Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nVidia 8400 v notebooku Fujitsu-Siemens [vyřešeno]  (Přečteno 2015 krát)

Dude-OS that work!

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
nVidia 8400 v notebooku Fujitsu-Siemens [vyřešeno]
« kdy: 26 Března 2008, 21:37:53 »
rozlišeni už se tu řešilo tisickrat, ale nikde jsem nenašel řešeni, ktere by mi pomohlo. dokonce na wikiubuntu po použití tohole návodu pro ovladače graf karet http://wiki.ubuntu.cz/Grafick%C3%A9_karty_NVIDIA_(Feisty) mi spadnul x server, či co a nešlo mi grafické rozhraní vůbec. tak jsem to dal do kupy a jsem zase tam kde jsem byl.. rozlišeni je max na 800x600 a to je ještě míň, než málo.. takže tu dávám alespon něco čeho by jste se vy co tomu rozumíte mohli chytit. slušně prosím o pomoc.. předem diky

dude@dude-laptop:~$ glxinfo | grep direct
X Error of failed request:  BadAlloc (insufficient resources for operation)
  Major opcode of failed request:  142 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  3 (X_GLXCreateContext)
  Serial number of failed request:  16
  Current serial number in output stream:  17
dude@dude-laptop:~$ glxgears
2867 frames in 5.0 seconds = 569.895 FPS
 
ntb je fujitsu siement amilo nevim kolik a grafická karta je Nvidia G-force 8400.
« Poslední změna: 27 Března 2008, 13:09:24 od Pavel Půlpán »
Sedmý den bůh odpočíval....
Došla mu mana!

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Nvidia 8400 v ntb FS
« Odpověď #1 kdy: 27 Března 2008, 00:36:48 »
skuste este raz podla wiki a ked nie tak skuste naisntalovat program ENVY a cez ten nainstalovat ovladace :)
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Nvidia 8400 v ntb FS
« Odpověď #2 kdy: 27 Března 2008, 01:50:15 »
Mam nVidia Go 7300 a jedu na nesvobodnej ovladac. Co mas za driver?? Ten nesvobodnej ovladac(restricted driver) by se mel prihlasit hned po instalaci a restartu(pokud jsi online). Pokud ne, staci nainstalit baliky nvidia-glx-new a nvidia-kernel-common. Jestli nejede poradne driver, tak to rozliseni nikdy nenastavis. Nainstalovat tyhle dva baliky a potom zadat:
sudo gedit /etc/X11/xorg.conf
a tam pridat pozadovane rozliseni, nejake by tam uz byt mely, tak to udelat presne podle toho...

Dude-OS that work!

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Re: Nvidia 8400 v ntb FS
« Odpověď #3 kdy: 27 Března 2008, 13:06:12 »
ta rada vypadá slibně, ale nakonec jsem zvolil možnost ( ještě před vašimi příspěvky ) zavolat dodavateli internetu, at mi na chvíli zvýší rychlost, stáhnout 7.10 Gusty Gibon a teď mi jede grafika naprosto oukej.. i tak děkuju..  :)

edit: topic se tedy může uzavřít..  :)
Sedmý den bůh odpočíval....
Došla mu mana!

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Nvidia 8400 v ntb FS
« Odpověď #4 kdy: 27 Března 2008, 14:36:20 »
ta rada vypadá slibně, ale nakonec jsem zvolil možnost ( ještě před vašimi příspěvky ) zavolat dodavateli internetu, at mi na chvíli zvýší rychlost, stáhnout 7.10 Gusty Gibon a teď mi jede grafika naprosto oukej.. i tak děkuju..  :)

edit: topic se tedy může uzavřít..  :)
Nic ve zlem, ale mam dojem, ze by v tvem nicku melo byt works(pracuje), ne work(pracovat, pracuji..) ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.