Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu  (Přečteno 11781 krát)

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #50 kdy: 24 Března 2008, 09:39:41 »
No a z výrobní linky sjel první model Gubunty.
Fakt je to tak těžký věnovat trochu svýho času aby na ubuntu mohli blbnout a zahrát si něco jinýho než tetris ?
Pravda teď by to chtělo programátora co efektama udělá pod modelem modrý blesky jako že je to na elektromagnetickým polštáři ... nadefinovat chování při jízdě a další srandičky.
Já zatim vyrobim něakou válečnou techniku windows ať je do čeho střílet :)
Tak najde se programátor nebo se mám naučit céčko sám ? :)
 

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #51 kdy: 24 Března 2008, 09:50:47 »
Fakt je to tak těžký věnovat trochu svýho času aby na ubuntu mohli blbnout a zahrát si něco jinýho než tetris ?

Ty stále trpíš nějakou utkvělou představou, že co Ubunťák to programátor, grafik etc. Uvědom si, že opravdu většina lidí jsou jen obyčejní uživatelé, kteří prostě s Ubuntu jen dělají, ale jinak mají úplně jiné zájmy a obory...

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #52 kdy: 24 Března 2008, 12:02:38 »
Není to tady už totálně OT..?  ::)
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #53 kdy: 24 Března 2008, 12:03:13 »
Vojtěchu už s tim dám pokoj ... jen jsem to zkoušel jestli se tu někdo nenajde ...
Neznám tu ty lidi a tohle byl způsob jak to zjistit .
Teď to vim ... cečkaře na foru neseženu ...

nettezzaumana

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #54 kdy: 24 Března 2008, 12:14:17 »
no, spis se obavam, ze na tebe bezny "ceckar" (cecek mam asi 50m, vcetne perletovyho paragrafu) nebud reagovat, pac to mas nejake popletene.

;) // jo, cecko se nauc sam. taky jsem "samouk"

ad.1) hry, o kterych mluvis, se nepisou v cecku

Jehova

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 38
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #55 kdy: 24 Března 2008, 12:32:01 »
nettezzaumana je vidět že ty to máš v hlavince srovnaný :)
Timto už na další diskusi nereaguji :)
Myslím že jsem si svůj diskusní prostor vybral na půl roku dopředu :)
Jinak děkuji za pozornost kterou jste mi věnovali :)

oyankee

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #56 kdy: 24 Března 2008, 13:11:39 »
Ale musite si uvedomit, ze Linux je Open Source. Vy vsichni tu vystupujete podobnym zpusobem, ktery tak trochu pripomina jakesi "ja na to mam narok". Nemate. Pouzivate Open Source system se vsemi jeho vyhodami a nevyhodami. V ramci te licence mate neomezene moznosti, vcetene  toho, ze to graficke prostredi predesignujete (a preprogramujete), nebo napisete nejakou naprosto dokonalou gamesu. Neumite to? Studujte, naucte se potrebne a spojte se s vyvojari, proniknete do spicky grafiku Ubuntu a pretvorte je podle sveho pohledu. Nemate na to? Pak to musite vzit takove, jake to je, nebo to nechte byt. Recma to opravdu nejde.

souhlasim

wam]Spider007

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #57 kdy: 24 Března 2008, 14:51:27 »
ad.1) hry, o kterych mluvis, se nepisou v cecku

a v com?

Pavel Půlpán

Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #58 kdy: 24 Března 2008, 21:58:54 »
Teď to vim ... cečkaře na foru neseženu ...

