Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DVB-S SkyStar2 + multifeed  (Přečteno 2563 krát)

Tomáš Krivda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
DVB-S SkyStar2 + multifeed
« kdy: 28 Června 2006, 17:30:32 »
Zdravím,

mám DVB-S PCI kartu Technisat SkyStar2 a satelit s multifeedom. Mám 2 LNB - na jednom je Hotbird 13,0 a na druhom Astra 19,2. Karta funguje a podarilo sa mi naskenovať aj kanály z Hotbirdu. Problém je že sa mi nedarí naskenovať kanály z Astry. Skúšal som v nastaveniach dať Astru na rozne pozície. Hotbird mi funguje na pozícii č.1 takže som skúšal 2, 3, 4 ale buď skenovanie ani nezačne - žiadny signál alebo naskočí signál a Kaffeine sa tvári asi 10 sekúnd že skenuje ale potom skenovanie skončí s nulovým výsledkom. Neviete čím to može byť? (vo WinXP všetko funguje, len aby bolo jasné že chyba nie je v karte alebo satelite).
Ak potrebujete ďalšie doplňujúce info napíšem.

Dík za rady.

Radek Štýbnar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
    • http://www.stargate-sg1.ic.cz
DVB-S SkyStar2 + multifeed
« Odpověď #1 kdy: 24 Prosince 2006, 22:07:02 »
Zdravim ,ty jsi dokazal rozjet Skystar 2 v Ubuntu? To jsi dostal na CD ovladace aj pro Linux? chci si ji prave poridit taky..tak se rozhoduju.Diky za odpoved
Realita..hmm...pěkný místo,ale žít bych tady nechtěl!

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
DVB-S SkyStar2 + multifeed
« Odpověď #2 kdy: 26 Prosince 2006, 00:54:45 »
Konecne niekto, kto ma tu kartu na linuxe. Co vsetko si potreboval na jej rozbehnutie. Doma drzim windows uz len koli nej. Z fora skystar2.info som nebol moc mudry, tam pisali len o VDR a ten ze ma v sebe ovladace. Ale ze to ide aj pod Kafeine som nikde nepocul. Nevies pod cim by to slo v gnome?
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

Tomáš Krivda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
DVB-S SkyStar2 + multifeed
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2007, 12:28:00 »
Na rozbehnutie karty som nerobil nic zvlastne, fungovala mi hned po nainstalovani systemu a Kaffeine. Ale stale mam problem s DiSEqC, dokazem naladit len kanaly z prveho LNB. Pravdupovediac som uz z toho zufaly, nikde na nete som nenasiel riesenie, cakam ze s kazdou novou verziou Kaffeine to snad uz bude fungovat ale stale nic.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.