Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thinkpad R61 - funkční klávesy  (Přečteno 4775 krát)

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
Thinkpad R61 - funkční klávesy
« kdy: 06 Dubna 2008, 14:41:08 »
Tak jsem koupil Thinkpada R61, ovšem mam s nim různý problemy. Hardware sice funguje jak má, ale mapování kláves je pro mě už horor. Strávil jsem nad tím snad už 10 hodin a zprovoznit se mi podařilo minimum. Prošel jsem o tom snad celou thinkwikinu, ale nic moc. Už mám v těch driverech či co pěknej chaos: tpb, kmilo, thinkpad-acpi, xmodmap :D Takže, modul thinkpad-acpi mám načten, kmilo v kcontrolu funguje, ovšem tam si můžu nastavit jen příkaz pro tlačítko ThinkVantage a Fn+Zoom. Jak ale nastavit ostatní? Tím myslím například zapnutí/vypnutí Bluetooth, nastavení jasu nebo on/off tlačítko. Podle různých návodů na instalaci Ubuntu na thinkpady by ovšem tyto tlačítka měli fungovat out-of-the-box. Pomocí thinkpad-acpi jsem si tedy našel příkazy pro ovládání těchto funkcí, a to: např. "echo enable/disable > /proc/acpi/ibm/bluetooth", který funguje. Stejně tak by měl ovšem fungovat příkaz pro nastavení jasu "echo up/down > /proc/acpi/ibm/brightness" ... jas se ovšem ani za nic nemění :(. Prosím tedy o sdělení nějakých zkušenosti s mapováním příkazů na funkční klávesy nebo zprovoznění ovládání jasu na thinkpadech. Díky moc ;)
« Poslední změna: 10 Dubna 2008, 01:45:06 od Anna Taliánová »
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Thinkpad :| Funkční klávesy
« Odpověď #1 kdy: 07 Dubna 2008, 20:44:00 »
Já jsem si tedy na ThinkVantage button nastavil vysouvání CD :) Jinak na mém T61 se pro zesvětlování/ztmavování musím přepnout do konzoly (např. Ctrl+Alt+F1), tam to funguje normálně, a pak zpět do grafiky (Alt+F7). Jedná se o nějakou chybu, která je také popsána na ThinkWiky a určitě se to tu už několikrát zmiňovalo.
« Poslední změna: 10 Dubna 2008, 01:45:32 od Anna Taliánová »
Kubuntu forever :-)

novalu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 83
    • Personal page
Re: Thinkpad :| Funkční klávesy
« Odpověď #2 kdy: 09 Dubna 2008, 15:51:34 »
Tak jsem to vyřešil nainstalováním nvidia driverů přes Envy. Tlačítka sice nefungují, ale přes powermanager jas měnit jde :)

EDIT: ThinkVantage button na vysunutí CD je opravdu lepší ;)
« Poslední změna: 10 Dubna 2008, 01:46:10 od Anna Taliánová »
Kubuntu 9.10 Karmic Koala - KDE 4.4.0
Seklo se to zase, z kuze bych vylit, Bill Gates je prase, ctrl+alt+delete !!! :D

honorguard

  • Host
Re: Thinkpad :| Funkční klávesy
« Odpověď #3 kdy: 09 Dubna 2008, 17:18:27 »
Napíšeš sem prosím způsob jak to nastavit na to vysouvání CD? Zní to docela prakticky... jinak já mám R61i a měnit jas v power manageru šel už předtím...
Jo chtěl jsem se zeptat: Máš PC v zásuvce... Jas je na 100%. Vypneš PC, jdeš pryč, ve vlaku si pustíš PC a... zůstává ti jas na 100% nebo se změní tak jak máš nastaveno při napájení z baterie?
« Poslední změna: 10 Dubna 2008, 01:46:47 od Anna Taliánová »

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Thinkpad :| Funkční klávesy
« Odpověď #4 kdy: 09 Dubna 2008, 17:58:43 »
Používám Kubuntu a v KDE je to velmi snadné, stačí např. vytvořit v KMenu nějakou položku, která bude spouštět příkaz eject (např. v mém případě: eject -r /dev/scd0) a přiřadit té požce klávesovou zkratku (v tomto případě ThinkVantage button). KDE4 toto bohužel zatím neumí :-/

Co se týká toho jasu, tak zůstává i po odpojení adaptéru na 100% Osobně mi to spíše vyhovuje, mám 9ti článkovou baterii a v dynamickém režimu na ni vydržím při běžné zátěži skoro 4 hodiny.
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: Thinkpad :| Funkční klávesy
« Odpověď #5 kdy: 09 Dubna 2008, 18:03:35 »
Já nevím co mám za baterii, ale když mám ztlumený display na minimum a pracuju tak mi to vydrží tak 3.5-4h...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.