Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Prechod na 8.04 a problem s GDM  (Přečteno 1774 krát)

kriak24

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Prechod na 8.04 a problem s GDM
« kdy: 27 Dubna 2008, 20:16:50 »
Hned na uvod uvediem ze problem popisany nizsie som uz vyriesil, ale rozhodol som sa napisat ho sem, mozno pomoze niekomu ak sa mu pri upgrade stane nieco podobne:
Robil som upgrade zo 7.10 na 8.04. Upgrade prebehol v poriadku, vsetko sa stiahlo, nainstalovalo.
Po restarte PC bootovanie systemu preslo OK, ale v momente ked som ocakaval Login screen zostal na obrazovke len rotovat kruhovy kurzor mysi a dost.
Po prvych mylnych uvahach ze sa jedna o problem s X-kami sa ukazalo, ze je to problem GDM.
Pomohol nasledovny postup:
- prepnutie do konzoly v momente ked zostal na obrazovke rotujuci kurzor cez CTRL+ALT+F2 (alebo cez recovery mod)
- zasavenie GDM: sudo /etc/init.d/gdm stop
- nastartovanie Xiek: startx
- uplne odstranenie a znovu nainstalovanie gdm (iba reinstalacia nepomohla) cez Synaptica
- restart PC (pokus o spustenie GDM z konzoly dopadol neuspesne, ale po restarte PC uz GDM a Default Login screen nabehli OK)
Vyzera ze GDM teraz slape OK, zmena Login screenu presla v pohode.

Edit:
zistil som ze to nebol problem instalacie ako takej, ale temy ktoru som mal na login pouzitu. Na 7.10 fungovala OK, na 8.04 jednoducho nesla.
Takze v tom pripade je odinstalovanie gdm zbytocne, staci danu temu vymazat z /usr/share/gdm/themes.
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 21:40:08 od kriak24 »

mogg

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Prechod na 8.04 a problem s GDM
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2008, 11:35:50 »
Přecházel jsem z Ubuntu 7.10 na 8.04 a nepovedlo se mi restartovat.
Nakonec se objeví hláška: "The greeter application appears to be crashing. Attempting to use a different one."
Tento postup jsem vyzkoušel a stejně mi nefungoval. Hledal jsem samozrejme i jinde, ale ani odkomentování řádku jež jsem našel mi nepomohlo. Pouze se celý proces nezastavil chybovým hlášením, ale plpchou s kurzorem čekání a nic.
Nejsem žádný expert a s linuxem teprve začínám.

Děkuji.


compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2471
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Prechod na 8.04 a problem s GDM
« Odpověď #2 kdy: 22 Července 2008, 10:15:53 »
Upgradoval jsem na 8.04 (správce aktualizací, internet). Vše probíhalo jak má. Instalace balíků se zastavila na 10 minut do konce, cca 75% hotovo, v terminálu:

nastavování lokálů ....
...cz-CZ...


nebo tak nějak a hodinu se nic nedělo, procesor na cca 100%. Musel jsem systém mormálně myší vypnout. Po nastarování nyní vždy naběhne pouze do okrové obrazovky se šipkou kurzoru...

Co s tím? Prosím...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.