Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Xubuntu a starší PC  (Přečteno 5734 krát)

Winc

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 53
Xubuntu a starší PC
« kdy: 04 Března 2008, 08:38:07 »
Zdravím, měl bych dotaz ohledně instalace Xubunu na PC PIII 500MHz, 128 MB RAM a interní grafika. Zajímalo by mě, jestli to s Xfce bude použitelné i s instalací OpenOffice nebo zda bude systém pomalý (zhruba jako s instalací XP Profesional ;D)

A druhý dotaz, jeslti existuje nějaký jednoduchý prohlížeč DWG výkresů z AutoCAD 2007 LT?

Díky za odpověďi

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #1 kdy: 04 Března 2008, 08:43:15 »
Tych 500Mhz staci, ale musis instalovat pomocou alternate CD - live ti to neutiahne, pze mas malo RAM. Aj ked sa ti to podari nainstalovat, tak to bude pomale atd. Preto si radsej niekde v bazari zozen este jednu sDRAMKU 128, alebo este lepsie 256MB a vsetko bude OK.
Ohladne DWG neviem...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #2 kdy: 04 Března 2008, 09:46:45 »
Tak ja to hned vyuzijem a pridam sa. Rozchodim Kubuntu na 1.1 GHz, 384 MB RAM, nVidia GForce MX400, prip. s CF, ci bez neho?
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

premet

  • Host
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #3 kdy: 04 Března 2008, 14:10:37 »
TO peanut : Myslím, že Kubuntu tam pošlape  :), ale s tím CF si nejsem jist. Sám se setkávám s jeho neplynulostí na svém noťasu a to mám 1,5 Ghz, 512 MM RAM  a intel integrovanou grafiku s 64 MB paměti a nic moc. Myslím, že ta Gforce je ješte starší. I když si myslím, že nějaké základní efekty by jít mohli nebo CF využívat aspon jako kompozitní manažer s minimálními efekty by jít mohlo.

monty

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #4 kdy: 04 Března 2008, 14:11:09 »
Zdravím, měl bych dotaz ohledně instalace Xubunu na PC PIII 500MHz, 128 MB RAM a interní grafika. Zajímalo by mě, jestli to s Xfce bude použitelné i s instalací OpenOffice nebo zda bude systém pomalý (zhruba jako s instalací XP Profesional ;D)
Instaloval jsem Xubuntu na počítač se stejnými parametry jako tady píšeš. I po pročištění systému od ptákovin je ten systém pro efektivní práci nepoužitelný. Pokud ho opravdu chceš využít, tak budeš muset přidat RAM minimálně na dvojnásobek.

(Osobně bych řekl, že ty WinXP::Pro tam běžely lépe, ale kdo ví  :) )

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #5 kdy: 04 Března 2008, 16:37:12 »
>>Premet
No ten procak by mal stacit, horsie to bude s RAMkou, ale snad to zachrani swap a ohladom grafiky, je sice stara, ale ma 64 MB a je to nVidia a nie nejaka integrovana (predpokl. Intel) "grafika". Tak skusim a uvidim, ale aspon mam nadej. :)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

premet

  • Host
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2008, 17:45:12 »
Na Swap bych moc nespolíhal, přece jenom není tak rychlý jako RAM a pokud si dokoupíte navíc nějakou 256 otázka tak max 2 stovek pojede NO PROBLEM. I když je moje grafika integrovaná tak má možná aj větší výkon než ta Gforce MX 400 jelikož jsem ji doma měl :-) a vím v porovnání jak na čem co jede  ;). Možná, že je to tak na stejno však vyzkoušejte, za pokus se nic nedá.

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2008, 17:57:47 »
Presne tak, ale tu RAMku uz nezvysim, pretoze sa uz nepredavaju (stara maticna). :)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

premet

  • Host
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2008, 18:47:10 »
No pokud se jedna o SDRAM tak to už bude horší no, ale někde po bazarech nebo někdo ze starého PC by taky mohl ješte mít. A DDR se dají ješte sehnat v pohodě  :) .

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #9 kdy: 04 Března 2008, 18:49:36 »
No ono to nezoberie ani tu DDR (btw tiez typ SDRAM) len tie stare s typom PC133.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

qUAKER

  • Host
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #10 kdy: 04 Března 2008, 18:56:47 »
to peanut: na takovém PC ti compiz pojede - compiz jsem provozoval i na slabším PC..

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #11 kdy: 04 Března 2008, 19:07:28 »
Tak to je dobra sprava. Aj som si to trochu myslel, lebo ten compiz a cele Ubuntu podla mna toho az tak vela nepotrebuje, preto ho aj chcem nainstalovat na stary pc. O efekty mi sice az tak nejde, lebo na nom budu robit ludia, ktori to nepotrebuju (a zda sa ze ani nechcu, co nechapem :)), takze to bude len plus.
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

premet

  • Host
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #12 kdy: 04 Března 2008, 19:16:08 »
Compiz pojede, ale taky záleží jaké efekty  :) třeba 3D plocha mi jela bez problémů, ale u expoze už bylo vidět, že není plynulá, ale efekty při minimalizaci a takové jako shoření a to bez problémů.

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Xubuntu a starší PC
« Odpověď #13 kdy: 20 Března 2008, 21:41:42 »
Ono se aj da s temi 128 MB Ram pokud nejsou velky pozadavky. Potom bych ale vypnul vsechny nepotrebne sluzby (Blutooth apod-nekde na wiki je na to navod) a zvolil si jeste mensi windows manager jako IceWm, fluxbox, pekwm apod.
500 MHz procesor je uplne v pohode

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.