Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odkaz na shell skript  (Přečteno 2319 krát)

honorguard

  • Host
odkaz na shell skript
« kdy: 24 Února 2008, 23:18:17 »
Zdravím,
Mám Kubuntu GG. Umím vytvořit odkaz na aplikaci, to je hračka, ale mám hru. Jmenuje se Mania drive. spouští se shell skriptem z terminálu. Nepřišel jsem na to jak na něj vytvořit funkční odkaz a nenašel jsem to ani na wiki. Poradí mi někdo pls?
Díky

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2008, 02:12:41 »
A co vytvořit stejný spouštěč jako u jakýchkoli jiných aplikací, s tím rozdílem, že místo spustitelného souboru programu uvedete cestu a jméno onoho skriptu?
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

honorguard

  • Host
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2008, 11:55:10 »
To jsem zkoušel-nefunkční

nettezzaumana

  • Host
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2008, 12:07:32 »
to je blbost ::
a) bud kliknes pravym mysitkem na plochu a vytvoris spoustec, kde v kolonce prikaz (command) das jemno skriptu (pokud je v $PATH), nastavis ikonu apod ..
b) ln -sn /cesta/ke/scriptu.sh ~/Desktop/skript_zastupce

ad.1) skript musi byt spustitelny (chod +x foo)
ad.2) doporucuju smazat /bin/sh pokud to neni link na /bin/bash a udelat ho znovu na /bin/bash (v ubuntu byva /bin/sh link na /bin/dash)
ad.3) Vytvor si ve svem homu slozku ~/bin, a vkladej do nej sv0 skripty at je mas "v ceste". Do cesty ji dostanes tim, kdyz vlozis do sveho ~/.bashrc radek::
export PATH=$PATH:$HOME/bin;

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2008, 12:08:58 »
zadaj do možností pri tvorbe toho spúšťača "aplikácia v termináli" (alebo tak nejak).
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

tvoritel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
    • Tvořitel
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2008, 20:29:22 »
Chytnutí ikonky prostředním tlačítkem myši a tažením se otevře nabídka, kde je možné vytvořit odkaz na soubor.
Město (http://mesto.posvic.cz) - Nová online hra zdarma, kde stavíte své vlastní město!

Bojovník (http://www.bojovnik.net) - Vyzkoušejte novou online hru zdarma. Zahrajte si na bojovníka!  Kostky (http://www.kostky.net) - Zahrajte si online hru Kostky zdarma přímo ve Vašem prohlížeči.

honorguard

  • Host
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2008, 20:48:06 »
On je možná problém jinde. V případě že kliknu na ten skript tak se totiž nepustí... Příznak spustitelnosti nastavený mám...

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #7 kdy: 25 Února 2008, 22:01:04 »
zkus ten skript spustit z konzole, jestli treba nevypise nejaky error.

honorguard

  • Host
Re: odkaz na shell skript
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2008, 00:01:05 »
Z konsole mi ten skript normálně funguje. Je to hra Mania drive jestli to někdo znáte...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.