Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci nestartuje Kubuntu "Kernel panic - not syncing: VFS:..." VYRESENO  (Přečteno 1292 krát)

nimm2

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 57
Zdravim, setkal jsem se s problemem, kdy jsem aktualizoval kubuntu pomoci adept-updater. Pri akutalizaci vyskocila chyba pri stahovani balicku a pak se aktualizace dokoncila. Pak jsem system restartoval a nabehlo par radku, ale nejkritictejsim bylo:

Kernel panic - not syncing: VFS: Unamble to mount root fs on unknown-block (0,0)

dalo mi to zabrat, ruzne hledani ale prisel jsem na to, jak to vyresit(aspon u me)

nabootoval jsem z live-ka  a ujistil se, ze jsou disky nenamountovany( jestli ano, tak odmountovat)

pote napsat do konzole:

sudo fsck /dev/umisteni disku               //////////v mem pripade, "sudo fsck /dev/sda7", vse odklikejte "Y"

restart.......... Melo by to fungovat,  pokud ne>

zkontrolujte nastaveni v boot/grub/menu.lst, jestli se nahodou neupravil konfigurak grubu. Udelej zalohu!!

zkuste upravit "root=uuid= xxxxxxxxxxxxxxxxxxx" na "root=/dev/umisteni_disku ro"  (sda7 v mem pripade)

jestli i toto nepomuze, zkuste nakopirovat puvodni kernel z live-ka a moduly. samozrejme pres sudo.
--------------
Doufam, ze toto velke vetsine pomohlo. System jsem mel hezky vychytany a reinstalovat by se mi nechtelo, tak jsem rad, ze jsem to rozchodil. V pripade dotazu mi napiste na mail(v profilu)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.