Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Seminární práce na Ubuntu  (Přečteno 3439 krát)

warsnake1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Seminární práce na Ubuntu
« kdy: 13 Dubna 2008, 21:32:52 »
Dobrý den,

Vidím, že je zde hojná komunita Linuxářů (nebo spíš Ubunťáků) a tak mám následující dotaz:

Ve škole jsem dostal seminární práci na téma: "Nejlepší Linuxová distribuce" - nebo něco v tom smyslu. Problém je v tom, že můj koncept, který jsem profesorovy ukázal, tak neměl úspěch. Byl jen na 5 stránek a bylo očividné, že jsem ho někde stáhnul. Proto chci požádat někoho z Vás, jako zkušených uživatelů, jestli byste mi nepomohli a nenapsali (nebo možná někomu doma něco podobného na disku leží) mi nějakou práci na téma: "Ubuntu"...

Učitel by si to představoval asi tak na 30 stránek, ve kterých by mělo být rozepsáno představení systému (historie atd.) základy práce se systémem, jeho klady a zápory oproti Windows (věřím že to pro vás bude lahůdka (hlavně ty klady)) a nějaký závěr...

Vím, vypadá to, jako bych byl líny něco najít na internetu a dát tomu nějakou podobu, ale to vás ujišťuji, že ne. Jen tomu prostě vůbec nerozumím (ikdyž bych moc chtěl - vypadá to zajímavě) a nechci stahovat nějaké nesmyslné články o Linuxu. Právě proto jsem si našel toto forum, kde by to pro nějakého ostříleného Ubunťáka neměl být problém. Vím že 30 A4 je docela dost ale taky to samozřejmě nechci do druhého dne. Práci musím odevzdávat 30. dubna (nebudu ji obhajovat) tak kdyby se někomu chtělo napsat třicet stránek o Vašem koníčku, byl bych moc rád. Na odměně bychom se samozřejmě domluvili. Prosím odpovídejte sem na forum, budu to tady kontrolovat díky mooc všem...

S pozdravem Tomáš Kurdijovský!

P.S.: Jestli to patří do jiného tématu, tak se omlouvám...

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 13 Dubna 2008, 21:37:03 »
Ano, to patří do jiného tématu, a to do sekce humor...

Pokud tomu "vůbec nerozumíš", tak smyslem té práce je donutit tě, abys tomu rozmět začal. To je tak nějak smyslem a principem vzdělávacího procesu vůbec. Představovat si, že ti někdo jen tak napíše třicet stránek, a podpoří tak tvůj podvod (navíc už jednou odhalený) je dosti zcestná. To je tak těžké se posadit k wiki.ubuntu.cz nebo .com, www.fsf.org a googlu a slepit dohromady pár stránek?
« Poslední změna: 14 Dubna 2008, 10:15:36 od Rincewind »

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 13 Dubna 2008, 21:42:00 »
Taky si myslím, že bys to měl psát ty. My ti můžeme s něčím poradit, něco doplnit, kousek napsat, ale pokud ti to napíšeme celé, tak co z té školy, z Linuxu, z Ubuntu vůbec budeš mít?
Možná si to přečteš, přečte si to profesor, dá ti známku a pak půjde 30 stránek do koše. Snaž se, aby to dalo především něco tobě a my ti v tom třeba i pomůžeme ;)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

premet

  • Host
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 13 Dubna 2008, 21:43:26 »
No pokud nemáš s Linuxem zkušenosti tak se ti to bude asi psát dost špatně pokud nevíš o co jde  ;). Nejlepší bude když si přečteš aspon wiki.ubuntu.cz a nebo si stáhneš tento manuál http://chemie-maturita.xf.cz/kniha.pdf a tam si můžeš pročíst všechno možný o Ubuntu nějaké základy a tak  ;) a pokud nejsi Linuxák tak tě to třeba i na Linux navnadí  :).

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 13 Dubna 2008, 21:45:50 »
A ještě lépe si stáhni Ubuntu a vyzkoušej. Buď naostro na harddisk anebo jenom z live cd.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 13 Dubna 2008, 21:49:09 »
Perfektní  ;D

ale vážně... raději bys měl něco spáchat sám a případně se poptat... mimochodem na wikipedii je toho o operačních systémech víc než dost - dělal jsem do školy prezentaci a srovnání o různých OS se zaměřením na Ubuntu a wiki mi v tom velice pomohla...
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

MacHala

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1104
  • Big Bro iz watching joo!
    • ZlejT
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 13 Dubna 2008, 23:17:54 »
hm, myslim, ze to Tomas prehnal s tempem trhani listu v kalendari... konkretne o 12 dni...

