Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Jak se připravujete (připravovali ) na maturitu ??

Učil jsem se hodně dopředu
7 (12.1%)
Učím se tak průběžně
17 (29.3%)
Nechávám to na svaťák
21 (36.2%)
Neučím se vůbec
8 (13.8%)
Jiná možnost
5 (8.6%)

Celkem hlasů: 49

Autor Téma: Maturita  (Přečteno 11038 krát)

premet

  • Host
Maturita
« kdy: 01 Dubna 2008, 22:37:27 »
Tak jak jste na tom ?? Já jsem si projížděl všechny zpracované otázky a začínám mít z toho fakt strach. Pokud máte nějaké dobré rady na zvládnutí všeho okolo maturity tak pište jsem zvědaví, třeba si vypomůžem vzájemně  ;).

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Maturita
« Odpověď #1 kdy: 01 Dubna 2008, 22:42:11 »
Vím, že je to ohrané, ale byla to fraška. Než jsem se stihnul probrat, tak bylo po všem i s vyznamenáním. A to že jsem nebyl žádnej extra student. Vůbec bych se toho nebál. Z češtiny jsem si dokonce vytáhl otázku, na kterou jsem se záměrně ani nepodíval a dostal za dvě. Přeju hodně štestí! A to přeje připraveným, tak honem učit  ;)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Maturita
« Odpověď #2 kdy: 01 Dubna 2008, 22:46:53 »
Vypracované otázky jsem měl docela v předstihu, samotné učení se konalo z donucení brzo (zákeřní učitelé nám dávali testy z maturtiních otázek v značném předstihu), ale prakticky až o svaťáku (a to jeho menší části...). Jinak tedy také vyznamenání :).

premet

  • Host
Re: Maturita
« Odpověď #3 kdy: 01 Dubna 2008, 22:47:44 »
Pokud někomu pomůže na internetu jsem našel namluvené otázky do češtiny pomocí programu Voice Reader. Uploadnul sem to na free server uloz.to jinak v tom nejsou namluveny obsahy, ale jsou tam zvlášt v textové verzi  ;). http://uloz.to/289804/cestina-mo.zip ENJOY  :).
« Poslední změna: 01 Dubna 2008, 22:59:50 od Premet »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Maturita
« Odpověď #4 kdy: 01 Dubna 2008, 22:53:10 »
Cely 4ťák jsme opakovali to, co jsme se za 3 roky nadřeli a učil jsem se fest (zbytečně).
« Poslední změna: 02 Dubna 2008, 00:47:16 od Anna Taliánová »
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Maturita
« Odpověď #5 kdy: 01 Dubna 2008, 22:54:29 »
hm, zrovna dneska jsem psal maturitni pisemku z cestiny.... ted se asi, aspon tak tyden, ucit nebudu :D...
ale odkladat do nekonecna to asi nejde, zvlast kdyz uz bude jenom 5? tydnu normalni vyuky...
« Poslední změna: 02 Dubna 2008, 00:47:35 od Anna Taliánová »
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

premet

  • Host
Re: Maturita
« Odpověď #6 kdy: 01 Dubna 2008, 22:58:35 »
Maturitní písemka mě čeká za týden a je fakt, že slohovky mi nejdou  :(. Dva týdny na to mi následuje praktická, které se nebojím akorát mě mrzí to, že jsem obor komunikace na naší škole a ne síťe, protože s Linuxem jsem začal teprve před rokem a to už sem byl rok komunikant  :D a síťaři maj na praktické aj Linux a to mě mrzí. No a ústní to bude vyvrcholení a asi to nejhorší.

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Maturita
« Odpověď #7 kdy: 02 Dubna 2008, 01:07:32 »
Klíd, je to jednoduché :) Já jsem začal někdy v dubnu a taky vyznamenání :)
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Maturita
« Odpověď #8 kdy: 02 Dubna 2008, 12:13:27 »
tak to mam taky za sebou a nejhorsi je na tom asi ten strach, ze kdyz to nedate, tak je po prazdinach... :P
jinak bych nerekl, ze je to fraska...mozna kdyz nic nevite, ale uz kvuli ucitelum je vhodnejsi se preci jen neco naucit :)
mno a k uceni (spis opakovani nauceneho ze stredni) staci tak 2-3 dny...aspon me stacili, ptze jsem se ucil jen fyziku a cestinu  8)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

peanut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 217
Re: Maturita
« Odpověď #9 kdy: 02 Dubna 2008, 12:36:04 »
Tak ja som maturoval z 5 a z kazdeho som si vytiahol otazku, ktoru som nevedel, resp. o ktorej nebolo dokopy co povedat a este k tomu moj neznesitelny strach. ::) Z informy som si dokonca vytiahol otazku, ktoru som pri uceni vynechal, ze ved preco by som mal vytiahnut prave tu a tak som to vymyslel priamo tam naostro a voila za 1. :D Vsetko je to len o tom strachu a myslim, ze ucitelia dost pomahaju, aspon teda vacsina. ;)
Linux rulez / Ubuntu like no other :D
The mini-show of Krys rox :D
Say no to Intel graphics ;) plural linux || ubuntu = false

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Maturita
« Odpověď #10 kdy: 02 Dubna 2008, 13:55:27 »
no stejne z toho mam strach...
informatiky, anglictiny a matiky se moc nebojim, tam se to nejak da... ale z cestiny si ja proste nic nepamatuju...

