Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64  (Přečteno 1989 krát)

profix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64
« kdy: 09 Května 2008, 20:39:49 »
Zdravím, zkouším upgrade ze 7.10 na 8.04 na 64bit NTB asus F5N a výsledkem je

E: Unable to locate any package files, perhaps this is not a Debian Disc

Chtěl jsem instalovat z CD protože instalace bude probíhat na více PC a stahovat pořád znovu pro každé PC je hloupost.

Zkouším to jako root pomocí

apt-cdrom add

a také standardní klikací metodou pomocí dialogu, který se zobrazí po zasunutí CD do mechaniky. Výsledkem je stále stejný problém. MD5 checksum pro stažený ISO obraz souhlasí.

Poradí někdo ?

premet

  • Host
Re: Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2008, 20:42:57 »
Zkus se podívat sem http://www.ubuntu.cz/ziskejte/prechod804  :) třeba to pomůže.

profix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2008, 20:52:01 »
Zkus se podívat sem http://www.ubuntu.cz/ziskejte/prechod804  :) třeba to pomůže.

Bohužel nepomůže. Pokud chci použít alternate CD, týká se mě odstaveček úplně dole, který končí na zobrazní dialogu, dál by měl vše řešit onen dialog. Dialogové okno se mi však normálně zobrazí. Dokonce se mi provedla i změna zdrojů balíčků na "8.04-kové balíčky", a pak to končí výše uvedenou chybou.

profix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2008, 08:56:54 »
hm, jak tak vidím, je to bug, který dodnes nemá řešení i když se odkaz týká nejspíše předchozí verze.
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/apt/+bug/179322

Zkoušel někdo z CZ komunity alternate CD, než sem bylo dáno? Netechnicky založeného uživatele to odradí od této jinak skvělé distribuce.

Takže asi budu muset provést instalaci z netu, což taky není pro distribuci nejlepší, protože dojde k většímu zatížení serverů - předpokládám, že nejsem jediný komu se to z alternate CD nedaří a bude muset také tahat. Pokud ne, dejte vědět pokud jste to někdo nějak řešili, pokládám za důležité pro distribuci, aby tu řešení tohoto problému bylo.
« Poslední změna: 11 Května 2008, 09:02:46 od profix »

profix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64
« Odpověď #4 kdy: 14 Května 2008, 22:24:48 »
Má někdo alespoň podobnou zkušenost s alternarte CD ? Nebo to dělá jen mě ? Můžete to prosím někdo zkusit, jestli najdete chvilku času ? Díky

dododo

  • Host
Re: Chyba při upgrade na 8.04 z alternate CD - amd64
« Odpověď #5 kdy: 22 Května 2008, 21:34:02 »
Skúšal som to v Kubuntu cez alternate CD spustiť z konzoly textový režim podla návodu www.ubuntu.cz Ono sa to rozbehlo ale pred koncom sa mi to zaseklo,
som zaciatocník a zrejme software z balíckou Debianu mi to spôsobilo ,skrátka som sa vybúril na nahrabaní programov. Nakoniec som skončil pri čistej inštalácii a cez alternate am64 som v kubuntu doištaloval KDE4 a teraz si pri tom vrním...-

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.