Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: záložky Firefox 3  (Přečteno 5604 krát)

pivik

  • Host
záložky Firefox 3
« kdy: 04 Května 2008, 14:25:29 »
Ahoj, už několik dní bádám nad tím, jak z jednoho na druhý PC přenést záložky ve FF 3b5. Obvyklý postup z FF 2 mi nefunguje a nepřišel jsem ani na nic jiného. Neví někdo jak na to? :)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2008, 14:43:07 »
Ahoj, už několik dní bádám nad tím, jak z jednoho na druhý PC přenést záložky ve FF 3b5. Obvyklý postup z FF 2 mi nefunguje a nepřišel jsem ani na nic jiného. Neví někdo jak na to? :)
Zalozky, to budou asi bookmarks, ze. Ve FF jsou nejaky pluginy na zalozky, ale ve FF3 nefungujou. Ja si vzdycky zkopiruju soubor bookmarks.html v adresari .mozilla/firefox/xpismen/
Otevru to jako file open a vsechny odkazy pridam klasicky znova do bookmarks. Mozna to jde jinak, ale me funguje tenhle zpusob..

pivik

  • Host
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2008, 14:53:37 »
tenhle postup mi právě ve FF3 nefunguje. Takže to nebude asi jiné než ve FF2.

premet

  • Host
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2008, 14:57:28 »
Dej si Záložky -> Zobrazit všechny záložky -> Importovat a zálohovat -> Importovat -> ze souboru -> A ze starého firefoxu jsem si našel složku bookmarkbackups a z toho mi to šlo importovat podle data si najdeš nejnovější.

pivik

  • Host
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2008, 15:14:55 »
tak bohužel mi nefunguje ani tato možnost. FF3 ukládá záložky do jakéhosi formátu .json a s tím si nevím rady. má někdo další nápad? :-[

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2008, 15:50:18 »
Kdyz jsem prehodil celou slozku ~/.mozilla z jednoho pocitace na druhej tak to fungovalo.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

pivik

  • Host
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2008, 16:11:38 »
tak tímto způsobem už to funguje, díky. jen by mě do budoucna zajímalo, zda existuje nějaká "čistší" cesta?

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2008, 19:26:55 »
Poobzeraj sa po FEBE: firefox environment backup extension. Zálohuje fakt všetko: záložky, témy, rozšírenia, jazyky, nastavenia, heslá,....  Fakt super pomocník :D

pivik

  • Host
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #8 kdy: 04 Května 2008, 20:18:50 »
aaa, tak o tom jsem ještě neslyšel. jdu vyzkoušet, díky.. ;)

wam]Spider007

  • Host
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #9 kdy: 04 Května 2008, 22:37:59 »
Poobzeraj sa po FEBE: firefox environment backup extension. Zálohuje fakt všetko: záložky, témy, rozšírenia, jazyky, nastavenia, heslá,....  Fakt super pomocník :D

FEBE je zaujimave rozsirenie sam ho pouzivam, no trochu ma mrzi, ze nie kazdemu to funguje spravne a niekedy nespravi to co ma :(
inak FEBE je zatial len pre verzie 3.0b2 a starsie

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #10 kdy: 04 Května 2008, 22:51:56 »
inak FEBE je zatial len pre verzie 3.0b2 a starsie

Hopla, to som si nevšimol, ospravedlňujem sa...

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: záložky Firefox 3
« Odpověď #11 kdy: 05 Května 2008, 09:35:55 »
Práce se záložkami se ve FF3 dost podstatně změnila, pro jejích ukládání už se nepoužívá HTML soubor ale právě JSON. Také zmizel Správce záložek a jejich úpravy se provádějí v Knihovně stránek (Historie -> Zobrazit celou historii). V knihovně stránek je i import a export, který umožní záložky exportovat do bookmarks.html, který už lze přenést.
Kubuntu forever :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.