Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Minimize - nikdy více aneb pár rad, které mohou Linux nováčka odradit od Windows  (Přečteno 6139 krát)

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Zdravíčko, tento tip asi poslouží spíše začínajícím uživatelům.Je to fakt Bomba, mam 16 ploch (4x4) a místo abych aplikaci minimalizoval a měl tak taskbar plnej malinkejch obdélníčků, tak jednoduše skočím na jinou plochu, a to takto:   -stiskem kolečka v okraji obrazovky se přesunu na vedlejší plochu (daného okraje)
           -stiskem pravýho myšítka v okraji obrazovky aktivuju expo (náhled na všech 16 ploch v reálném čase!) a
             skočím si kam chci a ještě k tomu se dají okýnka přetahovat myší mezi plochama :)

vše je v nastavení compiz fusion :) , když chce maminka vidět něco na netu tak super+kolečkem jí to zoomnu přes celej monitor a když mě při čtení bolí oči, prostě super+m a obraz je negativní.

V práci kde sou pochopitelně widle se mi chce brečet, když vidim těch milion aplikací na jedné ploše...fuj fuj

A to je síla linuxu, každému dle jeho gusta. Tak toto je moje gusto :)
« Poslední změna: 28 Března 2008, 11:03:16 od Anna Taliánová »

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Zdravíčko, tento tip asi poslouží spíše začínajícím uživatelům.Je to fakt Bomba, mam 16 ploch (4x4) a místo abych aplikaci minimalizoval a měl tak taskbar plnej malinkejch obdélníčků, tak jednoduše skočím na jinou plochu, a to takto:   -stiskem kolečka v okraji obrazovky se přesunu na vedlejší plochu (daného okraje)
           -stiskem pravýho myšítka v okraji obrazovky aktivuju expo (náhled na všech 16 ploch v reálném čase!) a
             skočím si kam chci a ještě k tomu se dají okýnka přetahovat myší mezi plochama :)

vše je v nastavení comfiz fusion :) , když chce maminka vidět něco na netu tak super+kolečkem jí to zoomnu přes celej monitor a když mě při čtení bolí oči, prostě super+m a obraz je negativní.

V práci kde sou pochopitelně widle se mi chce brečet, když vidim těch milion aplikací na jedné ploše...fuj fuj

A to je síla linuxu, každému dle jeho gusta. Tak toto je moje gusto :)
Dobry gusto, bodlo by sem rozepsat c ovse presne mas nastaveny v compizu na to prepinani ploch.
Vim ze me funguje rotace kostky na scrolovaci tlacitko a znamy klavesy Ctrl + Alt + Ltl krysy = taky rotace cube.

Tak by me celkem zajimalo jak se v tom pohrabat aby slo to prepinani mezi plochama tim scrolovacim tlacidlem..;-)

Dik
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

ady709

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 213
Ahoj kostka je sice príma, zlášť když je to rovnou pentagon :) ale té už jsem se nabažil. Je-li tedy zájem rád dám přesnější postup:

1) přidat odebrat programy - všechny dosptupné aplikace - klíčové slovo Compiz a nainstalovat Advanced Desktop Effects Settings (ccsm)

2) systém - volby - vzhled - visual effects -> custom(vlastní) a preferences:

3) CompizCofig Settings manager:
    EXPO -> Actions -> Bindings -> expo : naklikat horní dolní levý pravý screenedge a zvolit mousebutton3 (RMB)

    Desktop Wall -> Actions -> Viewport Switching -> Flip Up, Flip Down,Left, Right -> přiřadit odpovídající
                   screenedge a mousebutton 2 (stisk kolečka)

Zoomování a negativ by už měli být zaplé, nejsou li zapnout Negative a Enhanced Zoom Desktop.

Máte li  systém - volby - vzhled - visual effects -> nastaveno na  custom, do CompizCofig Settings manager se lze dostat i přes volby -> Nastavení -> Advanced Desktop Effects Settings

Kdo teprv oběvuje linux a má gnome, může nad Advanced Desktop Effects Settings strávit hodiny a hodiny (sám jsem si kostičkou vyjeveně točil asi hodinu :) )

Mnoho zdaru :)

P.S. Tlačítko Super též známo jako Windows Key
« Poslední změna: 20 Března 2008, 11:39:14 od ady709 »

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
Ahoj kostka je sice príma, zlášť když je to rovnou pentagon :) ale té už jsem se nabažil. Je-li tedy zájem rád dám přesnější postup:

1) přidat odebrat programy - všechny dosptupné aplikace - klíčové slovo Compiz a nainstalovat Advanced Desktop Effects Settings (ccsm)

2) systém - volby - vzhled - visual effects -> custom(vlastní) a preferences:

3) CompizCofig Settings manager:
    EXPO -> Actions -> Bindings -> expo : naklikat horní dolní levý pravý screenedge a zvolit mousebutton3 (RMB)

    Desktop Wall -> Actions -> Viewport Switching -> Flip Up, Flip Down,Left, Right -> přiřadit odpovídající
                   screenedge a mousebutton 2 (stisk kolečka)

Zoomování a negativ by už měli být zaplé, nejsou li zapnout Negative a Enhanced Zoom Desktop.

Máte li  systém - volby - vzhled - visual effects -> nastaveno na  custom, do CompizCofig Settings manager se lze dostat i přes volby -> Nastavení -> Advanced Desktop Effects Settings

Kdo teprv oběvuje linux a má gnome, může nad Advanced Desktop Effects Settings strávit hodiny a hodiny (sám jsem si kostičkou vyjeveně točil asi hodinu :) )

Mnoho zdaru :)

P.S. Tlačítko Super též známo jako Windows Key

SUPER..diky hned to testnu...
JInak netusis kde v nastaveni compizu zrusit, aby se mi okna maximalizovala? Jde o to, ze napr.zapnu hamachi-gui a normalne bez compizu je to jen takovy maly okynko (sak to mozna znas), ale compiz me to roztahne po cele obrazovce, a to pokazde. Netusis kde by se to dalo predelat?
Diky TOm
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Bomba. Doteď jsem měl kostku, s kterou jsem si hodně urychloval práci, ale s expo to jde ještě rychleji, paráda.

honorguard

  • Host
Ach jo...
OOOOOOOOOOOÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚ
Na svém starém pc jsem compiz měl. Měl jsem tam 4 plochy a byl jsem happy. Jenže potom jsem se nějak pohrabal ve velikostech ploch, či co to je a bylo zle. Místo 4 ploch jsem jich najednou měl 16... Kostkou otáčet nešlo... Po měsíci řešení jsem totálně nas***** compiz odinstaloval.
Na novém pc mi naštěstí compiz nejde... ale možná ho zkusím v HH.
Co se týče Expa, tak pokud máte na mysli takové to nahlížení realtime na plochu a přetahování oken z jedné plochy na druhou tak to umí
i kwin-kde4 a je to super.... nový kwin má vůbec hodně efektů...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.