Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jabber konference  (Přečteno 16392 krát)

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« kdy: 19 Června 2006, 01:42:25 »
Ahoj oznamuji spusteni testovaciho provozu pristupu na ubuntu konferenci pres webove rozhrani, pripadne problemy hlaste sem, melo by chodit s IE a Firefoxem.
http://chat.gnulinux.cz/

---------------------------------------------------------------------
PS:jinak dalsi stranky o teto konferenci:
wiki - http://wiki.ubuntu.cz/Konferen%C4%8Dn%C3%AD_m%C3%ADstnost_na_Jabberu
záznam konference - http://njs.netlab.cz/logs/ubuntu@conf.netlab.cz/

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Jabber konference
« Odpověď #1 kdy: 19 Června 2006, 10:40:51 »
supr vec :-)
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2006, 01:41:45 »
Ahoj opravte si své podpisy na fóru, pokud tam máte odkaz na návod na připojení na Jabberu, tak stránka z návodem na wiki byla přejmenována z Konferenční kanál na Jabberu na Konferenční místnost na Jabberu tzn. adresa je http://wiki.ubuntu.cz/Konferen%C4%8Dn%C3%AD_m%C3%ADstnost_na_Jabberu

JABBER RULEZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #3 kdy: 12 Července 2006, 01:14:29 »
Do http://wiki.ubuntu.cz/Konferen%C4%8Dn%C3%AD_m%C3%ADstnost_na_Jabberu byl přidán návod pro KDE uživatele pro multiprotokolového klienta Kopete.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #4 kdy: 18 Srpna 2006, 17:34:06 »
v pátek 18.8.2006 od 22:00 bude plánovaná odstávka Jabber serveru, přes který funguje konference Ubuntu. Tato odstávka bude trvat minimálně do soboty 06:00. Cílem je upgrade Jabber serveru na kompletně novou technologii, kdy je nutné importovat databázi do SQL serveru. Tento upgrade povede ke zvýšení stability služeb a k možnosti dalšího rozvoje serveru. Tento proces je náročný na čas, proto omluvte takto dlouhý výpadek. Informace o stavu odstávky sledujte na blogu http://blog.jabbim.cz/pinky, kde vás budeme informovat o aktuálním stavu.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #5 kdy: 19 Srpna 2006, 09:25:20 »
Tak Jabber server uz jede, ale pocitejet dneska jeste z nestabilitou, ale do budoucna se to projevi na vetsi stabilite :D.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #6 kdy: 27 Srpna 2006, 15:59:05 »
Ahoj, vzhledem k tomu ze njs.netlab.cz  presneji http://www.humboldtec.cz/products_jabber.html provozovatel naseho jabber serveru zavadi od zari placene sluzby, nikterek neomezi sluby stavajici, ale stava se z nej defakto komercni server, tak ja ukoncuji svoji ucast a angazovanost v tomto usili prilakat lidi, protoze nepovazuji za dobre delat jakykoliv marketing jine firme na zaklade popularity ubuntu. O dalsim osudu a smerovani konference na jabberu zde nechavam vect volnou diskuzi.

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #7 kdy: 27 Srpna 2006, 16:50:11 »
Ja osobne za sebe, nez dalsi rozdeleni navrhuji navrat k originalnimu irc serveru, pokud se najde podpora udelam veskere potrebne navody a samozrejme web rozhrani, co se tyka jabberu tak ho nadale podporuji jako nejlepsi komunikacni klient i na konference, ale nechci zakladat dalsi konferenci a na teto se nechci podilet z vyse uvedenych duvodu a zda se jedna o komercionalizaci ci jen forma podpory at si kazdy rohodne sam.

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #8 kdy: 27 Srpna 2006, 21:21:55 »
nejdrive si prosazoval Jabber, ted zase IRC. Meníš názory, jak se ti hodí. Jabber bude pořád stejný a kam asi dá pinky reklamu? Jenidý kdo tu mluví o propagaci humboldtec si ty.

scippio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • LinJab
Jabber konference
« Odpověď #9 kdy: 27 Srpna 2006, 23:04:57 »
uvidíme
JID: scippio@linjab.net
"Linux mě někdy svojí jednoduchostí děsí ..."
# pacman -Rnsc ubuntu # pacman -S ArchLinux

