Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Přehrávání filmů  (Přečteno 5613 krát)

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Přehrávání filmů
« kdy: 09 Května 2008, 21:07:26 »
Nazdar lidi,

hledal jsem řešení mého problému tady na foru, ale podobný problém jsem nenašel. Takže o co jde: instaloval jsem nějaké kodeky(na přehrávání formátu windows media player) a taky vlc media player. Od té doby mi nejde zvuk u filmů ani v totemu ani ve vlc. MP3 mi jedou v pohodě a test zvuku taky funguje normálně. Už nevím kde hledat. Takže jestli někdo víte jak na to, tak mi prosím poradtě.

Díky moc a mějte se
Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #1 kdy: 09 Května 2008, 21:15:46 »
skuste
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gstreamer0.10-ffmpeg gstreamer0.10-plugins-bad gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse gstreamer0.10-plugins-ugly gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse libdvdread3
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gstreamer0.10-pitfdll
« Poslední změna: 09 Května 2008, 21:19:18 od fester-182 »
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #2 kdy: 09 Května 2008, 21:21:43 »
Ahoj,

díval jsem se do přidat/odstranit a všechny doplňky gstreamer mám nainstalovány...

díky za pokus
Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #3 kdy: 09 Května 2008, 21:22:12 »
ale sak to napis cele ako som poslal do terminalu .
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #4 kdy: 09 Května 2008, 21:24:49 »
tak tohle mi napsal terminál:

gstreamer0.10-ffmpeg je již nejnovější verze.
gstreamer0.10-plugins-bad je již nejnovější verze.
gstreamer0.10-plugins-bad-multiverse je již nejnovější verze.
gstreamer0.10-plugins-ugly je již nejnovější verze.
gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse je již nejnovější verze.
libdvdread3 je již nejnovější verze.
libdvdread3 set to manually installed.
Následující balíky byly nainstalovány automaticky a nejsou již zapotřebí:
  python-compizconfig
Použijte 'apt-get autoremove' pro jejich smazání.
0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.

Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #5 kdy: 09 Května 2008, 21:34:16 »
tak odinstalujte
Kód: [Vybrat]
instaloval jsem nějaké kodeky  a skuste ci vam to pojde.
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #6 kdy: 09 Května 2008, 21:37:26 »
to je(teda spíš byla) poslední možnost a moc se mi do toho nechtělo... ale jdu to zkusit a pak napíšu co mi to dělalo... Ale i tak díky moc za čas
Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #7 kdy: 09 Května 2008, 22:07:46 »
tak jsem odinstaloval všechny gstreamer kodeky a ve VLC nejde zvuk ale v Dragon player a Totem to jde ,takže to budu poštět tam...
Ve VLC mi nejde ten zvuk (*.avi ani stream televize přes net),takže budu hledat problém tam...

Díky za tipy
Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #8 kdy: 09 Května 2008, 22:20:30 »
tak skuste nainstalovat znovu VLC player , ja zijem iba na VLC player-i a ide vsetko v pohode
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #9 kdy: 09 Května 2008, 22:22:22 »
to už jsem zkusil, ale bohužel taky nic. Já bych ho taky moc rád používal,neb jsem s ním byl spokojený i na XP. No prostě to zkusím ještě poladit, třeba někoho něco napadne.

Děkuju a mějte se
Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #10 kdy: 21 Května 2008, 17:30:24 »
Zdravím,
nebudu zakládat nový téma pro podobný problém.
Mám základní zaktualizované ubuntu 7.10, který mi v pohodě přehrávalo dvd filmy (i divxy v avi). Netuším jestli to způsobily nějaké nedávné aktualizace nebo nějaké konkrétní dvd, ale už několik dnů mi nejdou filmy přehrávat. Nehledě na to, že se po vložení placky na nic neptá a rovnou pouští Totem (nejsem si vědomej, že bych někde potvrdil "neptej se příště a otvírej", ale hlavně v totemu není obraz, mám tam jen fotku tý filmový klapky a hraje mi jen zvuk.
Samozřejmě, že jsem zkoušel nainstalovat znovu kodeky dle návodu z wiki, (ovšem bez předchozího odebrání), dokonce i mplayer jsem doinstaloval, no nepomáhá mi nic.
Pokud mám totem puštěný a teprve pak vložím placku s filmem, tak při pokusu z nabídky Film-Přehrát disk "název disku" mi vyhodí hlášku "Totem nemůže přehrát tento typ média (DVD), protože nemá vhodný zásuvný modul, který by umožnil čtení z disku. Aby Totem mohl tento typ médií přehrávat, nainstalujte prosím odpovídající zásuvné moduly a znovu spusťe Totem a následuje odkaz Více informací..... "
Po kliknutí na ten odkaz se mi otevře stránka http://www.gnome.org/projects/totem/#codecs a když se pokusím zmíněné kodeky instalovat, tak mi apt-get vrací "nemohu najít balík gst-plugins-base" a další. A u těch výše jmenovaných gstreamer0.10-* že už je nejnovější verze a u libdvdread3 že nastaveno pro ruční instalaci.

