Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.04  (Přečteno 4056 krát)

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Ubuntu 8.04
« kdy: 13 Dubna 2008, 17:10:35 »
caute  :) pred nedavnom som si nahodil na pc ubuntu 8.04...
neviem ako vy, ale oproti 7.10 sa mi to zda ovela pomalsie, dost chyb mi to vypisuje a casto mi to aj mrzne...
mozno to je koli tomu, lebo to je este len testovacia verzia...prosim napiste mi, ako vam ide nove ubuntu, vdaka  :)

koFolik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2008, 17:33:58 »
No finální verze vyjde až 24. dubna a nevím jakou verzi máš ty. Tak možná proto to neběhá jak by sis představoval.

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2008, 17:46:27 »
no z netu som si stiahol Ubuntu 8.04 a dal som upgrade, cize podla mna by som mal mat tu najnovsiu...

koFolik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2008, 18:01:18 »
 update-manager -c -d já použil tento příkaz a ještě hodinu do stáhnutí balíků pak začne instalace a pak se uvidí, jak to teda šlape.

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2008, 18:31:01 »
zkousel jsem alphu 2 a nic moc, po par dnech sla do kytek, ale ted uz mam asi 14 dni betu a ta docela slape... az na par detialu

Pavlinaxx

  • Host
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2008, 18:41:12 »
update-manager -c -d já použil tento příkaz a ještě hodinu do stáhnutí balíků pak začne instalace a pak se uvidí, jak to teda šlape.

upgradovala jsem naprosto stejným způsobem :-) Jinak mé první pocity jsou že mi noťásek běhá rychleji a cpu je méně vytěžováno než-li v předchozí verzi

koFolik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 186
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2008, 20:00:21 »
No u mě zase celkem zklamání. To, že gnome není nejrychlejší vím, ale tohle to je zlo. Co bylo v GG puštěné hned v HH trvá dost dlouho na můj vkus. Jrště doladím ovladače na grafárnu a uvidím. Nicméně s mým internetem jsem updatoval celkem dlouho. Takže doufám, že se mi to povede dostat apon na stejnou rychlost jako byla v GG.

Jo a ještě dotaz jak udělat, aby se mi u obrázků na ploše nedělali náhledy?

edit: tak jsem udělal mírné úpravy u ovladačů a je to ve výsledku svižnější než GG. Takže hodnotím nakonec kladně.

Při pokusu o spuštění compizu problém u gutsyho jsem ho vyřešil hurdyho na to přijdu taky, ale až někdy jindy.
« Poslední změna: 13 Dubna 2008, 20:45:22 od koFolik »

danciak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2008, 15:01:58 »
som zvedavy na finalnu verziu  :)
dufam ze mi to bude ovela lepsie bezat ako teraz, lebo teraz mi to vypisuje vela crashov....tak som velmi zvedavy, uz len 10 dni 8)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2008, 18:35:26 »
No doufám, že ta verze za 10 dní bude o něčem... beta se mi ani nenainstaluje.... zkoušel jsem i alternate.... oboje spadne na vyhledávání SATA zařízení... což je dost funny :D no to jádro co tam dali asi moc stabilní nebude :D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2008, 22:53:05 »
Já bych to viděl tak že si na komplu nechám GG dokud bude podporovanej (ještě nějaký čas) a pak zkusím update na HH. Potíž mám v tom, že mám jen dvě partition - /boot a / a bohužel ne zvlášť /home. Teď to mám aspoň celkem dobře vyladěný, šlape to dost dobře a naprosto stabilně. Než ztrácet 2 dny dalším nastavováním nové verze nebaví mě to, os tady má být pro lidi a ne naopak a bohužel je smutnou pravdou že ubuntu v každém vydání obsahuje kopec naprosto zbytečných chyb ! ale co už se dá dělat, lepší alternativa k windows není

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #10 kdy: 16 Dubna 2008, 17:08:01 »
No doufám, že ta verze za 10 dní bude o něčem... beta se mi ani nenainstaluje.... zkoušel jsem i alternate.... oboje spadne na vyhledávání SATA zařízení... což je dost funny :D no to jádro co tam dali asi moc stabilní nebude :D
Zkus přidat zaváděcí parametr pro booting "irqpool". To často pomůže. Pakliže jo, nech ho tam nafurt.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

honorguard

  • Host
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #11 kdy: 16 Dubna 2008, 20:58:08 »
Citace
os tady má být pro lidi a ne naopak a bohužel je smutnou pravdou že ubuntu v každém vydání obsahuje kopec naprosto zbytečných chyb !
No já bych to teda až takhle neviděl... Je sice pravda že nová verze vždycky obsahuje chyby, ale to snad až na Gentoo a Debian je normální...
Je sice pravda že lidi obtěžuje hledání chyb, nebo nefunkčnost, ale my tu nejsme pro OS. My jsme tu pro sebe. My ty chyby opravujeme proto aby jsme mohli systém používat. Proto komu šlape GG, tak ať si ho klidně ještě půl roku nechá protože si ho svým užíváním zasloužil...
Jinak si myslím že GG bylo docela problémová verze než předešlé, protože jsou na foru lidé kterým šel FF ale GG jim nejde... jsem zvědavý jak to bude tady, ale podle přízpěvků nahoře, to taky nevidím valně...

Vondrasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #12 kdy: 16 Dubna 2008, 23:31:43 »
Hmm, ty chyby jsou částečně pochopitelné když jsou vývojáři pod velkým časovým tlakem. Nové verze po půlroce, to musí být namáhavé a pak všechny vydání udržovat... Osobně si myslím, že by bohatě stačilo vypouštět nové verze po roce, i když přihlédneme k novému hardwaru, notebookům apod.- část z toho lze vyřešit stejně aktualizacemi.
Ale stejně si myslím že Ubuntu je nejlepší Linux a směr kterým se ubírá, perspektivní čehož důkazem je rostoucí uživatelská základna a nemám důvod měnit.

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #13 kdy: 17 Dubna 2008, 09:39:02 »
Já si nemůžu pomoct, ale poznal sem Ubuntu vloni v srpnu, takže FF, šlapalo to jakžtakž, víceméně díky mé neznalosti. Po přechodu na GG se to výrazně zlepšilo a HH beta mi mastí úplně v klidu, takže bych řekl, že ten vývoj je naprosto v pořádku. Řekl bych, že množství problémů je způsobené tím, že většina HW je Windows only, a je potřeba Ubuntu na ně naroubovat. Nepozoroval jsem tu moc lidí co by měli potíže s výrobky HP, třeba. Ale Acer tu je pořád (vlastní zkušenost mimo jiné). Myslím, že chyby u nových systémů jsou normální. Vždyť i většina uživatelů Win, čeká u Vist na SP1, než na ně přejdou, tak nevidím důvod, proč by se podobně neměli chovat i uživatelé ostatních systémů. Taky jsem si mohl nechat perfektně vymazlenej GG, ale byl až podezřele stabilní. :D :D ;D
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

honorguard

  • Host
Re: Ubuntu 8.04
« Odpověď #14 kdy: 17 Dubna 2008, 18:21:20 »
O Vistě mi radši nemluv. Přítelkyně kamarádka pořád posílá pc do opravny protože se jí systém vždycky rozsype, a to jen skype, ICQ, obrázky a Adobe aplikace... Když se mě ptala kdy bude Vista stejně stabilní jako XP a já jí odpověděl že min. rok tak se strašně zděsila... a to jsem ještě vývojářům win hodně přidal... XP jsou stále nic moc a ty už se vyvíjejí 7 let...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.