Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém při spuštění  (Přečteno 1531 krát)

Goulash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Problém při spuštění
« kdy: 03 Března 2008, 18:25:46 »
Po zalogování se mi klasicky zobrazí gnome splash screen s nabíhajícíma aplikacema.. Jenže to okno nezmizí, naběhnou ikony na ploše a to je vše.. Prostě mi tam zůstane jen ten splash screen, ikony a lišta nahoře (tedy spíš její nepoužitelný obrys).. Nedávno jsem si nainstaloval kiba-dock, v tom bych ale problém neviděl.. Ale dnes byl systém značně zpomalený a když jsem ho restartnul tak se stalo tohle.. Jinak aplikace co mám na ploše fungují (firefox atd...) Compiz se ani nestačí spustit (chybí okraje oken).. Už jsem celkem zoufalý :(((

JohnyN

  • Host
Re: Problém při spuštění
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2008, 19:13:55 »
Odinštalovali ste ten kiba-dock? Skúsil by som ešte systém spustiť pod sedením "záchranné GNOME".

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Problém při spuštění
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2008, 19:16:08 »
Neco podobneho se mi stavalo obcas take s Compizem. Zkuste pouzit jineho spravce oken, jestli to nepomuze.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Goulash

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Problém při spuštění
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2008, 08:58:36 »
Kiba-dock jsem neodinstaloval, podle mě by jej stačilo zrušit při spuštění, ale nevím jakým způsobem to udělat, protože se v grafickém režimu do lišty se správou vůbec nedostanu.. V sezení "záchranné GNOME" mi systém naběhne naprosto stejně jako při klasickém GNOME. Jakým způsobem se dá změnit správce oken? V grafickém režimu se nedostanu ani do terminálu (nevím jak by se dal vyvolat- např. pomocí kláv. zkratky?)... Zkoušel jsem systém spustit přes Blackbox a v pohodě.. Tam když v terminálu spustím kiba-dock, tak funguje naprosto bez problémů.. Problém teda asi nebude v něm... ??? Dík moc za všechny rady..

JohnyN

  • Host
Re: Problém při spuštění
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2008, 13:50:28 »
Zdravím,
v /etc/init.d by ste mali nájsť spúštač kiba-docku, skúste ho presunúť napr. do /home a adresára a skúsiť reštartovať systém, či už nabehne normálne.
Samozrejme, potrebujete na to práva roota, takže sa prihláste cez virtuálnu konzolu napr. ALT+CTRL+F1 a zadajte sudo mc. Ak nemáte MidnightCommander nainštalovaný, tak najskôr nainštalujte: sudo apt-get install mc.

EDIT: Diki qUAKER
« Poslední změna: 04 Března 2008, 14:01:07 od Ján Nosko »

qUAKER

  • Host
Re: Problém při spuštění
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2008, 13:52:24 »
v /etc/init.d spoustec na 100% nebude.

.desktop menu polozka je v /usr/share/applications
binarka je v /usr/bin nebo pri kompilaci v /usr/local/bin

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.