Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nejde zmenit ramy oken  (Přečteno 2425 krát)

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Nejde zmenit ramy oken
« kdy: 27 Února 2008, 18:13:14 »
Ahoj, dneska jsem si nastavil v gnome vzhled ala Mac OS podle navodu co tu je nekde niz, vsechno mi paradne slapalo, az do doby, kdy jsem si "hral" s Compizem. Najednou se mi vsak zmenily ramy oken na takove hnusne cervene a nejde je pres Volby/Vzhled vubec zmenit. Ikdyz pouziju uplne jine Them, tak se vsechno okolo zmeni, ale ty hnusny ramy stale zustavaj a ja uz sem z toho docela nestastnej. Nevite nahodou nekdo co stim? Jaky by to mohl zpusobovat efekt, ci neco jineho?

premet

  • Host
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #1 kdy: 27 Února 2008, 18:17:31 »
Je možné, že o dekoraci oken se stará Emerald   ;) zkuste si ho otevřít pokud jej máte a podívat se do něj a tam si popřípadě můžete vzhled taky měnit.

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2008, 18:19:47 »
Presne tak, tá červená téma je default emeraldu :)
Nastavenia emerald tém nájdeš v systém - predvoľby - emerald theme manager

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #3 kdy: 27 Února 2008, 20:20:27 »
Vypada to, ze ten problem bude asi opravdu v tomto, ale jak to, ze mi to pred tim slo menit bez problemu i pres System/Voby/Vzhled a najednou to nejde, uz jsem zkousel i ten Emerald odinstalovat, ale stejne mi to nechce ty ramy prepnout. Co jsem ale vykoumal, tak ze kdyz vypnu efekty, tak to chodi normalne. Nebo mi prosim alespon poradte, ja to tema mam do toho Emeraldu nacpat, protoze pres import, ktery tam je, to nejak nejde, v tom klasickem programu sem ten balik jednoduse pretahl jako ikonu a bylo to.

premet

  • Host
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #4 kdy: 27 Února 2008, 20:57:43 »
U emeraldu by to mělo jít taky přetáhnout ovšem to musí být přímo motivy pro emerald, které najdete také na www.gnome-look.org

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #5 kdy: 27 Února 2008, 21:33:06 »
No ale selsky rozum mi radi, ze pokud odinstaluju ten emerald, tak by to melo fungovat zase tim puvodnim zpusobem, ale ono to zustane na tom nastaveni emeraldu (tedy ted uz se mi alespon podarilo to zmenit z cervena na modrou a vubec nevim jak). Problem je v tom, ze tyhle ramy pro emerald nemuzu nikde najit a adekvatni nahrada taky neni. Kazdopadne moc dekuji alespon za tyto informace.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #6 kdy: 27 Února 2008, 21:35:42 »
A neda sa niekde urobit disable?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

qUAKER

  • Host
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #7 kdy: 27 Února 2008, 21:37:48 »
Původní rámy spustíš

gtk-window-decorator --replace

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #8 kdy: 27 Února 2008, 21:50:23 »
qUAKER> tak to mi tu v shellu bezelo deset minut a nic, jen mi projistotu ty ramy chciply uplne, takze musim okna vypinat klavesnici, nebo pres dock. Tak to vidim, ze budu muset odebrat jak emerald, tak i compiz a zacit znovu od zacatku.... mi z toho snad sibne.
Temata do emeraldu sem nasel, ale pokud chci prepnout na jine tema, tak to neudela ani prd.

Cepela

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 212
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #9 kdy: 27 Února 2008, 21:54:41 »
Beru zpet, po restartu Xek zacal emerald normalni menit temata, sice to neni presne to, co jsem chtel, ale aspon neco beha. Diky za pomoc

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Nejde zmenit ramy oken
« Odpověď #10 kdy: 27 Února 2008, 22:02:53 »
aj mne pomaha restart X-ka.
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.