Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Klávesové zkratky nefungují po zapnutí Compizu  (Přečteno 1814 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Klávesové zkratky nefungují po zapnutí Compizu
« kdy: 22 Dubna 2008, 18:18:12 »
Už jsem to tu v jednom tématu naťukl, ale dosud jsem nepřišel na řešení a už mě to začíná sr...
S vypnutým Compizem fungují klávesové zkratky jako Ctrl+c ctrl+v bez problémů. V momentě, kdy ho zapnu, už ani ránu. Přitom v Gutsym mi to fungovalo. Zajímavé je, že mi fungují funkční klávesy jako ovládání jasu, zvuku atd.
Předpokládám, že správu nad klávesovými zkratkami převzal Compiz od Metacity, kde to ale v Compizu najít? Nikde jsem tyto zkratky nenašel a nevím, jak je v Compizu nastavit. Přitom v minulé verzi fungovaly automaticky :-(

yanick

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Re: Klávesové zkratky nefungují po zapnutí Compizu
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2008, 15:17:23 »
Ak nemas nainstalovany compiz setting manager, tak
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install compizconfig-settings-managerV nom by sa malo dat doklikat ku klavesovym skratkam. Mozno si to mylim s berylom, ale mal by tam byt zoznam vsetkych s moznostou vyhladavania. Ak nie, tak rozsirene hladanie a zaskrtni aj aby prehladavalo hodnoty.
(postup som si neoveroval, som na WXP)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Klávesové zkratky nefungují po zapnutí Compizu
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2008, 01:00:02 »
Ak nemas nainstalovany compiz setting manager, tak
Kód: [Vybrat]
sudo aptitude install compizconfig-settings-managerV nom by sa malo dat doklikat ku klavesovym skratkam. Mozno si to mylim s berylom, ale mal by tam byt zoznam vsetkych s moznostou vyhladavania. Ak nie, tak rozsirene hladanie a zaskrtni aj aby prehladavalo hodnoty.
(postup som si neoveroval, som na WXP)
To jsem zkoušel, žádné zkratky kolidující s ctrl+c, ctrl+v, alt+F2 a 2xctrl (to jsou zkratky, které hlavně používám). Ani nevím, jak mám např. copy nebo paste definovat, abych tam tu zkratku mohl vytvořit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.