Co s tím mám dělat dál?


Update: Proč nefunguje postup známý z woken - odebrat aplikace, odebrat kodeky, nainstalovat je znova? V Synapticu jsem vyhledal položky týkající se Totemu, GStreameru, vybral i výše zmíněné balíky kodeků, zvolil jejich kompletní odebrání. Restartnul jsem systém, a znovu to Synapticem všechno nainstaloval. A bez výsledku. Totem bez obrazu.
Tak jsem doinstaloval opěvovaný Ogle. Hm, ten sice přehrává i s obrazem, ale zase je totálně neovladatelnej a spoustu toho neumí! Neumí regulovat hlasitost (proč bych to měl dělat složitě tak, že "F" zruším přehrávání na celé obrazovce, pak myší posunu ovladač hlasitosti, klepnu zpět do obrazu a "F" vrátím na celou obrazovku??? u některých filmů je totiž nutno zvuk furt štelovat, mají velký rozdíl mezi tichýma a hlasitýma pasážema), neumí ukázat čas filmu (průběžný ani celkový, nevím tak kolik mi zbývá do konce)... Myslím, že Ogle půjde zase z disku pryč.

Je nějaká možnost korektně zprovoznit Totema aniž bych musel zase přeinstalovávat celý ubuntu? Co jsem našel za postupy ohledně kodeků tady na fóru, nic mi nepomohlo.

Existuje nějaký linuxový DVD přehrávač, který by se funkčností, ovládáním a uživatelskou přítulností podobal třeba PowerDVD5, který používám na woknech?
« Poslední změna: 22 Května 2008, 11:31:28 od Paia »

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #11 kdy: 23 Května 2008, 10:53:37 »
Prolézal jsem fórum několik hodin a odpověď v jiných tématech na můj problém jsem tu zatím nenašel...

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #12 kdy: 23 Května 2008, 11:15:58 »
Prolézal jsem fórum několik hodin a odpověď v jiných tématech na můj problém jsem tu zatím nenašel...
Me ta posledni aktualizace v Gutsy musela rozhodit kodeky, aktualizoval se nejakej dvd kodek a jeste neco. Vysledek je, ze mi prestal fungovat driver xv na prehravani videa v mplayeru a ted funguju na x11. Omylem jsem si smaznul celej zapas United-Chelsea, pac tam nesel obraz a nenapadlo me, ze je problem s driverem, myslel jsem, ze jsem stahnul fake. Hardy je nedodelane a ted se zacina kazit aktualizacema i Gutsy. Vidim to s Ubuntu spatne.. :-\

pepinoIV

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #13 kdy: 23 Května 2008, 13:08:16 »
Nevim, jestli ti to pomuze, ale muzes jeste zkusit prehravac Xine
http://xinehq.de/

Paia

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #14 kdy: 28 Května 2008, 20:18:56 »
Čoveče, pomohlo, Synaptic mi našel totem-xine, po zašrtnutí nahlásil, že odinstaluje gstreamer a když to všechno proběhlo, Totem umí dvd včetně menu, výběru jazyka... jen vždy začne film v EN (pokud je to cizí film) a musím na češtinu přepínat dodatečně v menu totemu.

No ale mám další dotaz:
film v avi (2x 700MB) a k němu titulky *.srt, název souboru titulků se shoduje s názvem souboru filmu, Totem je však nenačte...

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #15 kdy: 28 Května 2008, 20:28:00 »
se podívejte co se poslední aktualizovalo a vraťte se ke starší verzi, ne?

jinak mám hardy a žádný problém;)

WalkerCZ

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 21
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #16 kdy: 11 Června 2008, 16:32:44 »
nazdar lidi

takže bych se rád zeptal na něco k původnímu tématu. Po spuštění vlc přes terminál a po vložení seznamu stanic do VLC vypíše tohle:
Citace
VLC media player 0.8.6e Janus
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 9, expected 0) for PID 0
libdvbpsi error (PSI decoder): TS discontinuity (received 12, expected 0) for PID 1026
zjistil jsem na googlu, že to má něco společného s dig.signálem či co. Ale prostě to za boha nemůžu donutit,aby hrála k obrazu i hudba (vlc nevydá ani hlásku). Zkusil jsem ještě vlc přes wine a tam jede obojí(ale pak to zase nejde vypnout:)). Takže už jsem z toho opravdu na větvi. Jestli někdo už víte jak na to, byl bych vám opravdu vděčný, neb to je poslední věc, pro kterou musím chodit do XP.

Díkec
Notebook Acer Travelmate 2500, Ubuntu 8.04 Hardy Heron

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Přehrávání filmů
« Odpověď #17 kdy: 01 Srpna 2008, 17:18:33 »
Chyby TS (transport stream) indikují nejspíše výpadky signálu, to by způsobilo max. kostičkování
Podívejte se spíše do "stream and media info" - a dejte sem co máte v Advanced Information a Statistiky
(pokud naleznete více audio streamů tak se dají přepínat - zvuk - zvuková stopa)

Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.