Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: jak doplnit seznam tiskáren?  (Přečteno 2388 krát)

pedros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
jak doplnit seznam tiskáren?
« kdy: 29 Března 2008, 12:07:06 »
Zdravím, mám tiskárnu CANON MP180, fungují na ní ovladače z MP150, ale ty nejsou v Kubuntu na výběr. V Ubuntu jsou, SUSE a Mandrivě taky. Nevíte jestli nejde nějak doplnit ten seznam tiskáren v Kubuntu, či jak tu tiskárnu jinak rozjet? Dík

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #1 kdy: 29 Března 2008, 14:58:13 »
Skus niekde stiahnut ovladac k tej tlaciarni. Hladaj podla nazvu tlaciarne.
Je to subor z nazvom napr.: MP150.ppd 
Ja som tak povodne instaloval svoju tlaciaren. (Minolta-PagePro_1200W-min12xxw.ppd)
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

pedros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2008, 19:56:53 »
Našel jsem soubor MP180.PPD od Turboprintu, jen ještě vědět jak ho použít. Jak se zadává výrobce a typ jsem dal "ostatní" a vybral ten soubor. Zobrazí se výrobce Turboprint, tiskárna MP180. Potom dám zkušební tisk a nic. Myslel jsem, že když to v Ubuntu je, není tak velký problém to dostat do kubuntu. Čekal jsem, že jenom zkopíruju nějakej soubor, či nainstaluju balík, nebo tak něco.

Miki22

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 247
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2008, 20:08:09 »
Nuz ja to robim takto:

Tlaciarne->Pridat Tlaciaren
Vybrat potr, kde je pripojena
V druhom kroku -> nainstalovat ovladac-> vybrat dany ppd subor
V nom vybrat konkretny typ tlaciarne a v dalsom kroku dat pouzit

To je vsetko. Hned potom mozem tlacit. Teda raz sa mi stalo, ze to islo az po restarte. Dovod neviem.
HP nx7300; Intel C2D T5500; 2GB RAM; Intel i945                      
PC AMD Athlon 2500+; 2GB RAM; nForce2; GeForce FX5700

gyga

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2008, 22:02:23 »
Jen by mě zajímalo, jak to udělat, když nefunguje přidat tiskárnu?
Ubuntu 8.04, AMD Sempron 2400+, 768 MB RAM, Asus 7600GS...atd..

pedros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #5 kdy: 03 Dubna 2008, 10:25:06 »
No já to dělám taky tak, pak se to ještě zeptá na povolené nebo zakázané uživatele, na název a cestu. Jenže to pořád nefunguje. Problém bude asi s tím ppd souborem. Kdyby to šlo tak jednoduše, tak by Turboprint přišel o značnou část zisků. Protože jsou na internetu ppd-čka od všech jimi podporovaných tiskáren.

pedros

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #6 kdy: 03 Dubna 2008, 22:50:38 »
Nechce se mě to jenom tak vzdát, počítač bez tiskárny je k ničemu a Kubuntu je fajn. Kdybych nevěděl, že ten ovladač ve všech ostatních distrech je, tak bych to neřešil. Nebo řešil jinak. Opravdu nikdo neví, jak přetáhnout seznam tiskáren, ovladače, či jak a kde je to uložený z jednoho distra do druhého? PS: Jiné PPD-čko než od toho Turboprintu prostě není k sehnání.

Krysař

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1253
Re: jak doplnit seznam tiskáren?
« Odpověď #7 kdy: 04 Dubna 2008, 09:01:31 »
Zdravím, mám tiskárnu CANON MP180, fungují na ní ovladače z MP150, ale ty nejsou v Kubuntu na výběr. V Ubuntu jsou, SUSE a Mandrivě taky. Nevíte jestli nejde nějak doplnit ten seznam tiskáren v Kubuntu, či jak tu tiskárnu jinak rozjet? Dík
Nemam tolik zkusenosti, abych si byl zcela jisty, ale domnivam se, ze pokud v Ubuntu ovladace jsou a tiskarnu nainstaluji, tak tiskarna funguje pod jakymkoliv desktop managerem a tedy i v Kubuntu. Je to sice kostrbata cesta, ale ke kyzenemu reseni by mohla privest.
„Nepropadejte naději, jste z nejhoršího vevnitř.“

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.