Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 2 otázky ohľadom KDE 4  (Přečteno 2600 krát)

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
2 otázky ohľadom KDE 4
« kdy: 04 Května 2008, 12:11:12 »
1. dá sa nejako zrušiť kickoff /či ako sa volá to nové "start menu"/ tak aby vyzeralo ako v gnome alebo kde 3.5?
2. dá sa do panelu dať tak ako v gnome také male okienka so zaťažením CPU, HDD, siete
/nevidel som to nikde v nastaveniach/

v podstate mi ide o to že gnome mi vyhovuje ale aplikácie v kde mi sadnú oveľa viac, zdajú sa mi lepšie a prostredie v kde 4 už nevyzerá tak detsky ako v 3.5, rád by som prešiel len to kickoff menu je niečo desné, vo všetkych distrach čo som skúšal som neznášal podobne menu to gnome mi na 100% vyhovuje, a tie okienka /system monitor/ musím mať z psychologických dôvodov /som na ne zvyknutý už viac ako 5r/ vždy pred sebou  ;D

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: 2 otázky ohľadom KDE 4
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2008, 09:27:16 »
Kickoff menu je jen aplet, takže dej přidat widgety/aplety a na panel přetáhni zplet s názvem "Nabídka spouštěče aplikací". Starou nabídku pak jednoduše odstraň.

U tvé další otázky je postup shodný, až na to, že takový applet jsem zatím nenašel. Můžeš ale zkusit tento applet pro monitoring sítě a tento pro monitoring systému. Bohužel oba je nutné si sám zkompilovat. Pochopitelně, že počet těchto Plasmoidů se bude postupně navyšovat, takže brzy bude jistě nepřeberné množství takových udělátek.

Taky můžeš zkusit SuperKaramba a její applety na plochu.

Kubuntu forever :-)

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: 2 otázky ohľadom KDE 4
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2008, 13:36:17 »
diki za rady

honorguard

  • Host
Re: 2 otázky ohľadom KDE 4
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2008, 19:45:35 »
Sry za offtopic, ale Corwine, jak si kompiluješ plasmoidy? Já to zkoušel podle návodu na kde-look.org a pořád mi to háže nějakej CMAKE error a nikde jsem to nevygooglil...

Pavel Půlpán

Re: 2 otázky ohľadom KDE 4
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2008, 19:50:03 »
Hoď sem jakej... ;)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: 2 otázky ohľadom KDE 4
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2008, 10:31:16 »
Sry za offtopic, ale Corwine, jak si kompiluješ plasmoidy? Já to zkoušel podle návodu na kde-look.org a pořád mi to háže nějakej CMAKE error a nikde jsem to nevygooglil...
Mám stejný problém, asi to bude tím, že KDE4 v Ubuntu/Kubuntu je umístěno jinde než standardně aby se nemlátilo s KDE3. Momentálně šprtám na zkoušky, takže jsem ještě neměl čas si s tím hrát, ale určitě na to časem mrknu.
Kubuntu forever :-)

honorguard

  • Host
Re: 2 otázky ohľadom KDE 4
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2008, 12:23:15 »
SRY, chtěl jsem včera hodit ty chyby, ale nešel mi net. Teď jsem ve škole. Už jsem na to zakládal dva thready:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21020.0
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=19925.0

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.