Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár problémů s Kubuntu HH a KDE4  (Přečteno 1354 krát)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Pár problémů s Kubuntu HH a KDE4
« kdy: 06 Dubna 2008, 11:58:18 »
Ahoj,

mám nainstalované Kubuntu 8.04 (KDE3 verzi) s doinstalovaným KDE4. Přímo KDE4 verze byla téměř nepoužitelná. Takhlejsem spokojený až na pár problémků:

1) Po nabootování mi vždy naskočí s numlockem vypnutým i když mám nastavený opak.
2) V ovládacícch panelech jaksi chybí tlačítko pro přepnutí do administrátorskýho režimu. Takže nemůžu spoustu věcí měnit.
3) Po poslední aktualizaci se mi zprasily ikony. Místo "K" pro otevření K-menu je tam šipka doleva, ikonky pro vypnutí vypadají všechny jako "Správce souborů" - Dolphin.
3b) To vypínání KDE4 stejně nechápu. Vyberu, jestli chci "restart", "vypnout" nebo "odhlásit" a naskočí okno, které se mi zeptá znovu na to samé...
4) Dost mi chybí ikonky pro rychlé spuštění. Našel jsem QuickLauncher, ale nejde mi zkompilovat. Nevíte někdo o nějakém balíčku pro Kubuntu případně o jiném řešení?
5) Mám AMD64 verzi, takže místo Flashe musím používat Gnash. Podle toho, co píšou na stránkách programu, měl by hrát flash videa z YouTube a podobných stránek. Mně to ale nefunguje, je tam jenom černý okno. Reklamy se ale zobrazujou perfektně.  ;D

Kdyby si někdo věděl rady s těmahle problémkama, dejte prosím vědět.

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: Pár problémů s Kubuntu HH a KDE4
« Odpověď #1 kdy: 06 Dubna 2008, 14:00:58 »
Akorát s tím system-settings, pusť to přes kdesudo a máš přístup k administrátorskejm záležitostem.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Pár problémů s Kubuntu HH a KDE4
« Odpověď #2 kdy: 06 Dubna 2008, 21:36:18 »
Jojo, to je pravda. Příkaz "kdesu systemsettings" to obejde, ale stejně to je divný...

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
Re: Pár problémů s Kubuntu HH a KDE4
« Odpověď #3 kdy: 06 Dubna 2008, 22:14:18 »
mě kdesu nejde, ale s kdesudo je to OK ..jentak mimochodem :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.