Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?  (Přečteno 2280 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« kdy: 03 Března 2008, 14:46:34 »
Nemam tušení, co přesně v googlu nebo na foru hledat a potřebuji vyřešit otázku:

Dejme tomu, že mám aplikaci, která je fullscreen. Jak z ní DEFAULTNĚ vyskočit do Xsek, bez nějaké nadstavby a dodat? (ve windows většinou stačilo tlačítko start nebo ctrl+alt+del a pak kliknout na liště zpět na zminimalizovaný program)
Ať už jde o pokus při prvních potížích, nebo jen o to, když je člověk v nějakém programu/hře a chce se podívat na internet a aplikaci nechce vypínat a poté se hned vrátit.
Může tam mít něco rozpracováno a jen potřebuje na internetu zjisti nějaké info. Zabít aplikaci přes ctrl+alt+F* konzole umím, o to mě nejde. Chci použít defaultní nastavení systému, kvůli kompatibilitě. Když přijdu někam jinam, tak je blbé, když to pak nepujde, zrovna když to budu potřebovat... A přenastavovat někomu počítač.. Když člověk ani nebude mít práva.. :-)

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2008, 15:11:00 »
afaik sa to nijako štandardne a univerzálne nedá. najľahší spôsob je pri programe/hre nepovoliť fullscreen.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

premet

  • Host
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2008, 15:38:28 »
Na googlu se o tomto dá něco najít. Já jsem našel třeba tohle http://gentoo-wiki.com/HOWTO_minimize_fullscreen-Games  :). Třeba vám to pomůže a jinak hledat a hledat.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2008, 18:59:02 »
mne povetsinou funguje alespon Alt+Tab na prepnuti do jine aplikace

qUAKER

  • Host
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2008, 19:00:24 »
Pokud hra bezi pres Wine, alt+tab odpada..

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2008, 16:37:55 »
Mno předpokládejme, že hra neběží pod wine. Když nejsou spuštěné jiné aplikace, tak alt+tab nefunguje, nebo nefunguje také vždy.

Třebas u hry teewars (jde vypnout fullscreen, je to taková jednoduchá internetová gameska), ale pokud je zapnut fullscreen, tak prostě ne a ne se dostat do Xsek.. (jednou sem se přihlašoval na server s nižší verzí a nereagovalo to.. taky než se to připojí tak to chvilku trvá)

to fakt v linuxu není jednoduché řešení jak se zbavit programu a dostat se do Xsek, jít na neta, řešit problém, zkouknout něco jiného..?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #6 kdy: 05 Března 2008, 09:23:54 »
to fakt v linuxu není jednoduché řešení jak se zbavit programu a dostat se do Xsek, jít na neta, řešit problém, zkouknout něco jiného..?

Určitě by šlo pustit hru v dalším x serveru a přepínat mezi desktopem a hrou přes alt f7 a alt f8...

Ale jak ta to netuším, nikdy jsem to nepotřeboval.

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #7 kdy: 05 Března 2008, 16:31:46 »
mozna kecam, Ctrl Alt F1 az F8,
hodi do radkoveho modu, pak se daji spustit dalsi veci.
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Re: Jak vyskočit z aplikace v Xkách(Gnome)?
« Odpověď #8 kdy: 05 Března 2008, 17:40:50 »
spynfo: ctrl,alt+F* mi v podstatě neva, když to tedy nejde jinak, ale jak z té konzole zminimalizuji tu aplikaci, abych se mohl přepnout do Xsek a dál tam pracovat bez přerušení běžícího programu? :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.