Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problem s obrazom na monitore  (Přečteno 10840 krát)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
problem s obrazom na monitore
« kdy: 21 Března 2008, 15:46:02 »
Caute  :)

potrebujem pomoc...mam problem s obrazom na monitore,cely sa mi posunul do jednej strany...a nechce mi ist naspet...neviem cim to moze byt
mam grafiku nvidia 6200 a LCD monitor "19" ASUS VW192s

vopred DAKUJEM za pomoc... :)
« Poslední změna: 12 Dubna 2008, 10:17:02 od danciak »

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2008, 16:03:39 »
Ak to mas posunute asi o 1-2 cm moze to byt tym ze pouzivas ovladac vesa a potrebujes doinstalovat ovladace na nvidiu. Ak mas ubuntu 7.10 skus pozriet v system-sprava-spravca neslobodnych ovladacov kde by mala byt rozpoznana gr. karta a neaktivovany ovladac. Nainstaluj ho a problem by sa mal odstranit.
Ak je to v niecom inom opis to podrobnejsie.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2008, 17:10:16 »
ja to mam posunute doprava az o 8-10cm...
mam ubuntu 7.10, mam aj aktivovanu grafiku cez spravcu neslobodnych ovladacov...
na zaciatku som myslel ze to je tym ze mam starsi ovladac na graficku kartu,ale som si ho aktualizoval na najnovsiu verziu a nepomohlo...
ten isty problem som mal i vo windowse...ale tam mi stacilo len zmenit frekveciu, skusal som potom i v ubuntu zmenit frekvenciu,ale tu to uz nefunguje...
uz neviem vobec,v com by mohol byt problem....prosim pomozte

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #3 kdy: 21 Března 2008, 19:14:40 »
V terminali(aplikacie-prislusenstvo-terminal) zadaj
Kód: [Vybrat]
sudo nvidia-settingstam mas moznost nastavovat rozlisenie, obnovovaciu frekvenciu a ine veci tykajuce sa gr. karty. Po nastaveni by sa to malo prejavit okamzite ovsem ak to chces mat aj po restartovani musis to tam dat ulozit do xorg.conf.
Pripadne, skusal si na monitore dat automaticke nastavenie?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #4 kdy: 21 Března 2008, 19:53:02 »
skusal som i toto nastavenie co si mi poslal nvidia-settings, vyskusal som zmenit frekvenciu a skusal som dat i automaticke nastavenie monitoru,ale nic nepomohlo,ked som dal na monitore automaticke nastavnie,tak mi to posunulo este viac...tak som si to aspon rucne posunul spet o 2-3cm...
fakt neviem v com to moze byt...ci to neni nahodou aj ze sa monitor a graficka karta,velmi nepodporuju...ja uz fakt neviem...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #5 kdy: 21 Března 2008, 20:28:17 »
Nie v tom to nemoze byt.Este mozes vyskusat ci mas nastavene spravne parametre pre tvoj monitor. Ak je to tento
http://eshop.gecom.sk/zbozi/19-lcd-asus-vw192s-black-5ms-repro/detail.aspx?p=z:83291&page=3-technicke-parametre
tak v parametroch sa udava
horizontalna frekvencia 31-80
vertikalna frekvencia 56-75
co potrebujes zadat do xorg.conf
V terminali zadaj
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/X11/xorg.confa v sekcii monitor
Kód: [Vybrat]
Section "Monitor"
Identifier   "Všeobecný monitor"
HorizSync    31 - 80
VertRefresh  56 - 75
Option     "DPMS"
EndSection
dopln(ak to tam nemas) alebo uprav HorizSync a VertRefresh podla parametrov tvojho monitora ine veci nemen okrem tych dvoch riadkov. Zmena sa prejavi po restarte Ctrl+Alt+Backspace.
Samozrejme pred upravou si povodny xorg.conf zalohuj pre pripad ze ti nenabehne graficke prostredie.
« Poslední změna: 21 Března 2008, 21:16:48 od TIBOR »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #6 kdy: 21 Března 2008, 21:10:51 »
diky, zrobil som presne to co si mi napisal...a uz je to na dobrej ceste
uz sa mi posunul obraz spat asi o polovicku z toho ako pred tym, cize ho mam este posunuty asi o 5cm...co by si mi teraz este odporucal zrobit???

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #7 kdy: 21 Března 2008, 21:16:03 »
Tak to uz fakt neviem. Nastavene by si to uz mal mat dobre. Skontroluj v tom nvidia-settings ci ti spravne rozpoznalo gr. kartu skus znovu to automaticke nastavenie monitora potom mozes skontrolovat ci mas dobre pozasuvane kable. Inak fakt neviem.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #8 kdy: 21 Března 2008, 21:49:04 »
vsetko som skontroloval a je to tak ako ma byt...len ten obraz sa mi stale nechce posunut...
DIKY ti aspon za pomoc...dufam ze nato pridem preco mam posunuty obraz...

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #9 kdy: 22 Března 2008, 00:19:40 »
Je skoda ze to nejde ale mozno sa ozve este niekto skusenejsi.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #10 kdy: 22 Března 2008, 12:43:49 »
vyskusal som preinstalovat cely pc ci to nahodou nepomoze, cize som vyhodil ubuntu i windows...
zatial som nahodil iba windows...ale zacalo mi toto iste robit i vo windowse, vyskusam este nahodit ubuntu,ale podla mna to bude rovnako ako vo windowse...uz tomu vobec nechapem...prosim pomozte

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #11 kdy: 22 Března 2008, 13:32:24 »
Nuz ak je to to iste aj vo win. uz by to mohol byt problem hardware. Skus tu kartu vytiahnut a znovu zasunut , vyfukat od prachu pripadne vyskusat v inom pc s inym monitorom alebo aspon s inym monitorom aby si zistil ci je problem v karte alebo v monitore.
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #12 kdy: 22 Března 2008, 22:28:10 »
skusal som vytiahnut graficku kartu a prefukat ju, ale nepomohlo...ale nakoniec sa mi to podarilo rozchodit pod windowsom...a to tak ze som nastavil standart casovania na CVT-RB, ale v ubuntu neviem ako na to...prosim, nepomohli by ste???

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #13 kdy: 23 Března 2008, 08:06:10 »
V nvidia-settings to nieje?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #14 kdy: 23 Března 2008, 10:22:22 »
nie, v tom to nieje...netreba nahodou nieco prepisat alebo dopisat v xorg.conf???

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #15 kdy: 23 Března 2008, 10:35:48 »
Mozno ak si pozries v terminali manual k nvidia-settings ze tam bude nejake nastavenie(options do xorg.conf).
Kód: [Vybrat]
man nvidia-settings
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: problem s obrazom na monitore
« Odpověď #16 kdy: 29 Března 2008, 12:41:54 »
skusal som pozerat, ale nic som nenasiel  :( ide mi to iba pod rozlisenim 1024x768,
na nete sa mi podarilo najst lepsi ovladac na moju grafiku...na stranke http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-us&model=N6200%20Series ale je to iba pre windows  :( na linux tam nic neni...
na zaciatku som zabudol napisat cely nazov mojej grafiky VGA ASUS N6200/TD/128MB,FX6200,DVI-I,TVout,AGP8x
« Poslední změna: 11 Dubna 2008, 14:54:50 od danciak »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.