Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde zvuk (HH)  (Přečteno 1904 krát)

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
nejde zvuk (HH)
« kdy: 28 Dubna 2008, 20:30:43 »
Mám kubuntu HH už od března a krásně jel. Po poslední aktualizaci vše fungovalo do okamžiku, než se mi na stroj přihlásila žena :-). Nedávám jí to za vinu, ale je fakt, že v ten okamžik repráky utichly.
Potřebuju poradit, co zkontrolovat. Už jsem:
- otevřel směšovač a povolil všechno co tam bylo
- v nastavení systemu/zvukový systém/HW ... nastavil ALSU
dál mě nic nenapadá. Co dál můžu dělat?   

ubuntu luky

  • Host
Re: nejde zvuk (HH)
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2008, 22:09:07 »
Zkus kouknout sem http://linux.iuplog.com/default.asp?item=94639. Taky zkontroluj kabely to si asi uz udelal ale ja mel kdysi domaci sit s optickejma kabelama jenze jedna sitovka byla trochu rozbita a ten kabel snadno vypadaval a me nesla sit a ja sem asi hodinu preinstaloval ovladace uz sem byl ve znacnym stupni nasranosti ze to furt neslo a pak sem si vsim ze vypad kabel  :D

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: nejde zvuk (HH)
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2008, 10:02:27 »
Já mám na tom stroji dual boot a když pustím XP, tak zvuk pochopitelně jede. Hloupé na tom, je, že zrovna taková závada vrhá dost podivné světlo na linux v očích mých domácích windowsofilů. :-\

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: nejde zvuk (HH)
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2008, 22:50:22 »
Zkusil jsem ještě nabootovat ze staršího jádra a zvuk se rozběhl, jen hraje tišeji než XP. Musím mít master i PCM naplno.
Po následném nabootování nejnovějším jádrem to bylo už OK. Napadlo mě proto, jestli se to nerozhasilo tím, že se mi žena poprve přihlásila na Kubuntu na novém jádře. Takže to sice jakž takž jede, ale nevím proč a hlavně jsem se tím nic nenaučil, což mě mrzí nejvíc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.