Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích [vyřešeno]  (Přečteno 1662 krát)

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Nedávno jsem měl půjčený notebook s Windows, kam jsem si nainstalovat OpenOffice, abych mohl na horách dělat olympiádu z fyziky. Píši to ve Writeru, ale je tam spousta vzorců. Soubory jsou OpenDocument Text.
Když jsem si vytvořené soubory donesl domů na Ubuntu, ve všech vzorcích je dost podivné písmo. Přečíst do jde, ale občas lezou písmenka trochu přes sebe, prostě to není pěkné.
Teď je tam vybráno Times New Roman, jenže to já nainstalované namám. Chtěl bych to změnit na Nimbus Roman No9 L, což je na Ubuntu výchozí nastavení OpenOffice.
Jde to nějak hromadně změnit? Otevírat a upravovat stovky vzorců se mi nechce. Stačí to změnit v celém v oteveném souboru, souborů je málo.
« Poslední změna: 21 Března 2008, 20:17:10 od Tomáš Pikálek »

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích
« Odpověď #1 kdy: 21 Března 2008, 20:09:11 »
zkusil bych: označit celý text pro změnu( ctrl A? ale vzorce možná ne) a vlevo nahoře zvolit nové písmo (+velikost+ styl) na panelu formátování.
prostý user
...selským rozumem...

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích
« Odpověď #2 kdy: 21 Března 2008, 20:17:03 »
Ne, tak to na vzorce neplatí.
Už jsem na to ale přišel - v nastavení je tabulka náhrad písem. Sice tam to písmo zůstane (když ten vzorec otevřu a dám volbu písma), ale zobrazuje i tiskne se to správně. Hledal jsem to všude možně, ale vůbec mě nenapadlo to hnedat v nastavení...

oyankee

  • Host
Re: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 22 Března 2008, 11:24:52 »
 A proc si nedoinstalovat ten times ? Ja to tak resim se vsemi dokumenty, ktere prenasim z/na winy, protoze ve vysledku se cely dokument jen velmi malo posune nebo znecitelni, jak tomu casto byva.

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 22 Března 2008, 17:22:00 »
Když jsem nainstalovat Windows písma, zobrazovaly se mi divně webové stránky ve Firefoxu. Asi to použilo právě ta písma a nebyla tak dobře čitelná jako normálně.
Já normálně dokumenty v Windows nepřenáším, jen teď jsem nutně potřeboval něco udělat na horách a po ruce byl pouze notebook s Windows.

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 22 Března 2008, 17:25:43 »
Mě osobně to teda přijde bejt elegantně čistý řešení, přinesu si dokument s nesvobodným fontem, hodnej Oo mi ho dodá ve svobodným... ;)
prostý user
...selským rozumem...

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: OOo Writer - hromadná změna písma ve vzorcích [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 22 Března 2008, 17:30:46 »
Já si dal při psaní toho dokumentu pozor, aby byl vybraný Nimbus (na Windows se instaluje spolu s OOo), ale bohužel na vzorce jsem nějak zapomněl.
Mě by zase tak moc nevadilo, že je to nesvobodným písmem, jako to, že byly písmenka přes sebe a některé výrazy vůbec nešly přečíst.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.