Céčkaře na fóru seženeš a určo ne jenom jednoho. Jenže čas je dneska nejdražší matroš. ;)

qUAKER

  • Host
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #59 kdy: 25 Března 2008, 14:13:09 »
k tématu: našel jsem Expose, které nepotřebuje composite a je nezávislé na prostředí :)

http://www.kde-look.org/content/show.php?content=12724

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #60 kdy: 25 Března 2008, 16:08:00 »
Dobrý den,
začnu možná zbytečným úvodem. Jsem student ateliéru digitálních médií na fakultě umění a designu. Pracuji s Win, OS X a Ubuntu. Už dřív jsem se setkal s několika jinými verzemi Linuxu. Faktem je, že ubuntu má velmi dobře našlápnuto k tomu aby se stalo "linuxem pro lidi" zatím ale není a stávajícím přístupem nejspíš hned tak nebude. Tady je list několika poznámek. Mám z Ubuntu pocit, že chce vykročit ale při tom úplně neví kam. Hlavní věc která ale systému chybí je "charisma uživatelského rozhraní". Systém může mít (a prakticky vždy má) chyby které se časem dolazují ale k tomu aby získal uživatele musí být přitažlivý. Pro původní "linuxáře" je ta přitažlivost v možnosti "hrabat se v kódu". Pokud ale Ubuntu chce být využívané, musí se naučit i něco jiného.


- sestrojit a do základní verze zakomponovat aplikaci která by byla ekvivalentem k Exposé na OS X (systém aktivních rohů)
- vyjmout aplikaci "dashboard" (viz. http://osnovice.blogspot.com/2007/05/dashboard-in-ubuntu-linux-with-compiz.html ) z akcelerovaného prostředí, propojit jí s onou alternativou k Exposé a taktéž jí udělat defaultní
- vytvořit pořádný vizuál; tj. vykročit z "linux stylu" a udělat elegantní design (rád se do toho zapojím) - tohle navíc ale znamená i potřebu změnit způsob kterým se řeší grafika aplikací (tohle je dost obecné ale bylo by to na dlouho) a změnu některých ovládacích prvků:
- dořešit vrchní lištu a "miniaplikace v panelech" - měly by být víc "bublinové" a rolovací, míň klikací (třeba tak jako je upozornění na updaty)
- je potřeba umožnit uživateli mnohem víc a mnohem líp konfigurovat hlavní menu a to přímo v něm
- oddělit v menu ikonku Ubuntu od menu "Applications" a udělat z ní menu systému (tak jako je to v OS X); zbytek neljíp okopírovat z Jablek :]]
- vymyslet něco jako je "dock"
- zjednodušit souborový systém a to co běžný uživatel nepotřebuje zastrkat co nejhlouběji, naopak zpřehlednit adresář home
- změnit postraní lištu souborového agenta tak aby fungovala podobně jako v Leopardu (tj třeba sharing je otázkou jednoho kliknutí)
- vymyslet pořádný globální systém instalací (i v Joomle běžící na php je instalace jednodušší než v Linuxu); opět se inspirovat už tolikrát zmíněným OS X (tam je instalace na tři kliknutí a jeden drag and drop)
- víc do systému zapojit systém drag&drop
- dokopat konečně Adobe k tomu aby začalo dělat pro linux (tím se do komunity dostanou lidi kteří budou schopní z Ubuntu skutečně udělat linux pro lidi)

- dořešit už známé problémy které odrazují (prioritně: drivery pro grafické karty, bootovací obrazovka, elegantnější vizuál, ...)


A na závěr mám dotaz. Jak funguje vývoj grafického prostředí? Zapojili jste se do něj nějak? Co všechno se dá "stylovat"? Je někde návod jak to všechno dát dokupy a připravit k "instalaci"?


Asi hledáš tohle: http://www.etoile-project.org/etoile/mediawiki/index.php?title=Main_Page

Ale nemyslím si, že by "charisma uživatelského rozhraní" pomohlo rozšíření linuxu. Windows žádný pořádný "vizuál" nemají (alespoň do verze xp) a jsou a ještě hodně dlouho budou nejrozšířenější.



Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: kam by se dál mělo odebírat uživatelské rozhraní Ubuntu
« Odpověď #61 kdy: 25 Března 2008, 18:53:17 »
Už stahuju LiveCD. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.