Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Seagate FreeAgent se nenamountuje...  (Přečteno 1728 krát)

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Seagate FreeAgent se nenamountuje...
« kdy: 22 Března 2008, 15:46:43 »
Mám Kubuntu Gutsy... Po připojení externího disku Seagate FreeAgentDesktop ST305004FDD1E1-RK - 500GB ho systém v pořádku rozpoznal, ale když jsem ho chtěl otevřít v dolphinu, vyhodilo to na mě chybu hal-storage-removable-mount-all-option refused uid 1000. Disk je naformátovaný na NTFS, a je potřeba ve windows i Linuxu -> nechci ho formátovat na ext3... Zkoušel jsem googlit, ale všechno bylo pro Feistyho a šlo jen o to nainstalovat ntfs-3g a nakonfigurovat to... Budu rád za každou pomoc, díky...
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

impact

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 113
Re: Seagate FreeAgent se nenamountuje...
« Odpověď #1 kdy: 24 Března 2008, 00:02:51 »
http://languor.us/hal-storage-fixed-mount-refused-uid-1000

  1. Backup your existing /etc/fstab if you want to be cautious.
   2. In Kubuntu, open system settings, click on the advanced tab and navigate to "Disk & Filesystems". If on a non-kubuntu KDE box, you can access this via KControl, System Administration, Disk & Filesystems. You will need to enter Administrator mode.
   3. You should be able to see the newly added drive here and all its partitions (which are very likely disabled). Right click on one of the large partitions and select modify.
   4. Under mount point, specify something like /media/test1 where test1 is the name by which the partition is to be addressed.
   5. Check the "Enable at start up" and "Writeable" checkboxes as required.
   6. Change Mount permission to Any user may enable/disable anytime.
   7. Click OK and a prompt should appear asking if you want to create the mount point. Say yes and that partition should now be accessible.
   8. Repeat for other partitions, if any.


edit: mám gnome, takže jsem to nezkoušel, ale mělo by to pomoct...

Teyras

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
  • $life = "fight";
Re: Seagate FreeAgent se nenamountuje...
« Odpověď #2 kdy: 26 Března 2008, 21:40:49 »
U mě zafungovalo najet na ten disk v dolphinu a ve vlastnostech na záložce mounting odškrtnout "mount as user"...
AMD Athlon X2 4400+, 2GB DDR2, Asus GeForce EN8600GT 512MB DDR3, Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATAII, Seagate Barracuda 7200.10 120GB IDE
Arch Linux, KDEmod 4.2

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.