Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: tuhne mi Ubuntu  (Přečteno 2671 krát)

rumcajs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
tuhne mi Ubuntu
« kdy: 21 Června 2006, 14:52:31 »
ahojte,
Ubuntu pouzivam od verzie 5.10. V podstate som nemal nikdy ziadny problem az kym som si ho neupgradol na 6.06. Z nicoho nic mi obcas vytuhne...Najprv som si myslel, ze je to sposobene prechodom z 5.10 na 6.06... 6.06 som vsak naistaloval na dalsi komp a robi to to iste. Skontroloval som hardware->je bezchyby. Proste asi hodinku to ide a potom z nicoho nic vytuhne. Poradte pls, kde moze byt chyba? Pracujem na skole a zvyknem ludom tlacit do hlaviciek, ze Linux - Ubuntu je fajn, bezproblemove...proste ziadne okna...Ak sa mi to bude takto spravat v kancelariach, otrepu mi ho o hlavu:(
dik
p.

Ondřej Surý

  • Host
tuhne mi Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 21 Června 2006, 14:54:23 »
Jak jste kontroloval ten hardware? Zkoušel jste pouštět memtest ze startovací nabídky?

rumcajs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
tuhne mi Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 21 Června 2006, 15:21:03 »
zkusal som memtest.prvy krat vyhodilo chybu pamate tak som ju vymenil.teraz to bezalo skoro hodinu a ziadna chyba.fukol som tam teda Ubuntu install CD.uvidim ako to dopadne.je tam tusim novsia verzia ako mam na diskjetce:)

Ondřej Surý

  • Host
tuhne mi Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 21 Června 2006, 15:36:45 »
Nechte to běžet přes noc...  Taky to může být tím, že se vám nějaká komponenta v systému přehřívá. Zkuste zkontrolovat všechny větráčky.

rumcajs

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
tuhne mi Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2006, 09:50:56 »
tak som skontroloval vetrak na procesore.vsetko sa toci.dal som o 300 MHz mensiu frekvenciu.vsetko ide. v kazdom pripade som zisitl, ze je zrejme chybna doska, lebo pamat ktoru som v nej testoval vykazovala chybu a v druhej doske bezi...takze chyba je v HW.
mohli by ste mi pls poradit nejaky vhodny test na HW?momentalne pouzivam mprime, ale niesom s nim moc spokojny
dakujem

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.