Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 8.04 - napůl české anpůl anglické?  (Přečteno 1445 krát)

mitr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
8.04 - napůl české anpůl anglické?
« kdy: 01 Května 2008, 21:46:53 »
Už jsem se rozhodl že bych si mohl přidat Ubuntu k Windows. Tak jsem si tedy stáhl nejnověhší 8.04, zkusil ve VMware, ale co něm zaskočilo že je tak nějak napůl české a napůl anglické i když is samozřjemě zvolím čestinu. I po instalaci i když spustím jen LIVE cd na notebooku (ne ve VMware). Ale podle screenshotů co jsou na těchto stránkách by to mělo být vše česky a myslím že to tak bylo i u předchozí verze když jsem ji testoval ve VMware. Nevíte kde by mohl být problém případně co mám ještě uvést aby se na to dalo odpovědět ? Nic mě jaksi nenapadá, žádné speciální volby jsem nedával při instalaci. Ještě si teď právě stahuju znova image CD, ale určitě jsem měl už konečnou verzi.
Chtěl jsem přiloži screenshoty, ale nejdou vkládat do fora - adresář nemá nasatvena práva pro zápis.

mitr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: 8.04 - napůl české anpůl anglické?
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2008, 21:55:12 »
Tak malé doplnění:


karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: 8.04 - napůl české anpůl anglické?
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2008, 21:56:12 »
po instalaci by samo mělo být vše česky. pokud ne, je třeba v synapticu najít locale balíky a to jde snadno...
v linuxu nefunguje tradiční češtiny.cz.. pokud používáte ubuntu a např K3B z kubuntu(potažmo KDE) je třeba dodat balík language-pack-kde-cs, zjistíte to hledáním v synapticu "locale"
« Poslední změna: 01 Května 2008, 22:02:49 od karel kudrna »
prostý user
...selským rozumem...

mitr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 9
Re: 8.04 - napůl české anpůl anglické?
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2008, 22:30:08 »
Tak jsem spustil "přidání/odebrání aplikací" a hned se chtělo něco aktualizaovat z ačaly se sathovat české doplňky, hmm ale jak se dívám tak některé skončily chybou, no uvidím co to potom udělá, akorát nechápu proč to nemůžu mít česky hned od začátku jako všichni ostatní ? a jak jsem to taky měl u předchozí verze.

[img=http://img233.imageshack.us/img233/5896/04xv3.th.png]

Ale jak se tak dívám na image cos tahuju bude o pár kBrozdílný než ten co jsem měl předtím, tak uvidím :)

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: 8.04 - napůl české anpůl anglické?
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2008, 22:31:02 »
Stačí v Systém - Správa - Jazyková podpora povolit češtinu, stáhnou se zbývající balíčky.

EDIT: Čeština se bohužel na instalační CD nevešla, pokud je při instalci nastavené připojení k netu, měly by se balíčky stáhnout a nainstalovat během ní..
« Poslední změna: 01 Května 2008, 22:32:33 od Tomáš Karvay »
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.