Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: O tomto fóru  (Přečteno 8578 krát)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
O tomto fóru
« kdy: 05 Května 2008, 11:36:19 »
Tato kategorie slouží pro dotazy ohledně programování v Ubuntu. NEPATŘÍ sem obecné dotazy ohledně programování!

Pavelp

  • Host
Re: O tomto fóru
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2008, 11:47:31 »
Tohle je podivna a ponekud nelogicka podminka. (Jsem proti teto kategorii / asi jediny).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: O tomto fóru
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2008, 11:53:52 »
Tohle je podivna a ponekud nelogicka podminka.

Tohle je fórum o Ubuntu, když už se tu někdo chce bavit o programování tak jedině to, co souvisí s
Ubuntu (GNU/Linuxem obecně) -- na dotazy o programování jsou tu jiná místa...


(Jsem proti teto kategorii / asi jediny).

Já jsem taky proti (stejně jako jsem byl třeba proti Bazaru), ale poslouchám vůli (uřvaného) lidu...

Pavelp

  • Host
Re: O tomto fóru
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2008, 13:00:48 »
Tohle je podivna a ponekud nelogicka podminka.

Tohle je fórum o Ubuntu, když už se tu někdo chce bavit o programování tak jedině to, co souvisí s
Ubuntu (GNU/Linuxem obecně) -- na dotazy o programování jsou tu jiná místa...


(Jsem proti teto kategorii / asi jediny).

Já jsem taky proti (stejně jako jsem byl třeba proti Bazaru), ale poslouchám vůli (uřvaného) lidu...

Nenech zlobe cloumati svym majestatem, nevylevejme dite i s vanickou, nestahujme kalhoty, kdyz brod je jeste daleko. Pockejme, az to tu vyklici a vyroste. A z oskliveho kacatka vyroste slicna labut. Az sem NTZ prdne par radku v SEDu kombinovanych s grepem (@#$%^&*(//}}[]":;; , ktere nikdo neprecte, nerozkoduje a nepochopi, to se to tu teprve rozjede, to budou lamky mrkat na drath .... Uz sem moc jizlivej, prominte, nemyslim to zle.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: O tomto fóru
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2008, 16:46:39 »
Proč ne obecně.... :) jak jsem již psal HW taky dostalo šanci.... ale nejspíš tu bude asi spousta dotazů na něco co nešlo někomu přeložit a podobně.... ohledně qt a hallo world můžu pak něco stvořit, když zbude čas :D
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Pavelp

  • Host
Re: O tomto fóru
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2008, 20:03:08 »
Proč ne obecně.... :) jak jsem již psal HW taky dostalo šanci.... ale nejspíš tu bude asi spousta dotazů na něco co nešlo někomu přeložit a podobně.... ohledně qt a hallo world můžu pak něco stvořit, když zbude čas :D

No vo tom to je, Hello world ma spolecneho s Ubuntu co?

wam]Spider007

  • Host
Re: O tomto fóru
« Odpověď #6 kdy: 05 Května 2008, 20:09:37 »
to akoze ma byt len o Bashi? .... ::)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: O tomto fóru
« Odpověď #7 kdy: 05 Května 2008, 20:26:00 »
to akoze ma byt len o Bashi? .... ::)

O Bashi (ale i ostatních shellech), o vývojářských nástrojích pro Linux a programování pro Linux.

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Re: O tomto fóru
« Odpověď #8 kdy: 05 Května 2008, 22:23:40 »
Takze krome Builderu a MS VisStudio skoro o vsech  ;D

To byl samozrejne vtip...
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

Pavel Půlpán

Re: O tomto fóru
« Odpověď #9 kdy: 06 Května 2008, 10:06:27 »
Přesto, že jsem tuhle sekci taky navrhoval, chvíli jsem se o její osud bál. Po prvních příspěvcích už jsem klidnější.

PS: Připravuju howto na základní build-toolchain (build-essential, devlibs, atp...). Myslím, že by nemusel být na škodu. Kolikrát se tu řešilo, kde je sakro to gcc. :D

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: O tomto fóru
« Odpověď #10 kdy: 09 Května 2009, 18:01:06 »
Proč ne obecně.... :) jak jsem již psal HW taky dostalo šanci.... ale nejspíš tu bude asi spousta dotazů na něco co nešlo někomu přeložit a podobně.... ohledně qt a hallo world můžu pak něco stvořit, když zbude čas :D

No vo tom to je, Hello world ma spolecneho s Ubuntu co?


no přímo s ubuntu asi nic (to je pravda) ale zase na druhou stranu myslím, že programko do linuxu patří tak jako hrníček k podšálku... tedy můj názor - čím víc programování, tím víc linuxu --- né??
ubuntu 9.04

Pavel Půlpán

Re: O tomto fóru
« Odpověď #11 kdy: 09 Května 2009, 19:12:48 »
Néé! Linux používaj i lidi... přesněji řečeno, kdo chce, ať programuje.

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: O tomto fóru
« Odpověď #12 kdy: 09 Května 2009, 19:36:23 »
Néé! Linux používaj i lidi... přesněji řečeno, kdo chce, ať programuje.

Jo dyt, s tím plně souhlasím. reagoval jsem na uplně první zpravu od "Vojty Trefného" že trošku nechápu proč zde nemohou být i věci které s programováním sic souvisí ale nejsou hned o programování v ubuntu.
ubuntu 9.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: O tomto fóru
« Odpověď #13 kdy: 09 Května 2009, 20:41:22 »
Já su spokojenej uživatel Linuxu a vůbec nikdy jsem nezazoužil umět programovat!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: O tomto fóru
« Odpověď #14 kdy: 09 Května 2009, 21:43:37 »
Jo dyt, s tím plně souhlasím. reagoval jsem na uplně první zpravu od "Vojty Trefného" že trošku nechápu proč zde nemohou být i věci které s programováním sic souvisí ale nejsou hned o programování v ubuntu.

To jsou jen pravidla, ty nesmíš brát tak moc vážně :)
Účelem je hlavně, aby se tady z toho nestalo fórum o programování pro Windows...

TOMMO_4

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: O tomto fóru
« Odpověď #15 kdy: 10 Května 2009, 06:15:36 »
Jo dyt, s tím plně souhlasím. reagoval jsem na uplně první zpravu od "Vojty Trefného" že trošku nechápu proč zde nemohou být i věci které s programováním sic souvisí ale nejsou hned o programování v ubuntu.

To jsou jen pravidla, ty nesmíš brát tak moc vážně :)
Účelem je hlavně, aby se tady z toho nestalo fórum o programování pro Windows...

jo táák  :D tak to potom jo :) ale tak snad na stranky o ubuntu nebude asi chodit moc zarputilých windousáků ni?ale možná se pletu..
ubuntu 9.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.