Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal? [vyřešeno]  (Přečteno 3044 krát)

Tuxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
zdravim. Mam mensi problem. Omylom som zmenil driver pre grafiku v systeme (v zozname vselijakych drivrov som vybral iny) a teraz mi nenabehne graficke rozhranie iba terminal uplne bez grafiky proste klasicky cmd. Potreboval by som nejaky navod ako zmenim ovladac na defaultny pre intelacku integrovanu grafiku (neviem presne aky tam bol povodne nejaky imtss ci jako). Urcite sa to da aj cez terminal len neviem ako lebo som zaciatocnik. Poradte prosim. Dikes moc
« Poslední změna: 26 Února 2008, 15:14:22 od qUAKER »

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2008, 10:43:05 »
sudo nano /etc/X11/xorg.conf

V sekci "Device" bych doplnil do driveru správný název, já měl i810. Pokud ne, dal bych tam "vesa" a upravil zbytek až v grafickém rozhraní, které by mělo s vesa driverem naběhnout..
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Tuxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #2 kdy: 26 Února 2008, 11:16:37 »
skusil som to ale mal som tam i810. Problem je v tom ze ja som to zmenil z toho povodneho co mi fungoval na tento i810. Ale nenabehlo to. Dokonca ani s vesa  :(

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #3 kdy: 26 Února 2008, 11:24:21 »
Nenaběhne to ani s VESA?? Tak to je divný, tady mé zkušenosti končí..
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Tuxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #4 kdy: 26 Února 2008, 11:44:10 »
takze:
1. Tomas neziadal o radu ale ja.
2. Napisal prikaz, ktorym sa to da opravit.
3. Na nete som nasiel ze GMA maju aj driver s nazvom intel.
4. Ked som to prepisal na intel podla Tomasovho navodu tak to fungovalo.
5. Tomas mi poradil a uz vsetko funguje ako ma, tak sa do neho laskavo neobuvaj.

To Tomas Karvay: Dikes za pomoc  :)

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #5 kdy: 26 Února 2008, 11:46:20 »
ja by som skusil dpkg-reconfigure xserver-xorg
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Tuxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #6 kdy: 26 Února 2008, 11:51:30 »
to nettezaumana:

neviem ci si si nevsimol ale toto je konverziacia pre zaciatocnikov a vzdy ked sa tvoje prispevky objavili v mojom topicu tak si sa do mna navazal. Nehovorim ze si mi neporadil (aj ked to s tou pametovkou nakonec vobec nefungovalo a zbytocne som ju dodzubal na fat32 neviem naco to vobec bolo dobre, zaloha iso nefungovala ale dobre mozno bola chyba u mna) ale ked uz prispievas do kategorie pre noobov tak na to ber aj ohlad ze ne kazdy namiesto myslenia kona...ako ty  ;)

a btw. Neislo to ani vo vesa predstav si to :o

nettezzaumana

  • Host
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #7 kdy: 26 Února 2008, 12:05:01 »
4 tuxx >>
me prispevky odstraneny.

ad.1) "..zaloha .iso nefungovala" && "..dodzubal na fat32 neviem naco to vobec bolo dobre.." << holt, mozna Te Linux nema rad, pac kdyz Ti nejdou za "magickych podminek" standardni veci, tak to je skutecne divne ..

ad.2) "..ne kazdy namiesto myslenia kona..." << to si uvedomuji a proto sve rady pisu podrobne, ptam se na logy misto abych spekuloval a vse co poslu dal, si u sebe vyzkousim .. musim se priznat, ze nektere tupe dotazy ve me vyvolaji touhu "ztrestat tazatele", ale ve Tvem pripade tomu co ja vim tak nebylo.

ad.3) Stromek se ma ohybat, dokud je mlady. Nekolikrat jsem zde byl svedkem potupne debaty, kdy mistni matadori s 1000+ prispevky na konte a casto moderatorskymi pravy dokazali neplodne spekulovat (a to je slabe slovo) X prispevku v jednom topicu, misto aby jejich prvni reakce byla ::
uka vypis || uka log !!

zdravi ntz

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #8 kdy: 26 Února 2008, 12:43:50 »
4 tuxx >>
me prispevky odstraneny.

ad.1) "..zaloha .iso nefungovala" && "..dodzubal na fat32 neviem naco to vobec bolo dobre.." << holt, mozna Te Linux nema rad, pac kdyz Ti nejdou za "magickych podminek" standardni veci, tak to je skutecne divne ..

ad.2) "..ne kazdy namiesto myslenia kona..." << to si uvedomuji a proto sve rady pisu podrobne, ptam se na logy misto abych spekuloval a vse co poslu dal, si u sebe vyzkousim .. musim se priznat, ze nektere tupe dotazy ve me vyvolaji touhu "ztrestat tazatele", ale ve Tvem pripade tomu co ja vim tak nebylo.

ad.3) Stromek se ma ohybat, dokud je mlady. Nekolikrat jsem zde byl svedkem potupne debaty, kdy mistni matadori s 1000+ prispevky na konte a casto moderatorskymi pravy dokazali neplodne spekulovat (a to je slabe slovo) X prispevku v jednom topicu, misto aby jejich prvni reakce byla ::
uka vypis || uka log !!

zdravi ntz

Proč mažeš ty příspěvky ve kterých ze sebe děláš blba..? :)
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Tuxx

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
Re: Ako zmenim ovladac grafickej karty cez terminal?
« Odpověď #9 kdy: 26 Února 2008, 15:13:27 »
dobre uz sa nehadajme.
 to nettezzaumana: na pametovke fungoval sync. Dakujem
 to Tomas Karvay: cez nano som editoval xorg.conf takze tvoja rada mi pomohla. Dakujem.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.