Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Komplexní Control Centrum  (Přečteno 2946 krát)

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Komplexní Control Centrum
« kdy: 28 Února 2008, 08:49:51 »
Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nevíte, zda existuje nějaká odnož Debianu, která by měla komplexní Control Centrum, tak jako ho má třeba OpenSuse, Mandriva, PcLinuxOS...mnohdy je uživatelsky přívětivější nastavit grafický server, samba server, sdílení, zálohování systému, konfiguraci skeneru a periferií, firewalu atd...přes grafické rozhraní pomocí takového ovládacího centra.... to je věc, která mi zatím v Ubuntu chybí...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #1 kdy: 28 Února 2008, 09:32:44 »
Kubuntu něco takového má, ale taky neumí všechno... Podle mě je to asi největší mezera v konfiguraci ubuntu
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #2 kdy: 28 Února 2008, 21:34:17 »
Mě by právě zajímalo, jestli je to právě jen problém (K)Ubuntu, LinuxMintu a GreenieLinuxu, nebo všech distribucí založených na Debianu...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2008, 12:46:18 »
Promiňte ale já doufám, že se tohle nikdy do ubuntu nedostane. A budu za to rád.
« Poslední změna: 29 Února 2008, 12:49:10 od Fracty »

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2008, 12:50:43 »
Jo a problém distribucí založených na Debianu to není, jelikož Debian prostě takový je a je to jen dobře. Nedělá zbytečný věci.

honorguard

  • Host
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #5 kdy: 29 Února 2008, 13:04:58 »
Podle mého distribuce založené na debianu patří k těm náročnějším na užívání. Rozhodně třeba Debian je méňe User Friendly než taková Fedora. Podle mne jsou tyhle grafické nástroje mnohem méně efektivní než třeba konsole. A já si to třeba rozhodně raději zazálohuju sám podle wiki než abych to dělal v nějakém programu...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #6 kdy: 29 Února 2008, 18:17:26 »
Nieco taketo?
system-predvolby-hlavne menu
hlavne menu a zafajknut centrum ovladania.
Tymto sa ti v system-predvolby objavila polozka centrum ovladania, alebo nieco komplexnejsie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #7 kdy: 01 Března 2008, 11:02:05 »
Mno Kcontrol se mi zdá celkem komplexní. Všechno co říkáš, tak má kubuntu v Kcontrol (a kcontrol je všude kde je KDE 3) Jen teda nevim jak je to s Firewallem.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #8 kdy: 01 Března 2008, 13:08:10 »
firewall má KDE zvlášť, má na to utilitku kmyfirewall
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #9 kdy: 02 Března 2008, 08:46:34 »
Šlo mi především o ovládací centrum, které bude integrované jak v KDE tak Gnome, tak jako to mají již zmiňované distribuce (OpenSuse, Mandriva). Samozřejmě je věc názoru, zda je takové centrum nutné a efektivnější než příkazový řádek. O to se přít nebudeme, to by bylo na dlouhou diskusi a pochybuju, že bychom došli k nějakému závěru. Má otázky byla jasná, zda toto centrum chybí ve všech distribucích založených na Debianu. Můj názor zase je, že Llinux je přece o svobodě volby, takže kdo chce nastavovat systém v Ovládacím centru, ať ho nastavuje v Ovládacím centru a kdo v přík. řádce, ať to dělá tam. Myslím, že ale pro začátečníky by bylo jednodušší používat grafické nástroje, alespoň ze začátku...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

balkon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #10 kdy: 30 Dubna 2008, 02:45:33 »
Nieco taketo?
system-predvolby-hlavne menu
hlavne menu a zafajknut centrum ovladania.
Tymto sa ti v system-predvolby objavila polozka centrum ovladania, alebo nieco komplexnejsie.

Sry, nechcem vytvárať zbytočne novú tému ::)
Môžete mi niekto povedať aký je príkaz na spustenie toho Centrumu ovládania? Ja som si ho totiž odtiaľ vymazal (v tom menu boli dva, nechápem prečo a po vymazaní jedného z nich zmizli oba) :) a príkaz veru nepoznám.
Tak ak by bol niekto ochotný sa tam pozrieť, Systém -> Predvoľby -> Hlavné menu ... tam v predvoľbách kliknúť pravým tlačidlom na Centrum ovládania dať Vlastnosti a napísať sem obsah kolonky pri Príkaze. Ďakujem

Fuzzy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
    • www.jarosov.org
Re: Komplexní Control Centrum
« Odpověď #11 kdy: 30 Dubna 2008, 07:00:11 »
jestli jsem to správně pochopil, tak alt+f2 a spustit

Kód: [Vybrat]
gnome-control-center
doma:Lenovo SL500, Ubuntu 10.10 + win XP, Lenovo S12 (VIA NANO), Ubuntu 10.10
práce: HP550, Ubuntu 10.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.