Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: problém s NVIDIA MX 440  (Přečteno 5753 krát)

Logos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
problém s NVIDIA MX 440
« kdy: 01 Května 2008, 07:06:54 »
Nové ovladače mi nefungují - přepne do rozlišení 800x600 apod.
Měl by fungovat NVIDIA-Linux-x86-96.43.05-pkg1.run , který mám stažený na ploše, ale nedokážu ho nainstalovat.
Podle návodu ze stránky http://www.lucioalbenga.com/2008/04/25/hardy-heron-nvidia-drivers/ se dostanu do bodu po spuštění instalace kde mi nabízí stažení kernel interface a po odsouhlasení či neodsouhlasení oznámí chybu.
Prosím moc o pomoc.

Roman Hampl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2008, 08:14:46 »
Zkus ten současný ovladač odinstalovat.rebootovat počítač a znovu nainstalovat.Mám tu samou kartu a běží mi s ní i Compiz s efekty,rozlišení 1024x768.Měl jsem taky tenhle problém a reinstalace mi pomohla.

Roman Hampl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2008, 08:17:52 »
PS:Myslím ty distribuční ovladače,ten přímo od N-vidie není třeba ;)

Logos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2008, 08:48:41 »
Nevím přesně jak, v Synapticu po vyhledání nvidia jsem nalezl nainstalováno jen:

 nvidia-kernel-common
 xserver-xorg-video-nv
 smartdimmer
 linux-restricted-modules-2.6.24.12-16.34
 jockey-common
 jockey-gtk

co přesně mám odinstalovat?

 

Roman Hampl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2008, 10:54:36 »
Teď je problém v tom,že nevím v jakém stavu ti ta grafika začala blbnout.Jestli hned po instalaci,nebo ovladač,který si nainstaloval pomocí ovladače hardwaru-restricted drivers po prvním přihlášení do systému(pomocí té ikonky nahoře vpravo na panelu,jinak je v systém-správa-ovladače hardwaru).Jestli jsi to takhle neinstaloval.tak stačí zatrhnout povolit a on se nainstaluje sám.Potom restart a potvrdit.

Logos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2008, 11:45:37 »
Grafika začala blbnout až po povolení hardware-restricted drivers, to se mi snížilo rozlišenína na minimum. Následně jsem instaloval Ubuntu 8.04 znovu a  už jsem nepovoloval hardware-restricted drivers a rozlišení mám nyní o.k. 1024x768. Ale nejde akcelerace či jak to nazvat. Na netu jsem našel řadu oznámení o problému NVidia MX440 společně s novým ovladačem a diskuze že NVIDIA-Linux-x86-96.43.05-pkg1.run společně funguje.

Roman Hampl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2008, 17:21:17 »
Tak to je v pohodě.zakaž ten restricted ovladač,on se odinstaluje,vypni počítač,pak zapni a znovu povol instalaci.Přesně tenhle problém jsem měl,nezobrazovaly se mi v akceleraci rámy oken,bylo malé rozlišení a po nalezení tohoto návodu se to chytlo a už to nezlobí,všechno OK.Akorát jsem musel ještě nainstalovat správce dekorací Emerald a do něj stáhnout z www.compiz-themes.org nějaké to téma a pro jistotu balík compiz fusion icon.Tam se dá přepínat akcelerovaný desktop nebo normální metacity.Jinak pro instalaci balíku z N-vidie potřebuješ mít nainstalovaný balík gcc překladače a linux-source pro tvé jádro např. 2.6.24.Bez toho ti to nepojede

Roman Hampl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 24
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2008, 17:27:50 »
Teď na to koukám, v tom návodu vůbec nezmiňují potřebu instalace oněch "vývojářských komponent",to se vůbec nedivím,že Ti to nedojelo do konce.Nicméně nedoporučuji tento balík od N-vidie,protože s každým updatem jádra to všechno budeš muset absolvovat znovu a znovu.I když,kdo si rád hraje... :D

kriak24

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: problém s NVIDIA MX 440
« Odpověď #8 kdy: 03 Května 2008, 20:25:06 »
S MX440 mam presne tento isty problem.
Najskor som skusal rozbehnut 3D najjednoduchsou cestou - cez menu Hardware Drivers.
Povolenim proprietary nvidia drivera sa doinstaloval nvidia-glx a nvidia driver sa dopisal do xorg.
Lenze po reboote x-ka nabehli iba do low resolution mode (800x600).
Skusal som aj nvidia-glx-legacy a aj nvidia-glx-new, ale vysledok bol stale ten isty. X-ka nabehli iba v low resolution.
Nakoniec som stiahol a rucne nainstaloval NVIDIA-Linux-x86-96.43.05-pkg1.run a prekonfiguroval x-ka (nvidia-xconfig), ale bohuzial ziadny pokrok.
X-ka stale len v low resolution. Spravne nabehli az po obnoveni povodneho xorg.conf  (nv driver).
No a tu som v koncoch, vyzera ze HH sa s nvidia moc nekamarati. Dufam ze len zatial.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.