Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HH nedetekuje MP3 přehrávač [vyřešeno]  (Přečteno 3034 krát)

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
HH nedetekuje MP3 přehrávač [vyřešeno]
« kdy: 25 Dubna 2008, 14:33:36 »
Po přechodu z GG na HH se úspěšně prokousávám nastavením systému a novými funkcemi, teď jsem ale narazil.
Chtěl jsem si nahrát hudbu na svůj MP3 přehrávač, jenže nikde jsem ho nenašel  >:( Předpokládal jsem že ho systém jen nepřipojil ale když jsem se ho pokoušel dohledat v /dev/disk i pomocí lshw, tak se nikde neobjevil. Kabel a USB port fungují, přehrávač připojení k počítači rozpozná. Máte někdo rady případně podobné zkušenosti?

Ještě podotknu že v GG vše fungovalo naprosto bez problémů a automaticky. Systém dokonce identifikoval jméno a výrobce přehrávače.
« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 19:03:46 od Martin 'Želva' Malý »
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

thomaszko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 124
  • Never say never
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2008, 16:24:58 »
Takový problém jsem měl v GG po připojeni MP3 ho zobrazilo a když jsem chtěl něco v MP3 editovat zmizel z hláškou nasilného odpojení...v HH nemám problém..teda s MP3  ;D
UBUNTU 14.04 LTS, Acer Aspire X600, HD 500GB,

qUAKER

  • Host
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2008, 16:31:52 »
napiš co je to za přehrávač..

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #3 kdy: 25 Dubna 2008, 16:39:01 »
napiš co je to za přehrávač..

iRiver T10 2BG EU, měl by se hlásit jako standartní flashka
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #4 kdy: 25 Dubna 2008, 16:43:39 »
JJ, do prehravacu sem chvilku delal a vsechno je to o tom, jaky je vevnitr procesor. Obyc znackove to vetsinou identifikuje spravne, ale nektere cinany to ani nepripoji. Myslim, ze jemeno prehravace se taha prave z toho procesoru (ale to mozna kecam), pac je to najde i treba na routeru , ktery bezi pod Linuxem s nakym starym jadrem.
Jinak tech RODIN procesoru neni az tolik , ale v jedne RODINE (napr. ATJ2051) muze byt (specialita cinanu) treba 10 modifikaci u jednoho typu prehravace(napr. ATJ2051H, ATJ2051A ATJ2051D....atp).
Vetsina (i tech smejdu z Chiny) se najde v pohode, nekdy pomuze format falsh, ale par jich je, co proste nefunguji, i kdyz je vymachate ve svecene vode  ;D
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2008, 16:44:54 »
jeste pridej vypis lsusb.. jestli se tam zobrazi..

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2008, 16:45:48 »
Aha iRiver nepatri mezi smejdy... no tak to nevim. Zkus tormat, nekdy to fakt pomuze... Jinak i do tech znackovych se porad cpou cinsky procesory . ;)
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: HH nedetekuje MP3 přehrávač
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2008, 17:40:49 »
Tralala  ::) opět chyba lidského faktoru. Před instalací jsem smazal nastavení BIOSu a zapomněl že ve výchozím stavu tam nejsou povolena USB. Stačilo to jenom zapnout....  :-[

Omlouvám se všem za pozdvižení, asi jsem se příliš snažil najít nějakou chybu.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.