PacholeK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Jabber konference
« Odpověď #10 kdy: 27 Srpna 2006, 23:22:16 »
mibo : jestli budes potrebovat pomoc staci dat echo , snad tu existujou sz , nebo jabber pacholeq23@jabber.cz , mas moji podporu .  stim tam absolutne nesouhlasim
ani nevim kdo to tam ted vede misto tebe... achjo to byl zase jednou napad

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Jabber konference
« Odpověď #11 kdy: 28 Srpna 2006, 02:01:36 »
mibo: uh? normalni? vzdyt pinky (humboldtec) plati server stara se o nej .. nasazuje nove pluginy nove veci a vsechno .. nekapne mu z toho ani koruna .. a to co bude od 1.9 bude DOBROVOLNY prispevek na chod serveru, kterym se ti odvdeci tim, ze dostanes bonus sluzby (vice mista na disk.jabbim.cz, atd.) takze nevim co je na tom komercniho.. ?!
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

scippio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
    • LinJab
Jabber konference
« Odpověď #12 kdy: 28 Srpna 2006, 02:06:35 »
Citace: reaper
mibo: uh? normalni? vzdyt pinky (humboldtec) plati server stara se o nej .. nasazuje nove pluginy nove veci a vsechno .. nekapne mu z toho ani koruna .. a to co bude od 1.9 bude DOBROVOLNY prispevek na chod serveru, kterym se ti odvdeci tim, ze dostanes bonus sluzby (vice mista na disk.jabbim.cz, atd.) takze nevim co je na tom komercniho.. ?!
:D
JID: scippio@linjab.net
"Linux mě někdy svojí jednoduchostí děsí ..."
# pacman -Rnsc ubuntu # pacman -S ArchLinux

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jabber konference
« Odpověď #13 kdy: 28 Srpna 2006, 07:15:19 »
Presne tak Reaper. Taky si nemyslim, ze to je nejaky zavadny.
Obcas mi tyhle nazory pripominaji extremismus, ktery je videt na dalnem vychode....

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Jabber konference
« Odpověď #14 kdy: 28 Srpna 2006, 07:29:54 »
hlavně se prosím kvůli nějaký blbosti nerozhádejme (jé já LAMA se k Vám počítám) :-D

kdysi jsem spravoval server (železo) pro klub ATARI - 1200 aktivních uživatelů se nebylo schopno dohodnout, jak se zaplatí pásková jednotka na zálohování a další HDD, stačilo aby každý dal 100Kč a bylo to.

Pokud jsou problémy s penězi, není problém, ať se pinky ozve, naše rodina sice patří k těm chudším v tomto státě (a kdo ne) ale klidně nějak vypomohu.
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jabber konference
« Odpověď #15 kdy: 28 Srpna 2006, 09:49:51 »
Skoda, ze naptris k tem "hornim 10ti tisic". Mohl bys sponzorovat cely ubuntu.cz. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #16 kdy: 28 Srpna 2006, 10:36:44 »
Ja to nepovazuju za nejak spatne ze se komercionalizuje netlab, ale rozhodne se nejedna o dobrovolny prispevek za ktery dostanete nejake sluzby, to je dost vtipne, vzhledem k tomu ze soukroma firma podnikajici v tomto oboru, nabizi nejake navic sluzby za penize, tyto sluzby take jiste nabidne na svych strankach jabber serveru a ktere take jiste i zdani, to neni dobrovolny prispevek, to uz potom by byl veskery nakup veci dobrovolny prispevek na chod supermarketu, providera, apd. Pouze ja chci pouzivat ciste nekomercni server, ktery klidne podporim bez ocekevani nejake sluzby navic to neni podpora ale prodej a pokud propagovat tak zas nekomercni server, avsak respektuji to ze muj nazor je spise extremisticky vzhledem k vetsinovemu a tak  nebudu menit nejak wiki v tomto smeru ani zde nejak propagovat konferenci na jinem jabber serveru, pouze ukoncim praci na sve propagaci toho kanalu na netlabu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Jabber konference
« Odpověď #17 kdy: 28 Srpna 2006, 11:19:41 »
To je tvoje volba zruseni propagace. Ja chodim na Jabber, protoze na IRC se z prace nedostanu, Jabber mi vyhovuje, a nemusim mit tuny programu pro komunikaci.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Karel

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
    • http://karel2004.webz.cz
Jabber konference
« Odpověď #18 kdy: 28 Srpna 2006, 11:21:33 »
mibo: založ si svůj Jabber server

