Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Compiz a KDE  (Přečteno 2675 krát)

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Compiz a KDE
« kdy: 29 Února 2008, 22:55:06 »
Do Ubuntu som si nainstaloval prostredie KDE a chcem na nom spustit CF. Pozeral som sa na navod wiki, ale tam pise, ze je potrebne nainstalovat asi 6 dalsich balickov. Ale je naozaj potrebne instalovat vsetky? Ved niektore by mali byt uz nainstalovane pri instalacii do GNOME/Ubuntu, ako napr. ccsm (ktory je uz aj v ponuke v KDE). Takze ktore je potrebne vlastne doinstalovat? Nechcel by som reinstalaciou niektorych balikov prepisat svoje nastavenia na default a nastavovat ich znovu. A este, ci sa da compiz v KDE spustit nejako cez ponuku (mimo terminalu) ako je to v GNOME, lebo cez terminal sa nespusti spravne.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

qUAKER

  • Host
Re: Compiz a KDE
« Odpověď #1 kdy: 29 Února 2008, 23:01:05 »
jedine co potrebujes oproti gnome je compiz-kde

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Compiz a KDE
« Odpověď #2 kdy: 29 Února 2008, 23:04:17 »
Dik, takze som to urobil spravne. A da sa v KDE zapnut CF mimo terminal?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

qUAKER

  • Host
Re: Compiz a KDE
« Odpověď #3 kdy: 29 Února 2008, 23:08:14 »
neda - pouze compiz --replace

a nastaveni v ccsm

take muzes doinstalovat ikonku do tray

http://www.xombox.mysteria.cz/fusion-icon_1.0-1.0_i386.deb

- neco na zpusob Beryl Manager - zvolis si jednoduse window manager nebo dekorator oken.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Compiz a KDE
« Odpověď #4 kdy: 29 Února 2008, 23:47:26 »
Vyskusane, funguje. Problem je len v tom, ze pri spustani CF cez terminal, nespusti ziadneho window decoratera, a tak ho musim nastavit rucne, ale s fusion-icon to uz nebude problem. Dik.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

pancho.villa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Compiz a KDE
« Odpověď #5 kdy: 22 Března 2008, 18:26:24 »
Do Ubuntu som si nainstaloval prostredie KDE a chcem na nom spustit CF. Pozeral som sa na navod wiki, ale tam pise, ze je potrebne nainstalovat asi 6 dalsich balickov. Ale je naozaj potrebne instalovat vsetky? Ved niektore by mali byt uz nainstalovane pri instalacii do GNOME/Ubuntu, ako napr. ccsm (ktory je uz aj v ponuke v KDE). Takze ktore je potrebne vlastne doinstalovat? Nechcel by som reinstalaciou niektorych balikov prepisat svoje nastavenia na default a nastavovat ich znovu. A este, ci sa da compiz v KDE spustit nejako cez ponuku (mimo terminalu) ako je to v GNOME, lebo cez terminal sa nespusti spravne.
Pokud prinstalovavas jakejkoli balicek tak nastaveni programu  a to jakyhokoli se to nedotkne ,protoze uzivatelsky nastaveni je v domovske slozce ve skrytych souborech.
Ja teba kdyz preinstalovavam system tak /home mam na samostatnym oddile a po instalaci nic nenastavuju vsetko zustava jak sem to zanechal jenom apt-getnu baliky na kery su zvyklej a kery pouzivam a vse je nastaveno bez nastavovani

cus 
pouzivam  Debian Sid
                               http://my.opera.com/ppancho.villa/albums/
                               http://www.last.fm/user/ppancho/

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.