Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: terminal na ploche  (Přečteno 1783 krát)

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
terminal na ploche
« kdy: 06 Května 2008, 21:29:15 »
Dobry den prajem,

1. po spusteni ubu sa  neotvori compiz fusion icon, neaktivuje sa emerald a compiz fuzion.. >>>to sa stane az ked to urobim manualne
+ si nevie zapamatat ze mi ma spustat CheckGmail applet

>>>>>> secko som nastavil do "nastaveni sezeni" a tak isto som mu prikazal si pamatat si posledne spustene programy... a jedine co si z toho pamata su nezatvorene okna pred vypnutim, skype ,pidgin a spusti este aj screenlets a tie zase robia dalsi problem... pamataju si len prvy pridany screenlet na plochu ktory po nabehnuti systemu spostia ale zvysne dva nie... je mozne nieco ...???


2. je mozne nejako nastavit aby sa po spusteni ubu zapol terminal niekde na plochu? rad by som videl vsetky procesy, prikazy ktore sa vykonavaju, poripade chyby ktore ostavaju skryte... je nieco take rieseny v screenlete alebo v niecom podobnom?

popis mojho laptopu a O$ by mal by pridany defaultne
« Poslední změna: 06 Května 2008, 21:31:44 od Pawan »
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

premet

  • Host
Re: terminal na ploche
« Odpověď #1 kdy: 07 Května 2008, 12:30:56 »
ad 2) Můžeš si nakonfigurovat Conky, které se ti bude po zapnutí monitorovat systém podle toho jak si jej nastavíš, třeba procesy, které vytěžují nejvíc Ramku nebo procesor.
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=18355.0

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: terminal na ploche
« Odpověď #2 kdy: 07 Května 2008, 13:14:25 »
jo no conky poznam a pouzivam, uz som si aj konfiguroval skript... ale aj tak diiik
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

Pawan

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: terminal na ploche
« Odpověď #3 kdy: 07 Května 2008, 14:49:41 »
Tak isto je divnyproblem s grafikou.... normalne pouzivam ring switcher pre prehadzovania okien, na ubuntu 7 to islo okej, dokonca aj 3D okna ale teraz 3D okna sposobuju restart celeho prostredia (take ako ctrl+alt+backspace) co by mohol byt problem so zmenou ovladacou mojej trapnej intel grafiky 945gm 128 mb..no neviem..
a ten ring switcher mi uplne zamrzne laptop (3x sa to stalo), hudba hrala, mys sa hybala ale nic nereagovalo ani ctrl+alt+backspace... takze restart... kde by mohol byt problem? nejake nepodarene zmeny v compiz fuzion alebo tie ovladace mojej grafiky v ubuntu 8.04 alebo co?
Toshiba laptop U200-125 PRO 1,86ghz core2duo 2gib ram, 3d integrovana graficka od intelu (cize *censored*), ubuntu 10.04 64bit

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: terminal na ploche
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2008, 15:00:22 »
Stejně, jako jsem psal teď do jiného vlánka - prohlídněte si logy ve /var/log, ty mnohé napoví.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.