Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hardy je perfektní  (Přečteno 14808 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #50 kdy: 06 Května 2008, 10:39:16 »
to mate v pohode ze firefox sa kusne na par sekund, ale ked mi asi 10 krat po sebe padne na stranke ako pokec, alebo kde su nejake blbe flash reklamy tak mi to lezie na nervy. Podozrievam debilny flash modul.

Dalsia vec co mi nejde je sluchatka na notase, V GG vsetko slo ale v HH ani za nic. Kameru som stale nerozbehol, este som zvedavy ako napalovanie


a konecne niejake plusy, je o poznanie rychlejsi ako GG, s vga som nemal take problemy (aj tak som si sice musel installnut ovladace od ati),

snad sa to vsetko behom 2 tyzdnov da dokopy a ked nie tak sa vratim GG alebo skusim fedoru 9
S tím padáním firefoxe - chudák asi za to nemůže :D , používám Epiphany a sem tam se mi taky stane, že spadne, ale vždy když je na stránkách hromadu flashe.

Kazekage

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Stand or Die
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #51 kdy: 06 Května 2008, 14:26:16 »
no ono t robi aj vo verzii 2.x.x cize moze za to (podla mna ) flash player.
Inac ako som pisal spokojnost.

Ale za 9 dni vyskusam aj fedoru. naposledy som mal 6 :)
Asus_F3KA_Ubuntu_8.04_32bit
Desk:A8n32_sli_deluxe, 3700+ Amd_OC, 2GB_ram, 1950xt_ati_radeon: Ferdora_9, Win_XP_pro
Xbox_360_Premium :) flash Nokia_E61_Symbian_S60_3rd_edition Ghost_In_The_Shell Star_Wars_fan  HTC_HD_user

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #52 kdy: 06 Května 2008, 15:20:20 »
Mne blbne aj siet - konkr. download je uzasne kolisavy. Raz 781kb/s potom 32 b/s potom nic...je to velmi neprijemne pri aktualizaciach a stahovani balikov. Zkusim vyradit avahi, co to urobi. Nejaku chybu v mojej dratovej sieti mozem vylucit pretoze mam dualboot s dreamlinuxom a tam to ziadnu neplechu nerobi.
Strucne povedane: Firefox je "zlobiva" Beta, siet blbne, vela ludom blbne wifi, maju problem s Pulse audio atd, takze by som urcite nepouzil privlastok "Hardy je perfektni"
Konkretne u mna je to na najbeznejsom HW, na ktorom uz chodilo vselico...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Satannas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 262
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #53 kdy: 06 Května 2008, 15:47:17 »
Mne připadá Hardy jako Gutsy. U GG jsem to nainstaloval celkem v pohodě, u HH jsem měl ještě míň práce se zvukovkou (SB Live!). Jinak všechno šlape. Trošku sem se těšil na startování systému ala Mac, ale pořád to hrozně přeblikává (Ne rozlišení, to mám nastavené u všeho stejně, ale myslím načtení plochy atd.) Jinak mi instalace připadala jak pro blbé :-). Je teda pravda, že jsem znovu "přeformátoval" systémový disk.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #54 kdy: 06 Května 2008, 17:17:25 »
Po dalším týdnu provozu musím snížit své hodnocení HH ze skoro perfektní na uspokojivé (hned po instalu bylo perfektní).

S poměrně velkým počtem lidí jsem si zde na fóru dopisoval o problémech s klávesnicí (sám jsem na jeden problém narazil)- což považuji za snad nejhorší chybu HH. Kdyby šlo o nějaké "nahypované" USB bezdrátové podsvícené klávesnice s 214ti tlačítky a teploměrem, neřekl bych, ale když se jedná o obyčejné PS2 klávesnice, tak je asi chyba někde jinde.

Potom jsou tu občasné problémy s připojiváním disků (opět jsem na tyto podivnosti narazil osobně). Vždy se mi disky připojovali v /media/ přes adresáře hda5, sdb1 a podobně. Včera jsem chtěl nastavit u jednoho disku automatické připojení po startu a koukám, v fstab jedna primární patrition na SATA disku připojená jako /media/disk , primární partition na PATA jako /media/disk0 a logická partition na tom samém HDD není v fstab vůbec.

Jak říkám, na obyčejné vydání pořád dobré, na LTS nevím nevím ....
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #55 kdy: 06 Května 2008, 18:15:53 »
Název vlákna by podle mne by neměl být tak nadšený, uvedu proč.

