Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zmena velkosti particie-> kernel panic  (Přečteno 1605 krát)

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
zmena velkosti particie-> kernel panic
« kdy: 30 Dubna 2008, 22:03:37 »
zmensil som velkost win particie pomocou paragon partition magic cd o 3GB a pridal som ich linuxackej particii, to zemi vypisovalo grub error 17 je v poho, s tym som na 50% ratal ale vypisuje to kernel panic - not syncing: vfs: unable to mount root fs on unknown-block (104,1)
som nieco nasiel ale vsetko sa to tykalo instalacie alebo kompilacie kernelu s cim som ja nic nerobil oba zmenil velkost 2 partiicii, co teraz???

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: zmena velkosti particie-> kernel panic
« Odpověď #1 kdy: 30 Dubna 2008, 22:56:25 »
opravil som grub, už mi to prestalo hadzať tú chybu ale namiesto nej mi hadže:
error 17: cannot mount selected partition
zatiaľ som na nete nehľadal čo je v tom, je veľa hodin, zajtra sa na to pozriem /ať žije dualboot ;D/

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: zmena velkosti particie-> kernel panic
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2008, 08:07:04 »
no hľadal som niečo ale keď dam fdisk -l a menu.lst tak tie čiselka particii sedia

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: zmena velkosti particie-> kernel panic
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2008, 08:49:01 »
mám tu dobrý monológ  ;D
skúsil som editova menu.lst a nakonie pomohlo prehodenie hda(0,5) na hda(0,6) pričom bootovať to má z sda6 takže by tam mala byť ta 5 ktora tam bola pred aj po reinštalovani grubu, potom už len zahlasilo pri bootovani že particia obsahuje chyby a treba spustiť manualne fsck tak som nabootoval live cd /xubuntu, je to rýchlejšie ako ubuntu/ dal "sudo fsck -y /dev/sda6" našlo chyby, opravilo a už to ide
asi neviem či je problem zmeny veľkosti particií tvoreny softwarom ktorý som použil,
pri použití niečoho iného by sa mi toto všetko tiež stalo?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.