Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Aktualizace HH  (Přečteno 5715 krát)

Pavelp

  • Host
Aktualizace HH
« kdy: 06 Května 2008, 14:25:00 »
Sotva tyden po uvedeni HH je pomerne velka aktualizace systemu, skoro cele KDE a dost veci okolo. Na tohle prestavam mit naladu. Budu se intenzivne poohlizet po jinem systemu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2008, 14:26:55 »
Nikdo tě nenutí ty aktualizace instalovat.

qUAKER

  • Host
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2008, 14:29:23 »
pokud myslíš KDE4, tak je to pochopitelné..

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2008, 14:34:03 »
skoro celé KDE? Předpokládám KDE4, to se ani nedivím... je to ve vývoji. Co čekáš? Proto radši zůstávám u Gutsy s KDE3. A i na Hardy si v létě (až budu upgradovat) nechám 3ku...
Je pravda, že mě poslední dobou láká openSuSE, ale jsem od přírody lenoch.  ;)

eStar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 455
    • http://www.linuxsoftware.cz/
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #4 kdy: 06 Května 2008, 14:55:43 »
To nebylo KDE4, ale trojka KDE4 nemám ale tuhle velkou aktualizaci sem také zaznamenal. Navíc další verze jádra atd. i povydání je toho stále hodně (i dnes to bylo zhruba 30 MB knihoven).

existpierre

  • Host
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #5 kdy: 06 Května 2008, 14:57:11 »
no ja mam GNOME a za poslednych 6 dni asi 5-8 aktualizacii, ale to mam zapnute aj proposed a backports

Pavelp

  • Host
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #6 kdy: 06 Května 2008, 20:19:53 »
Nikdo tě nenutí ty aktualizace instalovat.

Ale, ale, doopravdy ? Vzdycky se hlasalo, ze se ma system udrzovat aktualni, tak jak je to tedy?

Na ty masivni aktualizace jsou v podstate dva uhly pohledu.
1. Ano, jsou dobri, ze rychle reaguji a aktualizuji system.

2. Aby to slo rychle ven, a dodrzeli nesmyslnej termin, co si dali, pustili ven (jako obvykle) neotestovanej nedodelek a ted to zaplatujou.

Vyberte si, co je Vam blizsi, mne jako znamemu pesimistovi jednoznacne 2.



« Poslední změna: 06 Května 2008, 20:25:20 od Pavelp »

Pavel Půlpán

Re: Aktualizace HH
« Odpověď #7 kdy: 06 Května 2008, 20:21:37 »
4Pavelp: Buď rád, že to je jenom jednou tejdně. ;D

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #8 kdy: 06 Května 2008, 20:50:57 »
Oba úhly pohledu jsou možné. Na jednu stranu je půl roku málo a na druhou stranu buďme rádi, že to nevydají a nevyprdnou se na to.
Jestli ti to připadá moc aktualizací najednou, tak to spusť jen každé první úterý v měsíci a je to vyřešené  ;)  :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #9 kdy: 06 Května 2008, 21:00:31 »
Ale, ale, doopravdy ? Vzdycky se hlasalo, ze se ma system udrzovat aktualni, tak jak je to tedy?

Ano, ale máš rozlišené bezpečnostní aktualizace a ostatní ;)

Pavelp

  • Host
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #10 kdy: 06 Května 2008, 21:02:35 »
Ale, ale, doopravdy ? Vzdycky se hlasalo, ze se ma system udrzovat aktualni, tak jak je to tedy?

Ano, ale máš rozlišené bezpečnostní aktualizace a ostatní ;)

A jakpak, necham se poucit ?

Pavelp

  • Host
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #11 kdy: 06 Května 2008, 21:04:58 »
Oba úhly pohledu jsou možné. Na jednu stranu je půl roku málo a na druhou stranu buďme rádi, že to nevydají a nevyprdnou se na to.
Jestli ti to připadá moc aktualizací najednou, tak to spusť jen každé první úterý v měsíci a je to vyřešené  ;)  :D

Nepripada, ale pripada mi, ze aktualizovat polovinu systemu 14 dnu po vydani release je prinejmensim podivny.
 

wam]Spider007

  • Host
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #12 kdy: 06 Května 2008, 21:09:56 »
Nikdo tě nenutí ty aktualizace instalovat.
ak ich nenainstaluje, tak mu to tam bude svietit a iritovat ho tam

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #13 kdy: 06 Května 2008, 21:15:37 »
A jakpak, necham se poucit ?

Tady máš screenshot -- http://content.zdnet.com/2347-12554_22-193625-193638.html?seq=13 -- nahoře máš napsáno "Distribution updates", kdyby to byly bezpečnostní aktualizace, tak tam bude "Important security updates". Nenašel jsem screenshot, kde jsou obě "varianty" a ani ti ho nemůžu udělat (update-manager mi teď tak trochu stávkuje...).

