.04!!!
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Zdarec. Můžeš, prosím, napsat, pro které Ubuntu je tenhle návod psaný?
Datum příspěvku = 7.10 (Gutsy)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Zdarec. Můžeš, prosím, napsat, pro které Ubuntu je tenhle návod psaný?
Datum příspěvku = 7.10 (Gutsy)
Ajajaj, moje chyba - sice jsem se díval, ze kdy že to ten příspěvek je, ale tak nějak jsem skončil u toho února a ten minulý rok jsem nezaznamenal.

Ale i tak, jelikož se téma "oživilo", tak upozornění, že na Jaunty se staršími kartami to fungovat prostě nebude, není úplně od věci.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.