Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?  (Přečteno 3603 krát)

Karel Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« kdy: 25 Února 2008, 17:50:38 »
Ahoj, procházel jsem toto forum a narazil na vlákno, kde se řeší problém s diskem přenosného počítače pod Ubuntu. Z tohoto vychází můj dotaz, doporučíte mi GG na můj přenosný počítač?
Acer Aspire 3103 WLMi, AMD Sempron 3400+ 1.8GHz, 2,5 Gb DDR2, 100 Gb HDD - Kubuntu 9.10

Chcete se seznámit, založit si blog či se jen bavit? Navštivte www.najdisime.cz

Pavel Půlpán

Re: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« Odpověď #1 kdy: 25 Února 2008, 17:53:19 »
No tak samozřejmě záleží na tom, jaký notebook máš... sem tam se nějaký ten problém vyskytnout může...

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« Odpověď #2 kdy: 25 Února 2008, 17:53:26 »
Ahoj, vubec bych se toho nebal. Pouzivam Ubuntu na notebooku uz skoro dva roky a zadne "opotrebeni" disku jsem nezaznamenal. Navic si myslim, ze to co se resilo v te diskuzi je defaultne vypnute...

Karel Smetana

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« Odpověď #3 kdy: 25 Února 2008, 18:17:50 »
Ahoj, vubec bych se toho nebal. Pouzivam Ubuntu na notebooku uz skoro dva roky a zadne "opotrebeni" disku jsem nezaznamenal. Navic si myslim, ze to co se resilo v te diskuzi je defaultne vypnute...
No mám Acer Aspire 3103 WLMi, už jsem Ubuntu zkoušel, ale když jsem narazil na téma, kde se problém s poškozováním disku, vyměnil jsem Ubuntu za Mandrivu. Ale musím říct, že Ubuntu je Ubuntu. Na Mandrivě se mi líbí, že hned po instalaci mám hned "pěkné fonty", obdoba clear types u Win. Je možné nějakým jednoduchým způsobem si nastavit fonty v Ubuntu, aby bylo písmo pěkně čitelné a ostré? Děkuju za všechny rady.

PS: ještě mi, prosím, poraďte jestli myslíte, že má v současné fázi cenu instalovat nový Ubuntu 8.04?
Acer Aspire 3103 WLMi, AMD Sempron 3400+ 1.8GHz, 2,5 Gb DDR2, 100 Gb HDD - Kubuntu 9.10

Chcete se seznámit, založit si blog či se jen bavit? Navštivte www.najdisime.cz

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« Odpověď #4 kdy: 25 Února 2008, 18:30:10 »
Pismo: system - volby - vzhled - pisma.
8.04 bych v soucasne verzi jeste neistaloval, pokud nechces testovat...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« Odpověď #5 kdy: 25 Února 2008, 19:07:52 »
Do jedneho Sony Vaio, som Ubuntu ani nedostal. Horko tazko sa rozbehlo live - vo vypise hlasilo spustu errorov pri nabehu a instalacka sa ani nerozbehla. Mandriva One 2008 sa vsak nainstalovala pekne - problem bol len s wifi.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: Je Ubuntu 7.10 GG vhodné pro notebook?
« Odpověď #6 kdy: 25 Února 2008, 19:30:54 »
jak pro ktery ..

ad.1) "Je ubuntu vhodne pro notebook" << s/ubuntu/Linux/ > kernel od Linuse maj vsechny distribuce
ad.2) "..narazil na vlákno, kde se řeší problém s diskem" << existuje spousta problemu a zdaleka nejhorsi jsou ty, o kterych nevis a nebo nejdou vyresit. Pokud nekdo vi o konkretnim problemu a reseni je zname != problem ..

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.