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #14 kdy: 06 Května 2008, 21:16:35 »
Nikdo tě nenutí ty aktualizace instalovat.
ak ich nenainstaluje, tak mu to tam bude svietit a iritovat ho tam

Nic mu nebrání automatické aktualizace vypnout a přejít na ruční...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #15 kdy: 06 Května 2008, 21:18:41 »
...pripada mi, ze aktualizovat polovinu systemu 14 dnu po vydani release je prinejmensim podivny.
 

Mě ani ne, za tohle totiž s největší pravděpodobností nemohou vývojáři Ubuntu, ale KDE, protože KDE nemá pevně stanovená vydání nových verzí a oprav, Ubuntu je postaveno na Gnome, se kterým má vydávání "sladěné", takže tohle se s Gnome nestává...

Rixx

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1163
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #16 kdy: 06 Května 2008, 21:43:37 »
Však tá aktualizácia vám nezabere veľa času. Ak chcete mať aktualizácii menej dajte si Debian stable. Ak chcete mať najnovší systém tak sa zmierte s aktualizáciami.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #17 kdy: 07 Května 2008, 05:54:40 »
4Pavelp: Buď rád, že to je jenom jednou tejdně. ;D

Jednou týdně? V pondělí 3 aktualizace, v úterý 27 a ráno než jsem jel do práce na mne jukalo dalších 29 aktualizací s tlustou červenou šipkou s uvnitř velkým bílým vykřičníkem, ty si nainstaluji až příjdu z práce a mám Gnome.

Taky si myslím, že se dodržuje termín vydání a tak se potom všechno dohání. Od LTS bych čekal přece jen méně aktualizací, v GG jich po uvolnění tolik nebylo a dokonce jsem se obával, že mám neco pokaženého, když nepřišla po 14 dnech ani jedna aktualizace.

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #18 kdy: 21 Června 2008, 09:08:39 »
Ahoj,
těch aktualizací je opravdu sousta, doma ma 3PC s Ubuntu a kdyz je mam vsechny aktualizovat tak to zabere opravdu spoustu času :-( nadruhou stranu nic není dokonalé a jde alespoň vidět, že někdo se o vylepšováky pořád snaží....
btw nejde stahnout aktualizace pouze na jeden PC a ty druhy aktulalizovat z něj?? prostě abych ušetřil download...

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Aktualizace HH
« Odpověď #19 kdy: 21 Června 2008, 09:14:22 »
Ahoj,
těch aktualizací je opravdu sousta, doma ma 3PC s Ubuntu a kdyz je mam vsechny aktualizovat tak to zabere opravdu spoustu času :-( nadruhou stranu nic není dokonalé a jde alespoň vidět, že někdo se o vylepšováky pořád snaží....
btw nejde stahnout aktualizace pouze na jeden PC a ty druhy aktulalizovat z něj?? prostě abych ušetřil download...
No ty balíky po stažení jsou někde v tempu... tak stačí hledat a pak si je instalovat i na druhý PC a nemusí se to znova stahovat ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #20 kdy: 21 Června 2008, 09:43:04 »
Stažené balíky jsou ve /var/cache/apt/archives, ale myslím, že se to dá udělat i nějak snadněji...

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #21 kdy: 21 Června 2008, 14:56:02 »
Používejte program aptoncd, je v repozitáři a když si vytvoříte CD s balíčky z vašeho systému, jistě nebudete litovat - CD s balíčky se vám po vložení pak samo přidá do zdrojů softwaru ;) Já mám takhle na CDčkách balíčky z Feisty, Gutsy i Hardyho(i z Kubuntu), a nemusím už téměř nic stahovat, protože už jsem to všechno instaloval.. 

btw: mým snem je udělat DVD s nejpoužívanějšími balíčky :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #22 kdy: 22 Června 2008, 17:19:34 »
 :) parada je to v /var/cache/apt/archives .... tak me napada, jestli by se nedalo pridat ten pc ktery je aktualizovan nejak pridat do zdroju aby si to z neho tahaly ostatni PC automaticky....

dekon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
  • only BFU ...
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #23 kdy: 22 Června 2008, 17:36:08 »
Je to mozne, navod je tady http://www.zyxware.com/articles/2008/01/18/use-apt-cacher-to-save-bandwidth-multiple-pcs, osobne jsem to ale zatim nezkousel, mame doma slusne pripojeni :)

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: Aktualizace HH
« Odpověď #24 kdy: 03 Července 2008, 13:12:31 »
dekon mooc dik navod funguje a jede to suprově :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.