Už v počátcích vydání Alfy jsem byl ndšený z nové distribuce, všude jsem ji vychvaloval. Ovšem už v Alfě verzi se ni nedařilo nainstalovat HH na 160 GB  HDD ( WD 160 GB 1600JS/7.200ot/8MB/SATA300). Nezoufal jsem si a počkal si na plnou verzi a doufal v nápravu. FF, GG ho přitom hnalo. Měl jsem na jednom disku 16 GB třeba FF a na 400 GB disku GG nebo 64bit vrzi.

Už při instalaci plné verze jsem byl opět zklamán. 160 GB dis nebyl nalezen, takže zbyla instalace jen na 400 GB disk (60 GB disk win byl při instalaci rozpoznán). Instalačka proběhla velmi rychle, do 20 min i se stahováním s netu, takže spokojenost. U GG mi tatáž instalace trvala více jak 30 min.
Po instalaci jsem provedl nastavení podle poinstalačního průvodce. Tady jsem byl zklamán. Po restartu byl systém počeštěn, musel jsem v Synapticu doinstalovat
Citace
language-pack-kde-cs-base, nebo language-pack-kde-cs
. Tak to nebyl až tak velký zásah či oprava.

  Hodně jsem zaplesal a tady bych poděkoval vývojářům, integrovaná zvukovka mi šla hned po instalaci a obával jsem se použít nesvobodné ovladače. Ovšem chtěl jsem CF, takže jsem je nainstaloval. Bohužel zvuky z internetu mi šly z integrované zvukovky a hudba z extérní (tu jsem tam měl schválně, prtože předchozí verze neměly v nesvobodných ovladačích ovladače nebo byly šptné). Stačilo tedy externí zvukovku vytáhnout a integrovaná zvukovka mi jede i s mikrofonem ( základní deska: ASUS M2N Gb LAN, nForce 430, PCIe, RAID, SATA). Taktéž podpora integrované síťovky je lepší. Internet mi jede, aniž bych musel vypisovat IP adresu, atd..
 Systém nabíhá rychleji než předešlé distribuce.
 Nad Firefoxem jsem zaplesal, je fakt suprovější. Ovšem po přidání zdrojů jsem v Přidat/Odstranit jsem nenašel Operu ani Skype. Musel jsem navštívit stránky a stáhnout si je a nainstalovat. Překvapením bylo, když pluginy v Opře fungovaly. Tak tady vývojáři taky zabodovaly.
 Takže první zklamání z nenalezení disku jsem překonal a mávl nad tím rukou. Ovšem vyskytl se další problém c DVD vypalovačkou, kterou řeším tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22393.msg166001#msg166001 . Kdyby někdo věděl tak napište, kde je problém. Na tohle jsem naštvaný. Neprohlédout si fotky, dokumenty, nepřehrát MP3 vypálené v k3b ve FF nebo GG či XP, tak to je fakt na infarkt. Zatím jsem to vyřeši tak, že jsem šel do XP, nacpal, co jsem potřeboval na 2GB flešku. Proč tak složitě? Protože nemohu připojit nani 60 GB disk s XP, viz obrázek:
http://img4.net/public/pview/13739/Obrazovka.png
Možná to souvisí i s tou vypalovačkou. Nikdy jsem takové problémy neměl, mechanika i disky mi po instalaci FF,GG šly normálně.
 Z CF jsem nadšený, nové efekty a jede mi v pohodě, takže taky dík vývojářům.
 Celkově však na mne Ubuntu HH neudělalo moc velký dojem, ba naopak jsem zklamán. Po několika nainstalovaných distribucí má takový pocit, že se Ubuntu moc kupředu nehrne. Co 1/2 roku nové distro asi nebude ten správný smět. Nebo naopak. Udělají se nějaké udělátka a distro je hotové. Připadá mi to jako u Š 105, po půl roce inovací vyjela z linek Š105L, po dalším půl roce inovací Š105 LS a konečně po dalším roce Š110, těch se nevyrobilo mnoho a byl obrovský skok Š120! Atak dále ..... až se zaleskl v Tuzexech nový FAVORIT. Takže tak bych v mém rozpoložení viděl poslední dobou Ubuntu. Chápu, že co půl roku nejde dělat zbrusu nové distro, člověk si taky zvykne na různé věci a když se přesunou či se nahradí něčím jiným je problém.
 S Ubuntu jsem jink vcelku spokojený. Vždycky se vyskytly problémy, které jsem sám nebo s pomocí vyřešil. Ovšem, aby CD/DVD vypalovačka a připojení disků mi hned po instalaci nešla, tak to by mě čert vzal. V 6.06, FF jsem musel zadat několi příkazů, abych HDD přopojil a měl jsem strach, abych něco nepotento, přesto jsem to zvládnul. Teď jsem v koncích. Jak jsem prolézal fórum, vesměs s vypalovačkama je v HH jakýsi problém.
  Od LTS verze jsem opravdu očekával více!


