Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po zmene partícií nefunguje kôš  (Přečteno 2505 krát)

martinsog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
po zmene partícií nefunguje kôš
« kdy: 14 Března 2008, 22:58:35 »
 ??? Zdravím všetkých linuxákov. Pomôže mi niekto? Podarilo sa mi vytvoriť na disku novú partíciu /tam kde bol kedysi Win...../ a vytvoriť nový dátový disk. Niečo sa po >:( a  z pôvodného dátového disku, ktorý ostal nezmenený mi nevyhadzuje bordel do koša, iba do priečinku .Trash, ktorý je hodený ako skrytý na tom istom disku. Z ostatných, aj z novej partície to ide. Ako dostanem sajrajt do koša?

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #1 kdy: 15 Března 2008, 08:37:55 »
Funguje to skoro tak jak ma. Na kazdem oddile je skryty adresar .Trash, kam se presouvaji soubory smazane "do kose" (na kazdem oddile zvlast, to aby se data pri mazani nemusela presouvat mezi oddily a tim padem mezi souborovymi systemy, coz by bylo pomale). Aplikace predstavujici kos by mela registrovat vsechny takove adresare na pripojenych oddilech. Chapu to dobre tak, ze po smazani souboru se neobjevi v tom kosi z panelu? A co za filesystem je na tom oddile? A zkusil jste se odhlasit/restartovat?

martinsog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #2 kdy: 16 Března 2008, 09:07:51 »
Áno, skúšal som reštart, aj odstránenie ikony koša a inštaláciu nanovo. Ako ste písal, tak aplikácia kôš na ploche mi neraguje na pôvodný dátový disk. Ostatné tri partície, /aj tá nová/ fungujú normálne. Práve som to pozeral, vlastnícke práva na .Trash na dátovom disku sú nastavené na root, takže nemám prístup, ale neviem ako to zmeniť.
« Poslední změna: 16 Března 2008, 09:14:16 od martinsog »

Zelvuska

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #3 kdy: 16 Března 2008, 10:33:32 »
Zdravim!
Pridam muj postreh, protoze mam podobny problem.
Nemenil jsem zadnym zpusobem disky (souborovy system, nazev ci velikost), ale take mi nefunguje kos tim spravnym zpusobem. Mam celkem tri (fyzicke) disky na jednom jsou dve partice (Win a Ubuntu) a na dalsich dvou je po jedne NTFS partici. Na techto dvou NTFS discich se mi po vymazani soubor presune do skryteho adresare ".Trash-muj_login", ktery je (vcetne souboru uvnitr) vlastneny rootem. Jediny disk na kterem mi to funguje "klasickym" zpusobem je Ubuntu disk, u ktereho se vyhazuje normalne do kose co mam na panelu... Restart ani odhlaseni nepomaha.
Diky

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #4 kdy: 16 Března 2008, 11:12:06 »
Mozna je problem v tom ntfs, treba s nim kos nefunguje. bohuzel v tomto nemuzu poradit, jelikoz zapis na ntfs nepouzivam. martinsog bohuzel nenapsal, o jaky filesystem se jedna.

martinsog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #5 kdy: 16 Března 2008, 15:51:28 »
Je to ntfs. Nová partícia je fat32 a tam to beží. Dostal som takýto typ chown -R username.usergroup .Trash. Vyskúšal, ale nič sa nedeje.

kkaarreell

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1072
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #6 kdy: 16 Března 2008, 16:13:40 »
to s chmod je marny.. oddily jako ntfs, fat, .. nepodporuji linuxova pristupova prava, proto ze pri pripojeni takoveho oddilu nastavi prava virtualni, ty vsak nejde menit.

martinsog

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: po zmene partícií nefunguje kôš
« Odpověď #7 kdy: 16 Března 2008, 16:59:58 »
Ale je zaujímavé, že typ disku bol stále ntfs a fungovalo to až do zmeny partícií. Čo tak vyskúšať ešte raz "Gparted" a zmeniť typ??? Nepo..... to ešte viac???

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.