Pavel Půlpán

Re: Maturita
« Odpověď #11 kdy: 02 Dubna 2008, 13:57:39 »
Jj maturita, to byli časy. Učil jsem se dva dny tak po 4 hodinách o svaťáku. Ve zbytku jsem nabité vědomosti vypudil s hlavy alkoholem! ;D

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Maturita
« Odpověď #12 kdy: 02 Dubna 2008, 14:02:21 »
Jj maturita, to byli časy. Učil jsem se dva dny tak po 4 hodinách o svaťáku. Ve zbytku jsem nabité vědomosti vypudil s hlavy alkoholem! ;D

Vypuzení proběhlo úspěšně  ;D "časy byly", "nabyté vědomosti", "z hlavy"
neberte to jako útok, jen mi to v kontextu připadalo vtipné  ;)

PS: nebo to byl účel?
« Poslední změna: 02 Dubna 2008, 14:04:04 od Honzin »

Pavel Půlpán

Re: Maturita
« Odpověď #13 kdy: 02 Dubna 2008, 14:09:13 »
Ne nebyl... z češtiny jsem měl čtveráka. Nicméně je fakt, že díky literatuře. :D

Je fakt, že poslední době se v gramatice pěkně ztrácím a to jsem byl na střední v ní nejlepší. ::)

Trumpeta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
    • O.A Arrows
Re: Maturita
« Odpověď #14 kdy: 02 Dubna 2008, 14:12:41 »
Svaťák to jistil. Oni všichni učitelé celý čtvrťák jenom strašili :)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Maturita
« Odpověď #15 kdy: 02 Dubna 2008, 14:13:34 »
Naprosto chápu. Už je to dost dlouho, co jsem psal nějaký diktát a takové s/z mi dává pořádně zabrat. Budu si muset znovu nastudovat pravidla....

Pavel Půlpán

Re: Maturita
« Odpověď #16 kdy: 02 Dubna 2008, 14:16:43 »
Copak o to... mě by snad stačilo se na to jenom soustředit. Pěknej to zlozvyk si po sobě nepřečíst chyby. ::)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Maturita
« Odpověď #17 kdy: 02 Dubna 2008, 15:39:24 »
Jéj stresujúci maturant :) Ja to mám len pomerne čerstvo za sebou...Učil som sa trošku cez akademický týždeň (to jest posledný týždeň pred maturou keď sme mali voľno - asi váš "svaťák") a tadááá: mám ešte aj štátnicu zo španielčiny 8-)

BTW: <a href="http://www.youtube.com/watch?v=kA2BXHvj6B0" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=kA2BXHvj6B0</a>
« Poslední změna: 02 Dubna 2008, 15:41:00 od menganito »

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Maturita
« Odpověď #18 kdy: 02 Dubna 2008, 16:10:50 »
Maturita - Formalita :-) Ja maturujem tento rok ale stresy si z toho nerobím. Veď už sa do tej školy vláčim piaty rok (3 roky inštalatér + 2 roky nadstavba stavebník) a hádam sa na mňa niečo nalepilo   ;)
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

nettezzaumana

  • Host
Re: Maturita
« Odpověď #19 kdy: 02 Dubna 2008, 16:24:26 »
heh. maturoval jsem z ::
cestiny << ucil jsem se o svataku, pac jsme meli cestinarku peknou mrchu, taky jsem dostal za 4
anglictiny << neucil jsem se vubec a dokonce jsem neznal ani zadani maturitnich otazek, dopadl jsem za 2
psychologie << neucil jsem se prakticky vubec, ale mel jsem trocha povedomi o otazkach, dostal jsem za 2
biologie << ucil jsem se o svataku, pac me biologie bavila, ale vytahl jsem si jednu ze dvou otazek, ktere jsem uplne vypustil s tim, ze takovej smolar snad nejsem. dopadl jsem za 4

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Maturita
« Odpověď #20 kdy: 02 Dubna 2008, 18:40:57 »
ja maturujem tento rok...myslim, ze to bude v pohode, akurat z nemciny viem zatial len dve otazky...ale to sa spravi...
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Re: Maturita
« Odpověď #21 kdy: 02 Dubna 2008, 18:45:30 »
Takze rikate, ze se mam na uceni vyprdnout, protoze to nema cenu, jo?  :o
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Maturita
« Odpověď #22 kdy: 02 Dubna 2008, 18:49:42 »
neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde  ;D

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Maturita
« Odpověď #23 kdy: 02 Dubna 2008, 18:51:35 »
Zober si to takt: podľa zákona schválností ten, kto sa naučí vš. otázky okrem jednej vytiahne práve tú čo nevie, zatiaľ čo ten lenivý flákač čo sa naučí práve jednu bude mať šťastie a vytiahne si ju... Tak sa teraz rozhodni...

Ale teraz vážne: aspoň niečo sa uč, už len z úcty k učiteľom, predstav si aké to asi je keď žiak ktorého učíš 4 roky pred komisiou totálne pohorí....

premet

  • Host
Re: Maturita
« Odpověď #24 kdy: 02 Dubna 2008, 18:54:09 »
Hoši já bych vám přál naši češtinářku  :D už ted sme psali písemku 1-25 maturitních otázek a ti co napsali na 5 a neopraví si to tak nejdou k maturitě a já, kterej sem tam nebyl sem dostal N ko na čtvrtletí, že nemám jedinou písemku teď z pondělí  :D.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.