qUAKER

  • Host
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #56 kdy: 06 Května 2008, 18:34:15 »
řešení připojení 60GB disku:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install ntfsprogs
sudo ntfsfix /dev/sdb1
sudo mount /dev/sdb1 /media/sdb1

je to z důvodu, že systém WinXP nebyl správně vypnut.. :)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #57 kdy: 06 Května 2008, 19:42:21 »
Systém XP nebyl správně vypnut? Nehlasil XP žádnou chybu nebo jsem nemusel natvrdo vypínat a vůbec bych tady chybu nehledal. Tvůj návod zabral. Díky. Ještě tu mechaniku a zase budu spokojený.

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #58 kdy: 06 Května 2008, 21:09:59 »
Asi nejvíce mi chybí v základu fusion-icon, nebo něco podobného, čím by se dal compiz jednoduše vypnout. Obzvláště když si compiz stále nerozumí s gl aplikacemi (blikání, deformace obrazu). Vypínání compizu přes správce vzhledu je trošku nešikovné.
Compiz-Switch
Stiahni, nainštaluj a z Aplikacie/Príslušenstvo/Compiz-Switch prepneš, alebo si ikonku presun na panel.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

Kazekage

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Stand or Die
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #59 kdy: 06 Května 2008, 21:40:45 »
no aj mne zacal dnes s update kolisat download na vsetkych serveroch. linka je ok. lezie mi na nervy ten konektor na sluchatka. HH po 2 tyzdnoch pouzivania by som mu dal 83/100. Proste nieco co je LTS by malo byt aj kvalitne spracovane. uvidim ako na tom bude fedora. snad lepsie.

hlavne ze ide to co ma a aspon ako tak. nemusim navsetvoat xp :)
Asus_F3KA_Ubuntu_8.04_32bit
Desk:A8n32_sli_deluxe, 3700+ Amd_OC, 2GB_ram, 1950xt_ati_radeon: Ferdora_9, Win_XP_pro
Xbox_360_Premium :) flash Nokia_E61_Symbian_S60_3rd_edition Ghost_In_The_Shell Star_Wars_fan  HTC_HD_user

Tomas

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 100
    • The Dark Crusaders shall lead the way to the Lake of the Ancients as the burning Eferias will light the way
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #60 kdy: 07 Května 2008, 07:51:53 »
S HH som bol velmi spokojny. Cely system sa zrychlil o poznanie. Bluetooth fungoval ako hodinku. Tesil som sa ako male dieta ked mi rozoznal integrovanu webku ktora predtym nefungovala. Proste vsetko slo ako malo. Jediny problem boli ovladace "nvidia-glx-new". Robili mi neplechu pri hre Regnum kedze nespravne prekladali skomprimovane textury. Problem sa mal vyriesit nainstalovanim beta driveru od nvidie. A TO som robit nemal :-( Tie drivery mi tak rozhadazali cely system ze ani za pomoci linuxu znalych ludi uz som ho nedokazal dat s5 do poriadku. Takze pozor na beta drivery od nvidie!
Asus F3Tc, AMD Turion64 X2, 3GB RAM, GeForce7300 256MB, HDD 120GB, Wi-fi,BT,1.3M Cam included. Running on Ubuntu 9.04 JJ

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #61 kdy: 07 Května 2008, 13:59:16 »
Asi nejvíce mi chybí v základu fusion-icon, nebo něco podobného, čím by se dal compiz jednoduše vypnout. Obzvláště když si compiz stále nerozumí s gl aplikacemi (blikání, deformace obrazu). Vypínání compizu přes správce vzhledu je trošku nešikovné.
Compiz-Switch
Stiahni, nainštaluj a z Aplikacie/Príslušenstvo/Compiz-Switch prepneš, alebo si ikonku presun na panel.
Včera jsem to vyřešil jinak. Nainstaloval jsem si fusion-icon a nechávám ji spouštět po startu. Ale stejně se mi zdá způsob integrace compizu do Gnome poněkud zmatený - nastavení emeraldu na jednom místě, efekty na druhém ...
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #62 kdy: 09 Května 2008, 11:21:39 »
Tak jsem úspěšně integroval i do laptopu a spokojenost.... ještě teda jsem nezkoušel PCMCII a 4G t-mobile, ale na to chce jen ovladače pro nejnovější jádro....
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Hardy je perfektní
« Odpověď #63 kdy: 09 Května 2008, 13:30:20 »
Tak nějaká dobrá duše udržuje aktuální ten driver.... takže můžu s potěšením říci, že PCMCII 4G t-mobile frčí...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.