Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MSI M677 Crystal  (Přečteno 2974 krát)

Honza Bouma

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 272
MSI M677 Crystal
« kdy: 26 Února 2008, 19:06:45 »
Chtel jsem pouzivat Ubuntu (64bit) na tomhle notasu( http://asia.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=1079&maincat_no=135&cat2_no=563&cat3_no=1079 ),ale mam trochu problemy s HW:
1)Vyrobce poskytuje 2 verze biosu-1.14 pro WinXP; 7.09 pro WinVista Je tam změna v adresovani zvukovky..Ktery BIOS pouzit pro Ubuntu?Ja to zkousel na 7.09,zvuk mi sel,ale mikrofon ne.Nechal jsem standartni ovladace z Ubuntu,mozna,ze kdybych pouzil drivery od Realteku,nebo si jeste trochu pohral s nastavenim,tak bych to mozna rozbehal.
2)Vetsi problem mam s cteckou karet..Je od O2Micro,Ubuntu ji asi zna,protoze v informacich o hw neni zadne nezname zarizeni, ale kdyz zasunu kartu,nic se nestane..O2micro neposkytuje ovladace.
3)Dalsi problem mam s integr.webkamerou,na strankach MSI ji uvadeji jako Chicony WebCam,ale ve Windows se hlasi jako Sonix SN9C201,na strankach www.sonix.com.tw jsou ovladace,ne vsak pro Linux,jestli ji Ubuntu podporuje,tak nevim,jak ji ozkouset.

Diky za rady

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: MSI M677 Crystal
« Odpověď #1 kdy: 26 Února 2008, 20:26:36 »
Na webkameru je v repozitářích program CHEESE. Zkus ho nainstalovat, zapnout kameru a spustit a uvidíš.

Co se tyce zvuku, zkus otevřít ovladače hlasitosti, pak Upravit - Nastavení a zaškrtej všechny volby. Potom se podívej do možností, jestli máš vybranej jako zdroj Mic nebo Front Mic (jeden je zabudovaný mikrofon, druhý je mikrofonní vstup, do kterého musíš něco zapojit, nejlépe externí mikrofon) a jestli to nemáš ztlumený.

Čtečku karet nevím. Mám jiný MSI a v Ubuntu 7.10 64-bit fungovala bez problémů (zkoušel jsem microSD kartu z Nokie a adapter na SD). Když zasunu kartu, tak se automaticky namountuje a na ploše se objeví ikonka nového disku. Ve výpisu lspci mám tohle:
01:04.2 Generic system peripheral [0805]: O2 Micro, Inc. Integrated MMC/SD Controller (rev 01)
01:04.3 Mass storage controller: O2 Micro, Inc. Integrated MS/xD Controller (rev 01)
« Poslední změna: 26 Února 2008, 20:28:08 od impact »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.