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #19 kdy: 28 Srpna 2006, 11:45:44 »
Citace: milhouse
To je tvoje volba zruseni propagace. Ja chodim na Jabber, protoze na IRC se z prace nedostanu, Jabber mi vyhovuje, a nemusim mit tuny programu pro komunikaci.
jen svoji dalsi propagaci co je vytvoreno nerusim takze je to jen na vas

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Jabber konference
« Odpověď #20 kdy: 28 Srpna 2006, 12:50:05 »
Citace: mibo
Ja osobne za sebe, nez dalsi rozdeleni navrhuji navrat k originalnimu irc serveru, pokud se najde podpora udelam veskere potrebne navody a samozrejme web rozhrani, co se tyka jabberu tak ho nadale podporuji jako nejlepsi komunikacni klient i na konference, ale nechci zakladat dalsi konferenci a na teto se nechci podilet z vyse uvedenych duvodu a zda se jedna o komercionalizaci ci jen forma podpory at si kazdy rohodne sam.
Není to tak dávno, co zde mibo prosazoval konferenci na jabberu co mu síly stačily.

Citace: Karel
nejdrive si prosazoval Jabber, ted zase IRC. Meníš názory, jak se ti hodí. Jabber bude pořád stejný a kam asi dá pinky reklamu? Jenidý kdo tu mluví o propagaci humboldtec si ty.
Souhlasím s Karlem. Já si cvičně účet kvůli té konferenci udělal, no není to seriozní konference. Párkrát jsem to navštívil a hned mně to přešlo. Kecálkov a Žvanílkov.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #21 kdy: 28 Srpna 2006, 12:57:00 »
Citace: GlidingFLY
Není to tak dávno, co zde mibo prosazoval konferenci na jabberu co mu síly stačily.
No ja jsem taky porad na jabberu i na jabber konferneci, ale jinde.
Citace: Karel
Já si cvičně účet kvůli té konferenci udělal, no není to seriozní konference. Párkrát jsem to navštívil a hned mně to přešlo. Kecálkov a Žvanílkov.
No tak tohle trochu dost od veci..

Dušan Koleno

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
    • Môj web
Jabber konference
« Odpověď #22 kdy: 28 Srpna 2006, 16:50:54 »
Citace: mibo
No ja jsem taky porad na jabberu i na jabber konferneci, ale jinde.
A kde inde, na inej ubuntu / linuxovo orientovanej konferencii?
Kubuntu user no. 6929

PacholeK

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Jabber konference
« Odpověď #23 kdy: 28 Srpna 2006, 16:57:35 »
ja se od toho taky stranim a souhlasim s mibem . jako ubuntu se v tomdle pripade stava pouhym prostredkem k ziskani potencionalnich penez , to to sakra nevidite ? driv to bylo tak ze ubuntu dalo reklamu netlabu , ted se to uplne obratilo , taky nebudu pomoci ubu propagovat tedle server , taaak "levne" . ubu ma urcitou filozofii , dostavate lisovany cd zdarma , je to skvelej system tak proc todle ?
si to predstavte asi takhle : dostanete novy ubuntu , nainstalujete a vyskoci reklama : predplat si nase sluzby a dostanes nakej ten tisic balicku navic , myslite ze by ta popularita rostla tak skvele jako ted ??

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Jabber konference
« Odpověď #24 kdy: 28 Srpna 2006, 17:51:58 »
Citace: Dušanko
Citace: mibo
No ja jsem taky porad na jabberu i na jabber konferneci, ale jinde.
A kde inde, na inej ubuntu / linuxovo orientovanej konferencii?
To ted neni dulezite ta mistnost byla urcena prioritne jako podporo pro uzivatele (ac se tam kecalo i o jinych vecech, ale to predevsim proto, aby tam prave vzdy nekdo byl) proto dalsi deleni neni vhodne a do budoucna se uvidi, zatim pokud potrebujes radu a nebo proste jen pokecat vyuzij forum (to spis pro tu radu), irc a nebo klidne i tu jabber konferenci na netlabu.

btw: jinak jsem byl chvili na zalozni mistnosti, kterou sem jiz driv vyuzival a to ubuntu-cz@jabber.org a me jabber id je mibo@jabber.org, avsak to se zrejme zmeni jen co spustim vlastni jabber server

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.