Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s rozlišením KDE  (Přečteno 1518 krát)

ondrej.ludvik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Problém s rozlišením KDE
« kdy: 29 Února 2008, 12:25:30 »
Dobrý den,
předem upozorňuji (aby se mnou bylo zacházeno jak si zasloužím), že jsem windowsák který se snaží proniknout do tajů linuxu teprve pár týdnů. Chtěl jsem na svůj starý notebook HP nainstalovat Kubuntu (abych mohl klikat jako ve woknech) ve kterém by si děcka hráli s Gcomprisem, případně třeba v Amaroku přehráli nějaké to MP3 s pohádkami. Bohužel ač má dostatek RAM (256Mb) má malý disk (1,4Gb), takže instalace neprošla. Zvolil jsem proto instalaci ubuntu server (nevybral jsem si žádnou serverovou službu) a poté provedl následující.
# apt-get update
# apt-get dist-upgrade
# apt-get install xfonts-base xserver-xorg-core xserver-xorg-input-all xserver-xorg-video-vesa
# apt-get install kde-core kdm
# dpkg-reconfigure xserver-xorg
Instalace snad proběhla vpořádku jen se objevila hláška že usr/lib/X11/fonts/Type1 (..100dpi a ..75dpi) není adresář, kontrolou v mc jsem zjistil, že opravdu není. V konfiguraci xserveru jsem zvolil VESA 640x480 16bit. Po restartu systém naběhne do xwindows, ale v příliš velkém rozlišení nebo spíš frekvenci, takže obraz bliká a kmitá a prostě vůbec není poznat co se na obrazovce děje. Reconfigurací x serveru se nic nevyřešilo. 
Hladal jsem zde na fóru, ale žádnou pomoc jsem nenašel. Vím, že bych si mohl zkusit nainstalovat gnome, nebo ICE či fluxbox, ale když už jsem se rozhodl pro KDE...
Předem děkuji všem za pomoc.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Problém s rozlišením KDE
« Odpověď #1 kdy: 29 Února 2008, 14:17:34 »
So serverom nemam skusenosti, ale pokusali ste sa nastavit frekvenciu, ci rozlisenie niekde v nastaveniach? To, ze obraz blika je myslim znakom nizkej nie vysokej frekvencie. Da sa to upravit aj manualne, ale to chce viac roboty. Takze ak by to neslo cez nejake regularne nastavenia, skuste editovat /etc/X11/xorg.conf v sekcii monitor napr. sudo nano /etc/X11/xorg.conf a potom restart.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.