ale asi to bude spis vtip, napsat tohle a jeste to podepsat vlastnim jmenem by mohl jenom naprosty silenec

a v pripade, ze je to mysleno vazne, je to pro ubuntu pocta, protoze se povedomi o nem asi dostava mezi sirsi verejnost (zkousel jsem hledat na netu a vypada to, ze psal pouze sem (ani abclinuxu, ani root, ani mandriva forum, ani suse forum, ani pclinuxos forum... - vypada to, ze je ubuntu forum proste pojem  ;D )
Prislusnik ligy, za kreativni pouzivani interpunkcnich znamenek, carek, predevsim.
=======================================
Tweetuju jako http://twitter.com/zl8

Tomáš Kubíček

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
    • http://www.foto-reklama.cz
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 14 Dubna 2008, 09:07:51 »
Výborný vtip ;D. Myslím, že je vidět, že odměna za napsaní 30 stran seminární práce asi není to nejdůležitější  ;) Taky doporučuju stáhnout si CD Ubuntu, pár dní ho zkoušet a podívat se po netu na různé recenze. Podvod asi není to pravé ořechové řešení, jak odevzdat seminární práci...
------------------------------------------------------------------------------------
Intel Mini Mac 1,83 Ghz, 2 GB RAM, MAC OSX 10.4.11, virtuálně XP přes Parallels Desktop; dual boot OpenSuse 11 Gnome a Win XP na AMD SEMPRON,  Ubuntu 8.04 na AMD k7
http://www.foto-reklama.cz

Pavel Půlpán

Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 14 Dubna 2008, 09:45:04 »
Psát to za tebe asi nikdo nebude a já už vůbec ne. Ale abys neřek, že jsem pes, tady máš pár linků, ze kterých se dá vycházet.

http://proc.linux.cz/vyhody.html
http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=193
http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=216
http://www.linuxsoft.cz/article_list.php?id_kategory=163

Vybral jsem je namátkově, další není problém dohledat ala utfg. ;)

lubos.pb

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 14 Dubna 2008, 09:58:37 »
Proto chci požádat někoho z Vás, jako zkušených uživatelů, jestli byste mi nepomohli a nenapsali

Myslím, že jsi to uchopil za špatný konec. Spíše by jsi se měl ty snažit něco napsat. Pokud něco vytvoříš, pak to sem klidně dej a plno lidí se ti k tomu vyjádří co je tam špatně, co tam chybí a td, případně tě nasměrují co stím máš ještě udělat. To je ta pomoc kterou tady najdeš a ne "napište to někdo za mě". Jak už tady bylo řečeno, začni číst například Wiki-Ubuntu, plno věcí tam najdeš a to co nepochopíš na to se můžeš zde pak zeptat.   ;)
« Poslední změna: 14 Dubna 2008, 10:36:23 od lubos.pb »
HP 6125
Kubuntu 8.04

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 14 Dubna 2008, 10:41:34 »
V pátek jsem četl noviny, kde byla uváděna běžná cena za napsání diplomové práce 12 000Kč (za bakalářku snad 8 000Kč). Prostou logikou mi vyplývá, že za seminárku by mělo být alespoň 5 000Kč  ;D  ;D

Teď vážně, kdybyste zde požádal, ať vám vyjmenujeme některé výhody Ubuntu (či Linuxu obecně), jistě byste měl za den dva plno materiálu k napsání seminárky. Ale hlášky Napšitě to někdo za mě, to je fakt síla. Proč tu školu vlastně studujete, když se nechcete nic nučit?
« Poslední změna: 14 Dubna 2008, 13:49:38 od EuGenio »
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 14 Dubna 2008, 13:25:17 »
Chlapi, já bych potřeboval napsat diplomku. Má to mít 60 stránek. Nechcete se toho někdo ujmout? Ne, že bych byl tak líný, ale o tom tématu, co jsem dostal, zatím moc nevím.

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 14 Dubna 2008, 18:22:13 »
A tú tému si dostal príkazom alebo si si ju skôr vybral "veď komunitné podpora ma podporí"?
Ak si to dostal príkazom, zrajme neštuduješ herectvo a spev a mal by si o danej téme aj niečo vedieť, takže vo co go??

Ale keď sme už pri tom, neviete mi niekkto niečo napísať na Kolmogorov-Smirnovov One sample štatistický test? 20 strán... Ja viem, na nete je toho o ňom spústa, ale keď mne sa táááák nechce :P :P

Nemo7

  • Host
Re: Seminární práce na Ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 18 Dubna 2008, 17:20:39 »
>> Učitel by si to představoval asi tak na 30 stránek, ve kterých by mělo být rozepsáno představení systému (historie atd.) základy práce se systémem, jeho klady a zápory oproti Windows (věřím že to pro vás bude lahůdka (hlavně ty klady)) a nějaký závěr...


To už není ani do sekce humor.  ;D Myslíš, že tady je komunita dobrovolných (možná i placených) dělačů domácích úkolů do školy ?
« Poslední změna: 18 Dubna 2008, 17:24:32 od Nemo7 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.