Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Pár problémů s Kubuntu 8.04  (Přečteno 1995 krát)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Pár problémů s Kubuntu 8.04
« kdy: 24 Dubna 2008, 11:49:47 »
Ahoj,

mám pár problémů, které ve starších verzích nebyly a jeden, ne který jsem upozorňoval, ale je stále nedořešený.

Ty nové problémy jsou následující:

1) Kubutnu 8.04 od starších verzí až po RC zapisuje blbě konfigurační soubor pro Grub. Místo hd(0,0) - Windows a hd(0,4) - Linux zapisuje Kubuntu hd(2,0) a hd(2,4), takže systém nenabootuje, musim to manuálně přepsat.

2) Když vypínam KDE (3 i 4), tak obrazovka zčerná a dál se nic neděje. Ať dam odhlásit, restartovat nebo vypnout, tak po chvíli obrazovka zhasne (ne jako že nemá signál, ale zobrazuje černou plochu bez kurzoru) a nic dál se neděje. Po zmáčknutí Ctr+Alt+Del naskočí vypínací obrzovka Kubuntu a počítač se restartuje. Dá se z nějakýho logu vyčíst, na čem se ty vypínání zaseklo?

A teď ten problém dlouhodobej:

3) GUI pro nastavování diskovych oddílů je zcela nefunkční. Ať si tam nastavuju co chci, tak se buďto změny do fstab nezapíšou nebo se tam napíšou úplný blbosti. Musim si to vždycky naeditovat ručně.

Body 1 a 3 umim obejít, s 2 si nevím rady...

premet

  • Host
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2008, 20:10:28 »
Tvůj druhý problém se stává i mě a celkem mi to vadí, když se dám odhlásit z Gnome tak jednou to jde bez problémů a podruhé černá obrazovka a nic  >:( a nic mě taky nenapadá.

igst

  • Host
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2008, 08:32:46 »
S vypínáním mám po instalaci Kubuntu 8.04 také problém. Stejný jak popisuje Vláďa. Vím, že to dříve býval problém fglrx ovladače. Zatím se mi to nedaří vyřešit. Pokud vypnu/restartuju počítač příkazové řádky je všechno v pořádku.

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2008, 08:59:27 »
igst
Také mám ATI s fglrx ovladačema. Zkusím přepnout na výchozí ovladač, jestli se to změní.

Jenže s výchozím ovladačem mám úplně zelenou obrazovku. Všechno má výrazný zbarvení do zelena. Stejně zelenou mám obrazovku i ve Slaxu.

igst

  • Host
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2008, 09:52:15 »
Já bych snad i tu 3D akceleraci oželel a použil opensource ovladač, ale s tím mám zase problémy při přehrávání videa do overlaye, to jsem rozchodil jenom s fglrx. To vypínání mě štve. Zatím si asi budu muset udělat na plochu dva odkazy na vypínání a restart přes shutdown a reboot.  :-\

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2008, 10:30:48 »
Co se dýká toho disk manažeru nemám s ním dobré zkušenosti už ze 7.10. Pokud si nechceš hrát přímo s fdiskem v konzoli a pak s mkfs.něco, tak doporučuji použít Qparted, nebo raději gParted (obdoba Partition Magicu).
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2008, 11:26:41 »
Popravdě jsem si na začátku přízpěvku myslel že je řeč o G-parted. Uf. Gparted je super. Kupodivu jsem s ním ještě nepřišel o data... Má dokonce super live cd...

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2008, 21:45:37 »
igst
No já mám problém s přehráváním videa i takto. Když použíju jako výstup OpenGL 2, tak video bliká. S klasickým X11 výstupem je zase strašně bídná interpolace. Zatím s 21" monitorem to není vidět, ale chci koupit 37" TV a tam už se bojím, že to bude vidět dost. Existuje někde nějaký popis rendererů a jak který zprovoznit?

Ve Windows mám overlay, VMR7, VMR9, EVR, Haaliho a všechny jsou poměrně kvalitní. V Kubuntu jsem ale nenarazil na žádný funkční a kvalitní.

corwin78, honorguard
Mně šlo o nastavení přípojných míst a jejich automatické připojení po startu. K tomu mi GParted asi nepomůže.

Jinak pro práci s diskovými oddíly mám dobré zkušenosti s PartedMagic.
« Poslední změna: 29 Dubna 2008, 20:29:08 od Anna Taliánová »

honorguard

  • Host
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #8 kdy: 27 Dubna 2008, 21:59:33 »
Ohledně přípojných bodů by bylo dobré upravit
/etc/fstab ;).
Tam jsou všechny přípojné body napsané a můžeš si to upravit.

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Re: Pár problémů s Kubuntu 8.04
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2008, 06:51:56 »
Vždyť tak jsem to taky vyřešil, jak píšu v prvním příspěvku. Jde o to, že Ubuntu tam na to má klikátko, který ale vůbec nefunguje a celej fstab jenom rozes... rozsype. Pro běžnýho uživatele rozhodně neni upravování fstab tím správným krokem. Když jsem se do něj hrabal poprvý, skončilo to naprostým fiaskem, kdy se mi nepřipojil ani systémový disk a Linux nenabootoval.

Zkrátka mi není jasné, jak je možný že ve verzi 7.10 to nefungovalo a v 8.04 to je úplně stejný. Nejedná se o problém jednoho počítače, nefunguje to nikde. Přitom co je těžkýho na tom udělat funkční klikátko, který upraví jeden textovej soubor.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.